Walczymy z bankami
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? (/Thread-Kancelarie-frankowiczow-ile-kosztuja-ile-procent-biora-po-wygranej)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Proote - 05-18-2020

(05-18-2020, )Sparthan napisał(a): Mam znajomą co chodziła i zbierała oferty kancelarii ponad rok temu, jeszcze przed wyrokiem TSUE. Dostawała oferty bardzo różne - w dobrych kancelariach nawet o 10 tyś droższe niż w jakiś przypadkowych miejscach. Chodziła z jadem, później wręcz pluła na wyspecjalizowane kancelarie frankowe, że chcą ją okraść jak bank. Ostatnio dzowni po tych kancelariach na które pluła czy nie przejmą jej sprawy bo okazało się, że prawnik czy tam firma której zleciła sprawę to kompletni amatorzy. Do tego stopnia, że aż sąd zwrócił na to uwagę.


Może pluła bo niektórzy przesadzają. Ostatnio widziałem jak jedna spółka liczy sobie 18% premii za sukces! Na takich trzeba pluć Big Grin


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Erni123 - 05-18-2020

I niech przegra sprawę. W swojej branży ( budowlanka - posadzki z mikrocementu ) też mam takich co jak podaje ceny to albo mnie wyśmiewają bo nawet potrafią wystawiać opinie, że najdroższy w mieście. A później przychodzą aby poprawiać po partaczach. Ale mam zasadę, że nie biorę tego dla zasady a później to nawet chcą płacić więcej jak już mają spieprzoną robotę


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Twinnna - 05-18-2020

(05-18-2020, )Proote napisał(a): Może pluła bo niektórzy przesadzają. Ostatnio widziałem jak jedna spółka liczy sobie 18% premii za sukces! Na takich trzeba pluć Big Grin

Tak działają spółki naganiacze i "eksperci od spraw frankowych" z wykształceniem technikum gastronomiczne. Jedna znajoma koleżanki wypytywała o kancelarie frankową która rozliczy się za samo success fee. Oczywiście nie znalazła ale znalazła jakiś magików co policzyli małą sumę na początek ale duży procent nie pamiętam ile ale właśnie ok 15% na koniec jakoś tak. Baa nawet jej pokazali jakieś wygrane. Ekipa wzieła od niej jakoś 3000 czy 4000zł na początek. Ona twierdziła, że super bo jak wysoka premia po wygranej to się właśnie super będą starac w jej sprawie Smile Teraz wygląda sprawa tak, że jej pisma piszą nawet nie studenci prawa ale jacyś zupełnie przypadkowi ludzie chyba bo jak zobaczył to mecenas z prawdziwego zdarzenia to pokazał jej liczne błędy. Sama też je widzi bo są oczywiste. Za każdym razem jak dzwoni do nich to obiera ktoś inny ale merytorycznie z nikim pogadać nie można.

Lata teraz po prawnikach aby dać sprawę komuś i uratować sytuacje po sprawa jeszcze dobrze się nie zaczęła. Podobno nikt z nią nawet nie chce gadać a jedna kancelaria co jej początkowo powiedziała 10 tyś i jakiś mały procent teraz jej powiedziala 20 tyś Smile Ale jest już tak przerażona, że rozważa zlecenie sprawy. Cwaniakowanie kończy się zwykle po 1 rozprawie jak widać


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Jajobotak - 05-29-2020

Wynagrodzenie prowizyjne czyli premia za sukces zbiera swoje żniwo ponieważ praktycznie myśli na zasadzie tu i teraz i najważniejsze jest, że teraz nie trzeba będzie zapłacić. Natomiast później to już wszystko jedno.

Cześć osób też jest zdesperowanych, nie ma pieniędzy na prawnika, nie ma pieniędzy aby spłacać kredyt CHF - szukają jakiegokolwiek wyjścia. Przychodzą handlowcy od spółek i często wpędziają ludzi w jeszcze większe kłopoty


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Senior55 - 05-31-2020

(05-29-2020, )Jajobotak napisał(a): Wynagrodzenie prowizyjne czyli premia za sukces zbiera swoje żniwo ponieważ praktycznie myśli na zasadzie tu i teraz i najważniejsze jest, że teraz nie trzeba będzie zapłacić. Natomiast później to już wszystko jedno.

To nie jedyny problem. Zauważyłem, że większość spółek która proponuje wysoką premię za sukces ma więcej za uszami. Może zachodzić modyfikacja pozwu na mniej korzystny dla frankowicza tak aby spółka miała ułatwione zadanie później w odzyskaniu od frankowicza pieniędzy, może być zapis w umowie, że pieniądze po wygranej idą najpierw na konto spółki co już jest jednoznacznym sygnałem aby uciekać. Wiele osób myśli, że wyższe wynagrodzenie prowizyjne jest korzystne bo to podmiot nas reprezentujący bierze część ryzyka na siebie. W rzeczywistości ilość zagrożeń, które laikowi cieżko dostrzeć jest bardzo duża przy wysokiej prowizji. Dla bezpieczeństwa nie warto patrzeć na oferty z wysoką premią od wygranej


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Nordsterm - 06-27-2020

Z tymi cenami tak nie ciśnijcie. To też jest jakiś wyznacznik jakości. Dobra kancelaria która zna zasady rynkowe pewnie będzie skłonna do negocjacji ale w oganiczonym zakresie. Poszukiwanie kancelarii za samo success fee albo co odpuści całkowicie KZP i jest dobra w sprawach frankowych to szukanie sobie kłopotów. Lepiej zapłącić te kilka tysięcy więcej i spać spokojnie. Na rynku pojawiło się zbyt wielu mało profesjonalnych prawników i firm aby ryzykować i szukać najtaniej


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Adam lak - 07-11-2020

Kilka uwag:
- tylko wybór doświadczonego prawnika - adwokata i radcy prawnego
- unikamy wszelkich osób podających się za ekspertów frankowych nie będących adwokatami lub radcami
- nie zlecamy spraw pośrednikowi spółce z o.o. lub s.a
- MAKSYMALNY PROCENT OD WYBRANEJ NA JAKI MOŻNA SIĘ ZGODZIĆ TO 5% bo to są naprawdę duze pieniądze


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - ULKA12 - 09-06-2020

(07-11-2020, )Adam lak napisał(a): Kilka uwag:
- tylko wybór doświadczonego prawnika - adwokata i radcy prawnego
- unikamy wszelkich osób podających się za ekspertów frankowych nie będących adwokatami lub radcami
- nie zlecamy spraw pośrednikowi spółce z o.o. lub s.a
- MAKSYMALNY PROCENT OD WYBRANEJ NA JAKI MOŻNA SIĘ ZGODZIĆ TO 5% bo to są naprawdę duze pieniądze

Ok wszystko zgoda!  ale maksymalny procent od czego bo wszyscy mówią, że maksymalny procent a praktycznie każda kancelaria liczy ten procent od czegoś innego...?? Co przekłada się na to, że mogą to być kwoty różne o kilkadziesiąt tysięcy złotych!!


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Parker09 - 09-22-2020

Zgadza się ale obecnie można już zlokalizować ofertę dobrej kancelarii ( mam tu na myśli kancelarie które są w temacie od początku ) w przyzwoitej cenie. Z drugiej strony mamy też kancelarie które wręcz zdzierają z frankowiczów jak np kancelaria znanej pani celebrytki życzy sobie 17900 na start za 1 instancje przy niewielkim kredycie na ok 230 tyś


RE: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Picztoo - 10-09-2020

Mnie interesuje sposób wyliczania % od wygranej. Z tego co się orientuje praktycznie każda dobra kancelaria bierze procent ale są one liczone w różny sposób. Czy jesteście w stanie wskazać jaki sposób obliczenia jest najbardziej korzystny dla frankowicza?