Walczymy z bankami
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? (/Thread-Kancelarie-frankowiczow-ile-kosztuja-ile-procent-biora-po-wygranej)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Sweet21 - 04-26-2019

(04-26-2019, )Tubiles napisał(a): Wiadomo, że takie sprawy tylko do adwokata i do radcy prawnego. Ktoś jeszcze ma pomysły aby zlecać to komuś innemu? Big Grin. Koszty pracy kancelarii w sprawach frankowych nawet tych uważanych za najlepsze są bardzo różne i to zależy jak sie umówisz. Ja ustaliłem success fee na 50% przyznaj mi ewentualnej kwoty zastępstwa procesowego. Im będzie wyższa tym więcej płace prawnikowi ... ale tez tym więcej zostaje dla mnie z drugiej połowy :-) ale za to płace 14 koła za koszta obsługi 3 instancji niezależnie od wyniku

Ryczałtowego 14 k za 3 instance to bardzo niewiele,gratulacje. Czyli jednak to nie jest wariant z klasycznym success fee (zafiksowanym lub % od wartości roszczenia) wybrałeś?Jakie są za i przeciw wariantu z success fee?Ja bym się chciała tak umówić jak Ty,ale z negocjacji jestem kiepskaSad


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Tubiles - 04-26-2019

Success fee tak liczone ( mało kto się na to zgadza ) daje Ci komfort bo jak wygrasz to nie płacisz ze swoich pieniędzy tylko z pieniędzy strony przegranej. Jak jest nieograniczony kwotowo to prawnik będzie walczył przed wszystkim żeby wygrać (jak przegra nie ma dodatkowej kasy) a do tego w jego interesie jest uzyskać jak najwyższa kwotę co dla mnie tez jest korzystne bo druga połowa zostaje mi :-). A ja zawsze staram sie tak ustawić wynagrodzenie adwokata aby jak najmniejsza była stała opłata a jak najwyższa od efektu. To sie opłaca obu stronom o ile adwokat wierzy w siebie i swoje umiejętności. Niestety sprawy frankowe to trudne sprawy i wybierać możesz z kilku kancelarii choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że są ich setki. Faktycznie jednak to w większości firmy pośrednicy akwizytorzy lub kancelarie które są początkujące w temacie, tam nawet na najlepsze wynagrodzenie bym się osobiście nie zgadzal


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Elizaoch - 04-27-2019

witajcie frankowicze. Ja od razu powiem, ze nie wiem za wiele i jeszcze nic nie robiłam. Mąż jednak postanowił, że po długim weekendzie bierzemy się za sprawę. Jakie dokumenty dla takiej kancelarii dokładnie muszę przygotować do wyceny sprawy?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Sweet21 - 04-27-2019

Do wyceny wystarczy na pewno umowa kredytu i aneksy a później do dokładnych wyliczeń jeszcze zaświadczenie od banku o historii spłaty kredytu


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Mijkron - 04-27-2019

W przypadku kancelarii dla frankowiczów rozmowa o konkretnych cenach nie ma większego sensu. Poważne kancelarie wyspecjalizowane w sprawach frankowiczów ( a nie przypadkowe firmy odszkodowawcze i inne dziwne twory które jedynie chcą wyciągnąć od frankowicza jakąkolwiek kasę ) stosują różne stawki w zależności od wysokości kredytu a także od rodzaju umowy oraz banku. Można oczywiście rozmawiać o kwotach za premie za sukces. Obecnie wydaje się, że maksymalna stawka to 8-9% nawet w przypadku najlepszych kancelarii w Polsce


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Ulamun - 05-03-2019

Ok ale które kancelarie należy konkretnie sprawdzić?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Nikorrit - 05-08-2019

Sprawdź np kancelarię Mazura, Garlacz, Broniewicz Pasieki, Sosnowskiego no i może Orskiego


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Nikorrit - 05-08-2019

Koszt za każdą rozprawę 500zł. Rozeznałam sie w kosztach obsługi prawnej 1 instancja ok 10 tys 2 4.5 tys SN 4000 i do tego koszty sadowe gdy sie przegra. Jakie to koszty? Ktos wie? Czy te stawki co podałam sa duze czy to standard?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Histroli - 05-09-2019

(05-08-2019, )Nikorrit napisał(a): Koszt za każdą rozprawę 500zł. Rozeznałam sie w kosztach obsługi prawnej 1 instancja ok 10 tys 2 4.5 tys SN 4000 i do tego koszty sadowe gdy sie przegra. Jakie to koszty? Ktos wie? Czy te stawki co podałam sa duze czy to standard?

Wydaje się w miarę normalnie jak na mocno wyspecjalizowaną kancelarię w sprawach frankowych. Pytanie czy udało wam się coś znegocjować z ceny po trzymaniu pierwszej oferty cenowej czy kancelarie raczej trzymały ceny w waszych wypadkach. Jeśli się udało to o ile % ?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Jankoko - 05-10-2019

(05-08-2019, )Nikorrit napisał(a): Koszt za każdą rozprawę 500zł. Rozeznałam sie w kosztach obsługi prawnej 1 instancja ok 10 tys 2 4.5 tys SN 4000 i do tego koszty sadowe gdy sie przegra. Jakie to koszty? Ktos wie? Czy te stawki co podałam sa duze czy to standard?


W dobrej kancelarii niewiele się utargujesz no chyba, że jesteś dobry ogólnie w handlowaniu się. Musisz wiedzieć, że dobre kancelarie nie mają czasu na handle i nie narzekają na brak klientów.

Jeśli chcesz dobrą jakość i rozsądne ceny wiele osób poleca w tym zakresie adwokata Pawła Borowskiego z Wrocławia więc jego na pewno warto o ofertę zapytać ale nie ma co się ograniczać do 1 oferty - zapytaj 2-3 zaufanych prawników aby też nie robić sobie mętliku w głowie. To zobrazuje sytuacje z cenami. Dyskusje o cenach ogólnie mają wątpliwy sens bo sytuacja na rynku się zmienia więc warto ustalić ceny właśnie w ten sposób

Kancelarie medialne - mają ceny nieco zawyżone, a jakości obsługi czy argumentacji nie można przeceniać tylko dlatego że kancelaria jest w Tv czy wygrała jedną sprawę. Tak naprawdę czy miała szczęście czy przychylnego sędziego czy dobrą argumentację tego nie wiesz. Aby ocenić pracę kancelarii to musisz znać jej argumenty i to osobno dla kredytów indeksowanych i osobno denominowanych. 

Kancelarie podejrzanie tanie - strategia jest prosta, nie mają wiedzy liczą że teraz nabiorą spraw i być może orzecznictwo będzie dobre i je wygrają a jak nie to trudno, zmienią nazwę, branże lub zrzucą winę na sędziów - teraz takich kancelarii jest wiele trzeba bardzo uważać bo nawet kancelaria adwokacka czy radcowska co przyjmie sprawę bezpośrednio wcale nie daje gwwarancji wysokiej jakości pracy. Osobiście uważam, że jest tylko 4-6 dobrych kancelarii ze wszystkich w całej Polsce a ogłoszeń przecież są setki. Takie jest też zdanie bardzo wielu osób co śledzi regularnie wyroki w sprawach frankowiczów

Przy wyborze "wykonawcy" warto pamiętać też o zasadzie z obrazka niżej z drogbą modyfikacją bo szybkość w tym przypadku może być zaburzona przez pracę sądu. Ale ogólnie znajduje on zastosowanie

[Obrazek: d79c41ea5c976ac4med.png]