Walczymy z bankami
Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze (/Thread-Lista-Kancelarii-Kredyty-Frankowe-Kancelarie-Frankowicze)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Franko 3 - 05-06-2021

Dzień dobry
Mam pytanko czy zlecał ktoś prowadzenie sprawy Pani adwokat Teresie Majewskiej z Krakowa? Ma kredyt brany w Kredyt bank 2008 obecnie Santander bank. Dostałem dość ciekawą ofertę. Proszę uprzejmie o jakieś info.


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Niordus - 05-14-2021

A jak macie ofertę od kancelarii, która wam pasuje to zaczynacie działać już teraz czy czekacie jeszcze? bank PKO BP


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Arthuuro - 05-18-2021

Czekać to już dawno nie ma na co. Zobacz, że wszystkie artykuły pisane przez pro bankowe media zawsze zalecają czekanie. To jest dla banków idealna sytuacja jak frankowicz czeka i dlatego robią wszystko aby frankowicze własnie czekali. Albo na ugody, których nie będzie albo na orzeczenie SN które tylko potwierdzi linie orzeczniczą bo przecież SN cały czas wydaje korzystne wyroki dla frankowiczów w róźnych sprawach więc i w tej nie będzie inaczej. Co do ugody z pko bp to zobacz, że prezes już odszedł i wszędzie pojawiają się informacje, że do ugód jest znacznie dalej niż bliżej. Że ma się zmienić rada nazdorcza w wówczas cały plan ugód jest pod znakiem zapytania. Szybciej prawomocnie wygrasz sprawę z PKO BP niż doczekasz się tam ugody. Zwłaszcza, że już wiadomo tyle, że jeśli będą jakieś ugody to przez sąd przy KNF i mediacje to pewnie też szybko nie pójdzie


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - ofiarabanku123 - 05-21-2021

To prawda od lat mydlą nam oczy jak nie banki to rządzący, jednak nic się nie zmienia, my wciąż czekamy a kredyt cały czas trzeba płacić. Najgorsza jest ta niepewność, czy kurs znowu nie wzrośnie, dlatego w końcu zabrałem się do działania i poszedłem do prawnika. 
Sąsiad polecił mi jedną z kancelarii w Poznaniu (adw. Natalia Hebel). Z tego co mówił to sąd stwierdził nieważność umowy i zobowiązał bank do zwrotu dotychczas wpłaconych rat. Stawka u prawnika ustalona z góry, bez żadnych procentów od wygranej jak u innych co finalnie płaci się więcej niż jak wykłada się z góry. Sądy patrzą już na nas przychylniej, więc nie trzeba szukać wielkich kancelarii i przepłacać, trzeba tylko pytać o dotychczasowe doświadczenie i wyniki. Jestem już po pierwszej rozprawie, sędzia nakłaniał bank do ugody bo stanowisko sądów jest im chyba już znane i przegrywają, bank się nie zgodził, ale jestem dobrej myśli. Za tydzień mam ogłoszenie wyroku i mam nadzieję, że będzie dla mnie korzystny bo chciałby w końcu zmienić mieszkanie na większe.


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Senior55 - 05-25-2021

najbardziej to teraz trzeba uważać na spółki z o.o. z kapitałem zakładowym 5000zł które oferują prowadzenie sprawy za 0zł na początku albo za bardzo niskie kwoty na początku a później duży procent. Samo założenie nie jest złe - bo wiadomo miło z ich strony, że nie robią za darmo na początku. Tyle, że prowadzenie sprawy frankowej na wysokim poziomie przez 2 lata a może dłużej utrzymanie biura może swoje kosztować i w pewnym momencie trzeba to będzie jakoś sfinansować. A jak ktoś ma kapitał zakładowy 5000zł i jest sp. z o.o. to znaczy, ze kapitału takiego nie ma i teraz idziemy dalej...

Nie każdą sprawę frankową da się wygrać, dlatego są te analizy i kancelarie przynajmniej te lepsze sprawdzają i niektóre sprawy odrzucają

Ale taka spółka jak będzie musiała utrzymać prowadzenie dajmy na to 50 spraw które wzięła w pewnym momencie może brać wszystko jak leci nawet nie informując klienta jak naprawdę wygląda jego sytuacja licząc, że coś tam wygra coś tam przegra ale zawsze coś tam wygra i na utrzymanie prowadzenia spraw będzie a może nawet się coś zarobi. Bo przy dużym procencie to nawet jak wygra 50% spraw to już zarobi, ale 50% klientów może swoje życiowe sprawy przegrać. Poza tym prowadzenie sprawy na takim "braku paliwa" spzorowduje prowadzenie ich jak najniższym kosztem co zapewne doprowadzi do przegrania spraw które można było wygrać. Podumowanie jest takie, że jak chcesz iść do sądu to musisz mieć pieniądze i dobrego prawnika. Inaczej możesz tego żałować


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Mokras1 - 05-26-2021

(05-25-2021, )Senior55 napisał(a): najbardziej to teraz trzeba uważać na spółki z o.o. z kapitałem zakładowym 5000zł które oferują prowadzenie sprawy za 0zł na początku albo za bardzo niskie kwoty na początku a później duży procent.

Akurat ta uwaga może dotyczyć spółek z o.o. niezależnie od tego czy biorą na początku 0zł czy 16000zł. Często są to dobrze zorganizowane twory marketingowe z bardzo fajną promocją z tym, że osoby które to prowadzą nie są prawnikami. Wszelkie formułki mają wyuczone i nie mają wykształcenia prawnego co powoduje wiele zagrożeń. Przeważnie zatrudniają adwokatów lub radców prawnych na zasadzie B2B to jest niebezpieczna praktyka. Często te osoby co prowadzą te spółki to osoby które sprzedawały produkty finansowe banków więc wiedzą jak podejść do klienta ale nie wiedzą jak podejść do prowadzenia postępowania, nie są w stanie tego ogarnąć biznesowo. Samo sprzedaż i pozyskanie klienta mają oczywiście opracowane do perfekcji natomiast część dalsza która najbardziej interesuje każdego czyli prowadzenie sprawy jest przekazana już podmiotowi zewnętrznemu z którym współpracują a często nawet jest to ścisła współpraca. Tyle, że każdy kumaty adwokat czy radca prawny, który zna się zna na rzeczy od razu sam prowadzi takie sprawy a nie potrzebuje współpracy ze spółkami i pośrednikami.


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Cooper - 05-26-2021

A czy teraz jeszcze kancelarie frankowe wypisują wam ewentualnie podwyższone ryzyko prowadzenia sprawy lub macie takie coś w umówię z kancelarią i jak to jest sformułowane. Czy teraz już takie coś nie jest praktykowane?


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Mokras1 - 05-26-2021

(05-26-2021, )Cooper napisał(a): A czy teraz jeszcze kancelarie frankowe wypisują wam ewentualnie podwyższone ryzyko prowadzenia sprawy lub macie takie coś w umówię z kancelarią i jak to jest sformułowane. Czy teraz już takie coś nie jest praktykowane?

bardzo dobre pytanie. Myślę, że wszystkie sp. z o.o. biorą wszystko jak leci i to samo wszystkie kancelarie których reklamy płatne znajdziesz w Google no i wszystkie nowe kancelarie wchodzące na rynek też biorą wszystko jak leci bo oni jeszcze żadnej sprawy do końca nie przeprowadzili więc sami nie wiedzą jakie są ryzyka i o czym mają informować klienta...


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Aldamo - 05-26-2021

Wszystkie lepsze kancelarie z dobrą renoma na rynku, wszyscy pionierzy spraw frankowych dokładnie sprawdzają sprawy zanim je przyjmą, dokładnie informują klientów o ryzyku. Po tym poznać dobrą kancelarie. Oni naprawdę bardzo dbają o renomę i o to aby mieć na koncie jak najmniej przegranych bo ceny mają wyższe więc muszą mnie wyniki. Lepsze kancelarie to nawet nie wszystkie sprawy biorą. Oni mają świadomość bardzo dokładną, że np coś zmiejsza szanse na wygraną o 5% i zawsze o tym informują. Ale oni mają wiele spraw i są w stanie to oszacować. Tak więc każda lepsza kancelaria dokładnie sprawdza ryzyka. Takich kancelarii jest jednak mało.

Natomiast lwia część rynku bierze wszystko jak leci i mają gdzieś wszystko, każda sprawa jest do przyjęcia. spółki to niektóre nawet pewnie same nie wiedzą co biorą Wink


RE: Lista Kancelarii - Kredyty Frankowe Kancelarie Frankowicze - Peress12 - 05-26-2021

Niestety ten rynek kancelarii frankowych ostatnimi czasy mocno zdziczał. Niestety chociaż mówiło się, że z czasem te sprawy potanieją jak będzie większa konkurencja na rynku to wygląda, że tak nie jest. Dobre kancelarie ceny mają nadal wysokie ale ryzyko oddania sprawy w złe ręce jest jak duże obecnie, że chyba trzeba zagryzać zęby, prosić o rozbicie na raty i iść do starych sprawdzonych wyg...