Walczymy z bankami
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? (/Thread-Kancelarie-frankowiczow-ile-kosztuja-ile-procent-biora-po-wygranej)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Balagan - 12-01-2019

Nie no szok i nie dowierzanie. Widziałem ofertę radcy prawnego z Wrocławia co chce lepiej wydymać frankowiczów niż banki zawodnik proponuje następujące stawki 3700zł + 18% sucess fee, 5000zł + 15% sucess fee, 10.000zł + 8% sucess fee. No po prostu ekstremalne dymanie ludzi. I to jest radca prawny? Dodatkowo założył sobie spółkę z o.o. aby móc takie stawki sobie widować. Ludzie nie wiedzą pewnie jak się liczy te stawki i myślą sobie, że po wygranej to zapłaci się. Ale te stawki są tak liczone, że moze być sytuacja w której ralnie bank nie wypłaci kasy - dojdzie do obiżenia salda i trzeba będzie grubą kasę wyrzucić z własnej kieszeni


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Erni123 - 12-06-2019

I właśnie dlatego mówiłem, że sprawę lepiej zlecić po opinii TSUE ale jeszcze przed wyrokiem zanim to całe szambo pseudo kancelarii frankowych wybiło.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Foooryter - 01-07-2020

Stawki muszą być uczciwe. Chociażby niewiadomo co obiecywała to jak walą stawki, żę 1/2 tego co masz odzyskać idzie do kancelarii to jest to nie uczciwe. Premia za sukces zawsze musi mieć określoną górną kwotę w umowie. Całkowite koszty nie powinny przekraczać 1/4 tego co masz do odzyskania. To są koszty uczciwe i takich prawników należy szukać. Rewelacyjnie by było mieć sprawdzoną kacelarię i bez premii za sukces bo to się przekłada na oszczędność kilkudziesięciu tysięcy nawet przy średnim kredycie, albo aby premia jest naprawdę niska 2-3% liczona od wartości udzielanego kredytu


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Bakster - 01-09-2020

Witajcie. Trochę się już mi wszystko miesza a w temacie wyboru kancelarii jestem dość mało obeznany. Powiem szczerze, że szukam kancelarii frankowej bo zdecydowałem się na walkę z bankiem w sądzie. Nie mam jednak na to dużo środków i chciałbym przeznaczyć je jak najbardziej rozsądnie. Z tego też względu zgodnie z zaleceniami wszystkich odrzuciłem oferty pośredników, społek z o.o. oraz firm od odszkodowań. Nie rozmawiam także z handlowcami pośredniczącymi w naganianiu klientów kancelarią bo oni też działają jako sp. z o.o.

Mając wstęp za sobą chciałbym zapytać o koszty. Negocjuje z kancelarią frankową mającą opinie jednej z najbardziej sprawdzonych. W umowie jest opłata oraz procent po wygranej ( niewielki ) ale do tego dochodzą koszty zastępstwa procesowego. Co to dokładnie jest i z czym się je? Czy jest to standardowe obecnie w umowach? Kancelaria zastrzegła, że tego nie da się negocjować. Jedyne co mogą negocjować to rozłożenie kwoty na raty, ewentualnie kosmetyczne obniżenie kosztów początkowych. Czy też macie zapisy o kosztach zastępstwa procesowego w umowach?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wodzierej - 01-09-2020

(01-09-2020, )Bakster napisał(a): Witajcie. Trochę się już mi wszystko miesza a w temacie wyboru kancelarii jestem dość mało obeznany. Powiem szczerze, że szukam kancelarii frankowej bo zdecydowałem się na walkę z bankiem w sądzie. Nie mam jednak na to dużo środków i chciałbym przeznaczyć je jak najbardziej rozsądnie. Z tego też względu zgodnie z zaleceniami wszystkich odrzuciłem oferty pośredników, społek z o.o. oraz firm od odszkodowań. Nie rozmawiam także z handlowcami pośredniczącymi w naganianiu klientów kancelarią bo oni też działają jako sp. z o.o.

Mając wstęp za sobą chciałbym zapytać o koszty. Negocjuje z kancelarią frankową mającą opinie jednej z najbardziej sprawdzonych. W umowie jest opłata oraz procent po wygranej ( niewielki ) ale do tego dochodzą koszty zastępstwa procesowego. Co to dokładnie jest i z czym się je? Czy jest to standardowe obecnie w umowach? Kancelaria zastrzegła, że tego nie da się negocjować. Jedyne co mogą negocjować to rozłożenie kwoty na raty, ewentualnie kosmetyczne obniżenie kosztów początkowych. Czy też macie zapisy o kosztach zastępstwa procesowego w umowach?

Koszty zastępstwa procesowego to jest norma. Każda dobra kancelaria sobie je zastrzega. Wszyscy którzy mają sensowne wyniki na 100%. Nowe kancelarie które pojawiły się po wyroku TSUE rezygnują z tego bo chcą złapać klientów. To są koszty, zasądzone od drugiej strony więc nie idą z Twojego portfela. Lepiej to załacić i mieć dobrą reprezentację niż brać słabszego prawnika i przegrać sprawę. Wtedy też tych kosztów nie dostaniesz a co więcej sam będziesz musiał takie koszty zapłacić drugiej stronie.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - ManiaM - 01-09-2020

(01-09-2020, )Bakster napisał(a):  W umowie jest opłata oraz procent po wygranej ( niewielki ) ale do tego dochodzą koszty zastępstwa procesowego. 

KZP jest ok. Wszyscy biorą. Zobacz od czego masz liczony procent od wygranej bo to jest ważna sprawa a liczą różnie... Od kwoty nadpłat, od kwoty wypłaconego kredytu a pośrednicy to liczą sobie od kwoty którą nawet cieżko określić tam już idą kombinacje. Jeśli bezpośrednio z kancelarią działasz to powinno być ok ale zwróć na to uwagę. A i nie dawaj się wciągnać w duży procent 8% maksymalnie


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wodzierej - 01-09-2020

Tu się zgadzam, wato też sobie zaznaczyć jakiś realny czas na wypłatę po wygranej sprawie. Aby to nie było np 7 dni


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Kitszon - 01-09-2020

KZP po stronie kancelarii to standard. Musisz się pogodzić i jesli faktycznie zostaną zasądzone i tak będziesz bardzo szczęśliwy bo oznacza to, że wygrałeś sprawę


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - hardlly - 01-09-2020

(01-09-2020, )Bakster napisał(a): Mając wstęp za sobą chciałbym zapytać o koszty. Negocjuje z kancelarią frankową mającą opinie jednej z najbardziej sprawdzonych. 

Wiesz z tego do piszesz zupełnie nic nie wynika. Bo czy koszty są duże czy małe to musisz sobie określić jak widzisz jakie masz korzyści i możliwości. Trzeba to wszystko dokładnie policzyć przy różnych rozwiązaniach. Inaczej wyglądają koszty przy odfrankowieniu a inaczej przy unieważnieniu umowy. Jeśli dokładnie znasz korzyści to wtedy wiesz czy koszty są duże czy małe. Od tego zacznij


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Bakster - 01-09-2020

(01-09-2020, )hardlly napisał(a): Jeśli dokładnie znasz korzyści to wtedy wiesz czy koszty są duże czy małe. Od tego zacznij

Możesz napisać mniej więcej jak to policzyć?