Walczymy z bankami
Kredyt we frankach - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kredyt we frankach (/Thread-Kredyt-we-frankach)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Kredyt we frankach - MariaKucbalska - 04-27-2019

To są kredyty denominowane w CHF czyli wyrażone w CHF czyli dewizowe z klazulą przeliceniową (kantorową)


RE: Kredyt we frankach - baletty - 04-27-2019

Czy są jakieś wygrane z PKO BP?


RE: Kredyt we frankach - SZiłała - 04-28-2019

Szanowni Państwo,
Złożyłem 3 reklamacje, Getin bank odpowiedział 30 dnia i tym samym reklamacje zostały odrzucone.
Czy ktoś z państwa napisał już może do Rzecznika FInansowego? potrzebuję dobrego wzoru.
W temacie pozwu to według cen w kuj-pom to adwokat kosztuje ok 10tys za 1 instancję + inne opłaty łącznie kazał przygotować ok 15 tys za 1 instancję. Co możecie na ten temat powiedzieć?


RE: Kredyt we frankach - Elewson - 04-28-2019

Napisałem do Rzecznika Finansowego pod koniec stycznia zeszłego roku. W czerwcu odpowiedź... spora kolejka. Bez snesu czekać. Teraz będę szukał prawnika. Jest dobre orzecznictwo więc teraz można pozywać banku już bez obaw


RE: Kredyt we frankach - Myselwsk - 04-28-2019

Zastanawia mnie jedna sprawa.W przypadku wygranej z bankiem, jest prawomocny wyrok, bank np. ma zwrócić x zł nadpłaty lub rozliczyć się z kredytobiorcą. Od wygranej sprawy - uprawomocnienia się wyroku mam 30 dni na wpłatę success fee. Co w przypadku gdy bank oleje wyrok i trzeba będzie od banku egzekwować roszczenia lub zejście z hipoteki? Kancelaria bierze udział w egzekwowaniu ww. roszczeń czy sprawa dla kancelarii kończy się na uprawomocnieniu wyroku?


RE: Kredyt we frankach - Lekmed - 04-28-2019

To chyba zależy od umowy czy częścią usługi jest wyegzekwowanie roszczenia


RE: Kredyt we frankach - Retrom - 04-28-2019

(04-28-2019, )Myselwsk napisał(a): Zastanawia mnie jedna sprawa.W przypadku wygranej z bankiem, jest prawomocny wyrok, bank np. ma zwrócić x zł nadpłaty lub rozliczyć się z kredytobiorcą. Od wygranej sprawy - uprawomocnienia się wyroku mam 30 dni na wpłatę success fee. Co w przypadku gdy bank oleje wyrok i trzeba będzie od banku egzekwować roszczenia lub zejście z hipoteki? Kancelaria bierze udział w egzekwowaniu ww. roszczeń czy sprawa dla kancelarii kończy się na uprawomocnieniu wyroku?

To pytanie do kancelarii. W mojej opinii gdyby bank nie zapłacił we wskazanym terminie to z prawomocnym wyrokiem idziesz do komornika i kasa expressowo będzie na koncie. Nasz bank ma kasę. Głupotą byłby brak zwrotu, bo to 15% extra wynagrodzenia komornika.


RE: Kredyt we frankach - Kitszon - 04-28-2019

Do tej z tego co słychać to banki płacą (tam gdzie przegrały prawomocnie)


RE: Kredyt we frankach - whisseme - 04-28-2019

Witam, mam kredyt we frankach. Chcę złożyć pozew indywidualny przeciwko WBK/kB i poszukuję: najchętniej kancelarii która zrobi to za success fee, a jak takiej nie macie, to takich sprawdzonych, w godnych cenach, z którymi już działacie, gdzie odbyły się pierwsze rozprawy i linia obrony wedle Was wygląda rzeczowo i konkretnie a może sa juz jakies korzystne wyroki? Jeżeli to nie kłopot, będę wdzięczna wiadomości na priv, o kosztach z jakimi trzeba się liczyć, przy pozwie indywidualnym. Dzięki wielkie


RE: Kredyt we frankach - Lesika - 04-28-2019

(04-28-2019, )whisseme napisał(a): Witam, mam kredyt we frankach. Chcę złożyć pozew indywidualny przeciwko WBK/kB i poszukuję: najchętniej kancelarii która zrobi to za success fee, a jak takiej nie macie, to takich sprawdzonych, w godnych cenach, z którymi już działacie, gdzie odbyły się pierwsze rozprawy i linia obrony wedle Was wygląda rzeczowo i konkretnie a może sa juz jakies korzystne wyroki? Jeżeli to nie kłopot, będę wdzięczna wiadomości na priv, o kosztach z jakimi trzeba się liczyć, przy pozwie indywidualnym. Dzięki wielkie

Podobno są i to chyba nawet prawomocne w tym banku akurat