Walczymy z bankami
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? (/Thread-Kancelarie-frankowiczow-ile-kosztuja-ile-procent-biora-po-wygranej)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej? - Angggel - 04-23-2019

Witam forum frankowiczów,

Pierwsze pytanie czy jest tutaj ktoś kto wygrał już z bankiem i rozliczył się z kancelarią. Proszę o wyjaśnienie na czym te rozliczenia polegają. Właściwie każda kancelaria proponuje rozliczenie na zasadzie bonus za wygraną ale od czego dokładnie ten bonus się liczy i kiedy go płacę. W momencie wydania orzeczenia sądu czy w momencie jak sprawę mam formalnie zamkniętą. Jak jest zgodnie z prawem. Ile % od wygranej powinna sobie liczyć kancelaria i jaką stawkę proponowała na początek?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Klewczowska - 04-23-2019

Mi jedna kancelaria uchodząca za dobrego specjalistę od spraw kredytów frankowych powiedziała 17000zł plus 7% po wygraniu sprawy


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - MAxfres - 04-23-2019

(04-23-2019, )Klewczowska napisał(a): Mi jedna kancelaria uchodząca za dobrego specjalistę od spraw kredytów frankowych powiedziała 17000zł plus 7% po wygraniu sprawy

a mozna wiedziec co zawiera oferta? Czy to jest za samo prowadzenie sprawy, czy tez sucess fee, oplata za wygrana?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Zenikffff - 04-23-2019

No przecież jest napisane że 17k to są koszty początkowe a później masz jeszcze 7% od wygranej sprawy


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Blackster - 04-23-2019

Chyba kwota jest uzależniona od wysokości kredytu?


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Eherny - 04-23-2019

(04-23-2019, )Klewczowska napisał(a): Mi jedna kancelaria uchodząca za dobrego specjalistę od spraw kredytów frankowych powiedziała 17000zł plus 7% po wygraniu sprawy

To 17 tys to kwota liczona od całosci Waszego kredytu, czy od tego co zostało do spłaty+ unieważnienie ? Nam kancelaria w Warszawie liczyła 15% kwoty od każdego zaproponowanego wariantu roszczeń wobec banku (3 warianty)


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Norvill - 04-23-2019

Heh a ja się zastanawiałem czy prowizja 30-35% pobierana przez kancelarię/firmę od kwoty wynegocjowanej z bankiem jest to dużo czy mało? Big Grin


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Sofffa - 04-23-2019

30% to jest skandal i wykorzystyanie sytuacji.nie mozna sie na to zgadzac.


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Fracjas - 04-23-2019

(04-23-2019, )Norvill napisał(a): Heh a ja się zastanawiałem czy prowizja 30-35% pobierana przez kancelarię/firmę od kwoty wynegocjowanej z bankiem jest to dużo czy mało? Big Grin

Niestety zaczyna się to robić normalką. Na rynek wchodzą firmy co zajmowały się odszkodowaniami, mają dobry mrketing i czarują ludzi jak dilerzy narkotyków. że na początek mała opłata 3000zł, że później 30% bo usługa jest wysokiej jakości, że wygrali 10 tyś spraw ( tylko nie wspominają, że to zupełnie inne sprawy bo odszkodowania i kredyty frankowe to tak jak by ktoś naprawiała samochody a nagle miał naprawiać samoloty pasażerskie ) , niestety wiele osób z nimi podpisuje umowy a później tylko się słyszy, że chcą uciekać ale umowy są takie, że na początku niby mogą w każdej chwili zrezygnować a później się okazuje że rezygnacja kosztuje a z 3 tyś n początek robi się 40 tyś na koniec itd. Jeśli jakaś firma / kancelaria proponuje coś więcej niż 7-9% na koniec to jest to podejrzane a przede wszystkim to nie korzysta się z usług żadnych spółek chociażby nawet twierdziły, że one tylko pośredniczą. Bo takie pośrednictwo po coś jest głównie po to aby jak najmocniej wydoić klienta bez konsekwencji


RE: Kancelarie frankowiczów - ile % biorą po wygranej? - Zenikffff - 04-23-2019

Każdy samo podejmuje decyzje. Klient takiej firmy typu sp. z o.o., s.a, firmy odszkodowawczej, czy innego pośrednika nie ma wpływu na prawnika, bo to ta firma zatrudnia prawnika - na podstawie umowy może podjąć dowolną decyzję za Was - i słabo z etyką więc można spowiewadć się wielu niespodzianek po drodze głównie finansowych. 

Bardzo należy uważać na osoby które też się podają za frankowiczów, które niby chcą nieść pomoc. To teraz bardzo silny trend na rynku. "Pomocna dusza" pojawia się z nikąd, doradza i szybciutko prowadzi do wskazanej przez siebie firmy lub kancelarii - to będzie zawsze najgorszy wybór. Kancelarię trzeba wybrać samodzielnie analizując oferty, argumentacje, rozmawiając chociażby przez telefon z prawnikiem który sprawy się podejmnie. ŻADNYCH POŚREDNIKÓW

Z drugiej strony kancelarie prowadzone przez prawniczki i prawników, które brylują w mediach i wpychają informacje o sobie wszędzie gdzie się da to też wybór który trzeba mocno przemysleć. To, że kancelaria jest medialna nie znaczy że naszą sprawę poprowadzi dobrze. Trzeba się zastanowić ile czasu taki prawnik poświęca na wystąpienia w mediach a ile ma go dla klientów, przygotowanie pism czy ulepszenie argumentacji, poza tym takie kancelarie mogą mieć stawki wygórowane tak jak jest to z markami - im bardziej popularna tym droższa a wcale nie znaczy, że lepsza

Edit: sporo osób pyta na prv które kancelarie są moim zdaniem warte polecenia. Osobiście uważam, że wybierał bym pomiędzy Kancelaria Barbara Garlacz, Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni, Adwokat Paweł Borowski - to by było moje typy