Walczymy z bankami
Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank (/Thread-Wypowiedzenie-umowy-frankowej-przez-bank)

Strony: 1 2


Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Piotrku7 - 04-16-2019

W zeszły piątek odebrałem wypowiedzenie umowy przez mbank. Domagają się 33000 CHF pożyczki hipotecznej (wzięte 530000 CHF) , ale przez 10 lat spłaciliśmy pewnie całość. Wypowiedzenie przyszło tylko do mnie a pożyczkę podpisywaliśmy wspólnie z żoną. Czy nie powinni wysłać do Nas 2? Pytanie drugie co robić jak bank wypowiedział umowę kredytu czy jakoś to ratować czy jak działać?


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Miniskak - 04-16-2019

Wypowiedzenie powinno być skierowane do każdego z kredytobiorców tak mi się wydaje


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - KLomikoe - 04-16-2019

Wypowiedzenie powinno byc do kazdego. Wyslijcie pismo do banku o cofnieciu zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie nr tel i adresu e-mail.
Odnosnie wypowiedzenia - bank wysyla najpierw wezwanie, powinno byc skierowane do obojga, potem wypowiedzenie.


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Kita_2 - 04-17-2019

Jak by nie było to już czas na poszukiwanie prawnika oraz założenie konta na portalu sądowym aby mieć informacje w sprawie pozwu. Nie oznacza to, że pozew przyjdzie jutro w zależności od banku pozywają po różnym czasie - mbank pozywa np po ok 6 miesiącach a getin bank nawet po 8-9


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - arabsaud - 04-17-2019

Bo jeśli nie płacisz rat to najlepiej odłożyć na prawnika i pozwać bak jeszcze zanim oni złożą pozew.


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Kropnik - 04-18-2019

Spokojnie w moim przypadku mbank wypowiedział umowe już 14 miesięcy temu i pozwu nadal nie ma. Z prawnikiem czekamy na pozew i mamy przygotowaną już całą linie obrony. Wypowiedzenie umowy w przypadku kredytów frankowych to nie jest nic strasznego. Niektórzy specjalnie się na to decydują bo nawet uważają, że unieważnienie kredytu frankowego w ten sposób jest prostsze. Możesz nie płacić dalej ale idź do prawnika aby przygotować się na ewentualny pozew


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - twardowska - 04-20-2019

Ja płacę. Boję przegranej bo w takim wypadku wyliczono mi ,że musiałabym zapłacić prawie 30tys zwrotu kosztów banku. Koszty pełnomocnika też nie są niskie, jednym słowem jeszcze dojrzewam obserwując co się dzieje w sądach.


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Axevel - 04-20-2019

Kredyt w byłej Nordei. Nie spłacam ponad pół roku. Po zalogowaniu się do bankowości detalicznej nie widzę już umowy kredytowej. W dniu wymagalności kolejnej raty założono na rachunku blokadę około trzykrotność raty. Do dnia dzisiejszego nie przyszło wypowiedzenie umowy. Miał ktoś coś podobnego?


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Ewa Tkacka - 04-20-2019

Ja dostałam wypowiedzenie po pół roku nieplacenia i od roku cisza


RE: Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank - Iksik12 - 04-20-2019

Czyli tak poprostu zaprzestajesz zaplaty kolejnych rat pseudokredytu i co dalej , jak mam postepowac mam kredyt w PKIO BP prosze podpowiedzcie.