Walczymy z bankami
Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy (/Thread-Przestaje-placic-raty-i-czekam-na-pozew-od-banku-za-kredyt-frankowy)

Strony: 1 2 3


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - Grysli45 - 03-09-2019

Każdy coś tam wie ale nikt nic dokładnie. Jak decydujesz się na nie płacenie rat kredytu to trzeba brać już na tym etapie obronę w późniejszym postępowaniu przed sądem. Bank wypowie umowę to pewne. A ty musisz wykazać później przed sądem działanie w dobrej wierze. O to aby to wykazać później musisz zadbać już teraz.


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - InnaEwa - 03-09-2019

Możesz napisać o co chodzi z tą dobrą wiarą? i co dokładnie należy zrobić i jak rozmawiać z bankiem kiedy już wypowie umowę kredytową? Dokładnie co należy zrobić aby później sprawy w sądzie się nie komplikowały?


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - Grysli45 - 03-11-2019

Tak ten świat jest zorganizowany, że jak masz zobowiązania i pewne umowy to nie możesz sobie tak bez słowa przestać płacić bo później ktoś może to wykorzystać w sądzie przeciwko tobie. Aby wszystko miało ręce i nogi. Jeśli się decydujesz na takie rozwiązanie to zrób mniej więcej tak ( nie mniej jednak absolutnie najpierw idz albo napisz do prawnika aby przeanalizował twoją konkretną sytuacje
- wystąp do banku aby uzyskać potwierdzenie wysokości wpłat, wezwij bank do zapłaty i wskaż dlaczego to robisz, wskaż nadpłatę i ewentualnie załącz wyliczenie, bank pewnie odpisze że nie masz racji i wg nich wszystko jest ok - zachowaj pismo, po upływie terminu który wskazałeś w wezwaniu do zapłaty poinformuj bank, że zmieniasz sposób rozliczeń - na potrącenia


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - mapeciont - 03-12-2019

Co z pkt widzenia prawa daje różnica kto pozywa czyli czy płacić i pozwać czy nie płacić i być pozwanym? Wiem że ciężar dowodu. Ale czy to że płacę i pozywam to obniża moje szanse na podstawie jakiego przepisu? O spełnionym świadczeniu ktorego nie można się domagać zwrotu? O przedawnieniu bo mam z 2006 r? Podwyższa zaś moje szanse jako pozwanego Na podstawie orzecznictwa co początkowo tylko pozwani niewypłacalni się procesowali?


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - zasysaa - 03-12-2019

Prawo jest jednoznaczne w obu przypadkach. Pozywani jednak cześciej wygrywają z prostego powodu - odpowiedzialność sędziego sprowadza się tylko do oddalenia pozwu banku i zasądzeniu kosztów procesowych. W przypadku, gdy to bank jest pozwanym sąd - zgodnie z prawem - musi zasądzić co najmniej jakąś nadpłatę


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - Jeziorski - 03-25-2019

Niektórzy nie mają wyjścia. Jednak robią to bezmyślnie bez pomocy adwokata albo z pomocą adwokata z przypadku i przez to czasami słyszy się o przegranych. Osobiście nie słyszałem jeszcze o przegranej w przypadku gdy pozywał bank a strona pozwana miała dobrego prawnika który specjalizuje się w sprawach frankowych


RE: Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy - Jestemosterem - 04-21-2019

No ok ale proszę opisać co się dokładnie dzieje w momencie kiedy bank mnie pozywa, nastepnie przegrywa w sądzie? To oznacza koniec moich problemów z kredytem we frankach? Czy czekają mnie jeszcze jakieś inne pozwy? To brzmi zbyt pięknie aby było prawdziwe zwłaszcza, że słyszy się jak banki przegrywają takie sprawy jedną za drugą