Walczymy z bankami
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? (/Thread-Kancelarie-frankowiczow-ile-kosztuja-ile-procent-biora-po-wygranej)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Frabnki - 04-20-2021

Niestety żadna dobra kancelaria co gwarantuje dobrą jakość nie robi spraw tanio. Zawsze idzie to w kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy za sprawę. Nic się nie zmienia. Tanio też najdziesz ale to już jakość której nie zweryfikujesz najczęściej. Dopiero na własnej skórze najszybciej


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Niordus - 05-14-2021

CENY są bardzo różne, zależy głównie od doświadczenia kancelarii. Ale są też przypadki, że kancelarie średnie lub słabe dają bardzo wysokie oferty


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - ofiarabanku123 - 05-21-2021

(05-14-2021, )Niordus napisał(a): CENY są bardzo różne, zależy głównie od doświadczenia kancelarii. Ale są też przypadki, że kancelarie średnie lub słabe dają bardzo wysokie oferty

To nie są łatwe sprawy i nikt tego chyba za 1000 zł prowadzić nie będzie. 
Jak byłem u prawnika przed pierwszą rozprawą żeby porozmawiać jakie mogą paść pytania to miał już cały segregator wymiany pism między nim a bankiem.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Turbo_Lover - 05-26-2021

Mam pytanie. Czy spotkaliście się z sytuacją, że kancelaria nie praktykuje działań związanych z polubownym rozwiązywaniem sporu przed wytoczeniem powództwa? Jedna z kancelarii, z którymi rozmawiałem, uważa, że wzywanie banku do ugody tylko przedłuża cały proces. Twierdzi, że banki i tak nie zgadzają się na ugody i najlepszym rozwiązaniem jest złożenie od razu pozwu, bez dążenia do ugody. Co Wy na to? Czy to jest normalne?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Tupper - 05-27-2021

Ja bym nawet tak wolał. Zawezwanie do próby ugodowej to przedłużanie. Jak bank dostanie pozew i będzie chciał ugodę to da znać. Jak dotąd nie ma żadnych sygnałów, że banki proponują jakiekolwiek sensowne propozycje. Chyba, że tuż przed wydaniem wyroku


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - twism23 - 05-27-2021

(05-26-2021, )Turbo_Lover napisał(a): Mam pytanie. Czy spotkaliście się z sytuacją, że kancelaria nie praktykuje działań związanych z polubownym rozwiązywaniem sporu przed wytoczeniem powództwa? Jedna z kancelarii, z którymi rozmawiałem, uważa, że wzywanie banku do ugody tylko przedłuża cały proces. Twierdzi, że banki i tak nie zgadzają się na ugody i najlepszym rozwiązaniem jest złożenie od razu pozwu, bez dążenia do ugody. Co Wy na to? Czy to jest normalne?

Tak jak najbardziej normalne. Od razu składaliśmy pozew ( kancelaria w naszym imieniu) .
Próba ugody ze strony banku była na pierwszej rozprawie przed naszym przesłuchaniem.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Turbo_Lover - 05-27-2021

(05-27-2021, )Tupper napisał(a): Ja bym nawet tak wolał. Zawezwanie do próby ugodowej to przedłużanie. Jak bank dostanie pozew i będzie chciał ugodę to da znać. Jak dotąd nie ma żadnych sygnałów, że banki proponują jakiekolwiek sensowne propozycje. Chyba, że tuż przed wydaniem wyroku

No ale przeciez w sasiednim watku napisales:

Cytat:Tupper
Prawnik zawsze przed pozwem musi napisać do banku reklamacje. Możesz się umówić, że jeśli bank w odpowiedzi na reklamacje zaproponuje ugodę którą przyjmiesz to prawnik zwróci ci koszty prowadzenia sprawy.

To jak to jest? Prawnik musi napisać do banku reklamacje czy nie musi? Czy moze ja czegos nie rozumiem i reklamacja nie zawiera w sobie ugody?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Turbo_Lover - 05-27-2021

Zastanawiam sie nad pozwaniem banku. Robie wlasnie rachunek zyskow i ewentualnych strat. Niestety nie mam zadnego doswiadczenia w sprawach prawnych i sadowych. Mam kilka pytan odnosnie kosztow.

1. Jedna z kancelarii zyczy sobie 8000 zl za u prowadzenie sprawy przed Sądem I instancji. Dobrze rozumiem, ze to jest dla mnie koszt jednorazowy?
2. Dodatkowo kancelaria zyczy sobie 800 zl za kazdy termin rozprawy. Ile jest takich rozpraw? Jak moge wyliczyc calkowity koszt, ktory poniose?
3. Dodatkowo za kazdym razem musze oplacac ewentualnych rzeczoznawcow, swiadkow, wnosic oplate administracyjna, oplacac koszty dojazdu na rozprawy. Chcialbym wiedziec ile moze byc takich rozpraw, zeby prawidlowo oszacowac swoje koszty. Czy ktos moglby podzielic sie doswiadczeniem?

Z gory dziekuje!


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Montrago12 - 05-28-2021

(05-27-2021, )Tupper napisał(a): Ja bym nawet tak wolał. Zawezwanie do próby ugodowej to przedłużanie. Jak bank dostanie pozew i będzie chciał ugodę to da znać. Jak dotąd nie ma żadnych sygnałów, że banki proponują jakiekolwiek sensowne propozycje. Chyba, że tuż przed wydaniem wyroku

Zawezwanie to strata czasu obecnie. Banki nigdy na to nawet nie wysyłały pełnomocników


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Rank1One - 07-15-2021

(11-11-2020, )Natka_kozlo napisał(a): Szukam dobrej kancelarii od spraw frankowych ale wybór jednak uzależniam od tego aby prawnik zgodził się brać większą część wynagrodzenia dopiero po wygranej sprawie. W formie premii za sukces ( success fee ). Czy jest już bez względu na miasto choć najlepiej w Warszawie kancelaria która prowadzi w ten sposób sprawy frankowe?

Kierowanie się tymi wyznacznikami może doprowadzić do opłakanych skutków. Aby dobrze wybrać proszę lepiej się kierować tymi wskazówkami https://kancelariefrankowicze.pl/kancelarie-frankowe-ktora-wybrac/ . Cena jest istotna ale nie tak aby od niej uzależniać współpracę. Poza tym można wybierać kancelarie z innych miast nie tylko z Warszawy, być może dzięki temu będzie lepsza oferta