Walczymy z bankami
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? (/Thread-Kancelarie-frankowiczow-ile-kosztuja-ile-procent-biora-po-wygranej)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Deszczowa - 04-23-2019

Niestety firm które reklamują się jako pomoc dla frankowiczów, specjaliście od spraw frankowych a są naciągaczami rosną jak grzyby po deszczu. Trzeba bardzo uważać i wybierać tylko kancelarie adwokackie lub radcowskie i zlecać im sprawy bezpośrednio bez żadnych firm pośredniczacych


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Ananwika - 04-23-2019

Strasznie zróżnicowane ceny są w tych kancelariach....sama nie wiem czym się kierować przy wyborze kancelarii...opini wcale aż tak dużo nie ma o tych kancelariach... napiszcie mi na priv z jakimi współpracujecie


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Rigglerka - 04-23-2019

Z prawnikiem ma być tak że masz mieć dobry kontakt z kancelaria a oferta powinna zawierać twoje możliwości finansowe. Nie ma problemu by prawnik rozłożył na raty jeśli masz taką potrzebę. Jeśli któryś nie chce to skreślasz go. Tak samo np. Succes fee. Są tacy co uważają że z pod ziemi kasę wyciągną by dać premie w razie wygranej. Ja znów nie wiem co będzie za 3-4 lata. A właśnie tylko yo potrwa do prawomocnego wyroku wiec wole sukcesywnie teraz płacić prawnikowi pieniądze niż później żyć np. Ze świadomością ze pójdzie po nakaz zapłaty o succes fee bo okaże się np. Ze rozliczenie z bankiem po wygranej będzie w sumie na papierze a ja nie dostane ekstra kasy bo wpłaciłam w ratach tylw co kredytu albo mniej i pierw musze dołożyć bankowi brakujący kapitał z dnia podpisania umowy. To musi być twoja decyzja a nie sugerowanie się tym co kto mówi bo ten ktoś za ciebie później płacić nie będzie...Uważaj jednak bardzo na duże wynagrodzenie po wygranej a jeszcze bardziej na kancelarie od odszkodowań co pośredniczą w sprawach frankowiczów


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Afrosedes - 04-24-2019

20-30% premii za sukces to jawne naciąganie i żerowanie na ludzkiej krzywdzie. Absolutnie nie zgadzajcie się na takie stawki z 2 powodów. Po pierwsze takie stawki stosują tylko spółki które mają na celu wyszukanie klientów do kancelarii, są to przeważnie spółki bez żadnego doświadczenia chcące robić na frankowiczach tylko kasę np duża spółka z Wrocławia co wcześniej zajmowała się odszkodowaniami. Takie premie też z tego co słyszałem życzą sobie kancelarie beż żadnego doświadczenia chcące szybko zarobić. Żadna doświadczona kancelaria szanowana w środkowisku frankowiczów nie wola teraz więcej niż 8-9% succes fee.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Kingahala - 04-24-2019

Zbadałem kilka dobrych kancelarii. 3 renomowane kancelarie/ tzn ceny z kosmosu od 7 do 8 tys za jedna instancję + koszty dodatkowe + procent od wygranej - różnie od 5-9%, w podsumowaniu w moim przypadku zakładając maksymalne koszty wychodzi nawet ok 30 tys. jestem na etapie poszukiwań tanio, uczciwie I skutecznie. Jak by mi ktoś zaproponował 20-30% od wygranej to bym zablokował jego nr aby więcej do mnie nie dzwonił a jeśli by to zrobił jeszcze adwokat to bym mu powiedział, że jest złodziejem.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Adrianno - 04-25-2019

Pytanie było o %. Więc ja rozważam tylko top5 kancelarii z listy sprawdzonych kancelarii frankowych oraz rankingu kancelarii frankowych i tak najlepsze kancelarie w Polsce proponują od 5-9% a bo jedna nawet przygotowała mi bardzo fajną ofertę BEZ succes fee. Tak więc nie ma co szukać u dziwnych ludzi co się łudzą, że wyciągną od nas po 20% bo może nie od razu ale kiedyś to trzeba będzie jednak zapłacić


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Tapsmode - 04-25-2019

U nas tak. Pierwsza instancje jest 10.000 zł brutto za druga max 5000 i do tego 4% . Kancelaria która ma wyroki prawnomocne z pierwszej 5 rankingu naljepszych kancelarii frankowych w Polsce. Chyba nie jest źle i można w ratach?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Marcelina - 04-26-2019

Czy są jakieś kancelarie co to zrobią jedynie za % od wygranej?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Sweet21 - 04-26-2019

(04-26-2019, )Marcelina napisał(a): Czy są jakieś kancelarie co to zrobią jedynie za % od wygranej?

Jeśli nawet są to uważaj bo różnego rodzaju firmy dają do podpisania umowy z których niby wynika darmowa usługa a były już 2 afery. Okazywało się że trzeba płacić i to srogo nawet jeszcze przed złożeniem pozwu a później po wygranej jeszcze do tego 30%. W sumie wychodziło, że ludzie mieli płacić prawie tyle ile mieli do ugrania za pozwanie banku. Omijaj szerokim łukiem niepewne spółki z o.o. tych co zajmowali się odszkodowaniami itd bo to ryzykowana gra. Sprawy frankowe zlecamy tylko do kancelarii adwokaciej lub radców prawnych BEZPOŚREDNIO! żadnych pośredników bo później wychodzą kwiatki. A odpowiadając na pytanie - NIE! żaden dobry adwokat czy radca prawny znający się na sprawach frankowiczów nie zrobi sprawy jedynie za procent. To pewne.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Tubiles - 04-26-2019

Wiadomo, że takie sprawy tylko do adwokata i do radcy prawnego. Ktoś jeszcze ma pomysły aby zlecać to komuś innemu? Big Grin. Koszty pracy kancelarii w sprawach frankowych nawet tych uważanych za najlepsze są bardzo różne i to zależy jak sie umówisz. Ja ustaliłem success fee na 50% przyznaj mi ewentualnej kwoty zastępstwa procesowego. Im będzie wyższa tym więcej płace prawnikowi ... ale tez tym więcej zostaje dla mnie z drugiej połowy :-) ale za to płace 14 koła za koszta obsługi 3 instancji niezależnie od wyniku