Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank
#1
W zeszły piątek odebrałem wypowiedzenie umowy przez mbank. Domagają się 33000 CHF pożyczki hipotecznej (wzięte 530000 CHF) , ale przez 10 lat spłaciliśmy pewnie całość. Wypowiedzenie przyszło tylko do mnie a pożyczkę podpisywaliśmy wspólnie z żoną. Czy nie powinni wysłać do Nas 2? Pytanie drugie co robić jak bank wypowiedział umowę kredytu czy jakoś to ratować czy jak działać?
Odpowiedz
#2
Wypowiedzenie powinno być skierowane do każdego z kredytobiorców tak mi się wydaje
Odpowiedz
#3
Wypowiedzenie powinno byc do kazdego. Wyslijcie pismo do banku o cofnieciu zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie nr tel i adresu e-mail.
Odnosnie wypowiedzenia - bank wysyla najpierw wezwanie, powinno byc skierowane do obojga, potem wypowiedzenie.
Odpowiedz
#4
Jak by nie było to już czas na poszukiwanie prawnika oraz założenie konta na portalu sądowym aby mieć informacje w sprawie pozwu. Nie oznacza to, że pozew przyjdzie jutro w zależności od banku pozywają po różnym czasie - mbank pozywa np po ok 6 miesiącach a getin bank nawet po 8-9
Odpowiedz
#5
Bo jeśli nie płacisz rat to najlepiej odłożyć na prawnika i pozwać bak jeszcze zanim oni złożą pozew.
Odpowiedz
#6
Spokojnie w moim przypadku mbank wypowiedział umowe już 14 miesięcy temu i pozwu nadal nie ma. Z prawnikiem czekamy na pozew i mamy przygotowaną już całą linie obrony. Wypowiedzenie umowy w przypadku kredytów frankowych to nie jest nic strasznego. Niektórzy specjalnie się na to decydują bo nawet uważają, że unieważnienie kredytu frankowego w ten sposób jest prostsze. Możesz nie płacić dalej ale idź do prawnika aby przygotować się na ewentualny pozew
Odpowiedz
#7
Ja płacę. Boję przegranej bo w takim wypadku wyliczono mi ,że musiałabym zapłacić prawie 30tys zwrotu kosztów banku. Koszty pełnomocnika też nie są niskie, jednym słowem jeszcze dojrzewam obserwując co się dzieje w sądach.
Odpowiedz
#8
Kredyt w byłej Nordei. Nie spłacam ponad pół roku. Po zalogowaniu się do bankowości detalicznej nie widzę już umowy kredytowej. W dniu wymagalności kolejnej raty założono na rachunku blokadę około trzykrotność raty. Do dnia dzisiejszego nie przyszło wypowiedzenie umowy. Miał ktoś coś podobnego?
Odpowiedz
#9
Ja dostałam wypowiedzenie po pół roku nieplacenia i od roku cisza
Odpowiedz
#10
Czyli tak poprostu zaprzestajesz zaplaty kolejnych rat pseudokredytu i co dalej , jak mam postepowac mam kredyt w PKIO BP prosze podpowiedzcie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości