Walczymy z bankami
Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy (/Thread-Zmiana-prawnika-pozew-kredyt-frankowy)

Strony: 1 2


Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Jehatlo - 09-22-2019

Interesuje mnie możliwość zmiany prawnika prowadzącego sprawę podczas trwania procesu, albo przed zakończeniem pierwszej instancji albo po jej zakończeniu ale jeszcze przed drugą instancją. Czy ktoś miał taki przypadek i jak to formalnie należy zrobić. Dodam, że prawnik nie jest chętny i sugeruje że nie odda pieniędzy a nawet że będzie stwarzał trudności z przeniesieniem sprawy bo w aktach jest jego strategia pocesowa itd. Co można zrobić aby nie narazić się na problemy?


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - gotowydowalki - 09-22-2019

Dlaczego chcesz zmienić prawnika? Jak wyglądają wasze rozliczenia?


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Jehatlo - 09-22-2019

Prawnika znalazłem na jednej z grup na facebooku gdzie przekonywał o swojej skuteczności i doświadczeniu. W trakcje prowadzenia sprawy wychodzą niedociągnięcia, błędy w pozwie, kancelaria okazuje się prowadzona przez młodych prawników, brak ogłady przed sądem. Do kancelarii zagoniła mnie podejrzana firma, z perspektywy czasu już to że kancelaria współpracuje z takimi naganiaczami jest podejrzane. Mieli jednak dobrą reklamę i dałem się nabrać. Ich stawki są bardzo wygórowane zwłaszcza jeśli chodzi o premie za sukcess na końcu sprawy. Wręcz lichwiarskie. Z jednej strony więc boje się porażki bo na rozprawach pojawiają się "przypadkowe" osoby z drugiej gigantycznej płatności


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Monigga - 09-22-2019

Ostatnio to jakaś plaga, bardzo wiele osób pyta o zmianę prawnika - jedni własnie sobie uświadamiają jak wysokie poniosą koszty prowadzenia sprawy bo mają popisane umowy z success fee na 15-30% ( masakra ) albo orientują się, że ich prawnik jest słaby.


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - gotowydowalki - 09-22-2019

O proszę. Dopiero co był wątek o konieczności zmiany kancelarii i prawnika po przegranej sprawie w I instancji a teraz już dochodzimy do konieczności zmiany prawnika ze względu na success fee. 15-30% to złodziejstwo - jeśli macie takie zapisy w umowach uciekajcie jak najszybciej z takiej firmy, kancelarii czy z kim tam macie umowę podpisaną.

Trzeba by zrobić osobny wątek jak wypowiedzieć prawnikowi umowę jeśli ma się złodziejskie premie za sukces...


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Monigga - 09-22-2019

Napisz do mnie na prv, mam informacje że jedna dobra kancelaria bierze "trudne" sprawy spieprzone przez inne kancelarie nawet nieraz z bardzo niskim wynagrodzeniem i mają już pozytywne efekty tych działan. Nie wiem jednak jak z sytuacją kiedy chcesz przenieść sprawę jeszcze przed końcem pierwszej instancji ze względu na to, że boisz się dużych kosztów za premie za sukces


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Jeleniaszka - 09-22-2019

Lo to będzie hit jak ktoś przedstawi sposób jak wypowiedzieć prawnikowi umowę ze względu na wysoką premie za sukcess Big Grin Przyda się setkom osób


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Hepsup - 09-24-2019

(09-22-2019, )Monigga napisał(a): Napisz do mnie na prv, mam informacje że jedna dobra kancelaria bierze "trudne" sprawy spieprzone przez inne kancelarie nawet nieraz z bardzo niskim wynagrodzeniem i mają już pozytywne efekty tych działan. 

Czemu na prv jeśli dobra kancelaria chce pomagać ludziom którzy przegrali w 1 instancji za niewygórowaną opłatą to powinno się tą sprawę nagłośnić. Proszę o podanie nazwy kancelarii


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Easylook - 09-27-2019

(09-24-2019, )Hepsup napisał(a):
(09-22-2019, )Monigga napisał(a): Napisz do mnie na prv, mam informacje że jedna dobra kancelaria bierze "trudne" sprawy spieprzone przez inne kancelarie nawet nieraz z bardzo niskim wynagrodzeniem i mają już pozytywne efekty tych działan. 

Czemu na prv jeśli dobra kancelaria chce pomagać ludziom którzy przegrali w 1 instancji za niewygórowaną opłatą to powinno się tą sprawę nagłośnić. Proszę o podanie nazwy kancelarii

Na pewno kancelaria Sosnowski adwokat adwokaci i radcowie prawni z Warszawy ma taką ofertę. Znajoma dała do nich sprawę na 2 instancję i przyjęli ją bez opłat. Podobno starają się pomóc w trudnych przypadkach


RE: Zmiana prawnika pozew kredyt frankowy - Hepsup - 09-29-2019

Co innego jak ktoś przegrał i szuka innego prawnika do apelacji aby się ratować a co innego jak ktoś się zorientował, że jakaś firma z o.o. czy spółka wcisneła mu umowę w której po wygranej ma zapłacić 20-30%. Takie osoby chyba nie powinny szukać pomocy bo zrobiły to świadomie. Chciały na początku płacić mało a teraz na końcu sprawy orientują się, że 20% to jednak kupa kasy i tak jakby chcą się wykręcić z umowy. Trochę to nie uczciwe. Trzeba było na początku zapłacić prawnikowi trochę więcej i mieć na umowie premii za sukces 2-3%