Walczymy z bankami
Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? (/Thread-Kredyt-frankowy-kancelaria-Getin-Bank-wypowiedzial-umowe-co-robic)



Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - urbanista - 12-07-2018

Witam,

Otrzymalam pismo z Getin banku wypowiadajace umowe I wzywajace do calkowitej splaty kredytu w CHF. Od roku nie splacam rat ze wzgledow finansowych, po 10 latach cierpliwego splacania calkowita kwota do splaty jest obecnie dwukrotnie wyzsza od kwoty ktora wowczas zaciagnelam. Czy ktos moze mi poradzic co zrobic? Potrzebuje prawnika czy wystarczy jakies rozsadne pismo? Jestem z Wrocławia, ale obecnie mieszkam za granica I nie mam mozliwosci przyjazdu do Polski. Bardzo prosze o jakies rozsadne wskazowki I porady. Dziekuje i pozdrawiam serdecznie.


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - Montero - 12-07-2018

Bez prawnika się nie obejdzie, ale na początek możesz im wysłać wniosek o restrukturyzację zadłużenia, żeby nakazu Ci nie wystawili


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - 2turaaa - 12-07-2018

To dopiero wypowiedzenie. Szczerze to nie wiem czego oczekiwalas po zaprzestaniu splacania. Przydalaby sie dobrze napisana reklamacja wypowiedzenia umowy. Potem rejestrujesz sie na Portalu Sądu wg wlasciwosci adresu gdzie bedzie rozprawa. Czekasz na nakaz zaplaty z Sądu I mssz 2 tygodnie ns zlozenie sprzeciw od nskazu. Tylko nie placz ze mieszkasz zs granica bo ja tez od 13 lat jestem poza krajem s prowadze dwa proces z bankiem. Szukaj prawnika. Tu masz wątek z kancelariami dla frankowiczów


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - wefimilil - 12-07-2018

Nawet jeśli wyślą nakaz zapłaty to z prawnego punktu widzenia sąd odrzuci z automatu nakaz zapłaty bo dostarczenie go nie jest możliwe na terenie Polski .Potem dobry prawnik.Ważne aby powiadomić sąd o zmianie korespondencji na zagraniczny.


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - findmee - 12-07-2018

Ja czekalem poltora roku na zlozenie przez bank pozwu po wypowiedzeniu umowy ale moze tez to byc 3 miesiace


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - BonnyM - 12-07-2018

Też zalecam prawnika oraz zmianę adresu do doręczeń na Kancelaryjny. Nie można nic przeoczyć.


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - st65243 - 12-07-2018

Bez paniki....jak bank wysyła wypowiedzenie do najpierw wysyła je do kredytobiorcy ,potem jeśli kredytobiorca nie wpłaci wydumanej kwoty z wypowiedzenia to po kilku miesiącach a nawet roku składa pozew o zapłatę do właściwego sobie sądu ,sąd wysyła nakaz zapłaty wraz z wszelkimi dokumentami jakie bank w swojej chorej wyobraźni mógł wyprodukować ,sąd to nie analizuje podąża za prawnymi regulacjami w tej kwestii i jak do sadu wraca nakaz zapłaty bo kredytobiorca zamieszkuje kraj gdzie prawo jest przestrzegane a konsument chroniony to wtedy sprawa wpada w studnię o nazwie zwykły pozew sądowy gdzie bank musi udowodnić ,ze jesteś im coś winny .


RE: Kredyt frankowy kancelaria - Getin Bank wypowiedział umowę co robić? - Najwyzszaliczba - 12-08-2018

Bez paniki ale szukać prawnika. Lepsze kancelarie mają dużo spraw więc może się nie udać do nich dostać " z ulicy"