Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Ugoda z bankiem w sprawie kredytów CHF
#1
Zastanawiam się czy ktoś próbował samodzielnie dojść do ugody z bankiem ? Czy od początku potrzebny jest prawnik i koszty? Niejednokrotnie koszty które nie są uwzględnione w budżecie i poprostu nie ma na nie środków ?
Odpowiedz
#2
Bez prawnika nic nie zrobisz. Jak cos.moge polecic dobra kancelarię ktora pomaga z sukcesami
Odpowiedz
#3
Kancelarii dobrych to jest sporo. Tu nie chodzi o prawnika tylko o kasę która na niego trzeba wydać i trzeba ja mieć
Odpowiedz
#4
No trzeba zaplacic . Nikt za darmo sprawy dla Ciebie nie wygra i nie bedzie sie staral
Odpowiedz
#5
Ja teraz będę ich przez kancelarię pozwał o zwrot spredow udało mi się znaleźć taką która weźmie dopiero kasę jak wygram 25%
Odpowiedz
#6
Zwrot różnicy pomiędzy kursem zakupu a sprzedaży przez bank waluty (spread) to tylko niewielka część całego procesu "odfrankowienia" umowy kredytowej. Czy oby dobrym rozwiązaniem jest zajmowanie się samym spreadem? A co z nadpłatą (dziesiątki tysięcy zł) wynikającą z różnicy kursu po jakim bank przeliczał Pańskie raty vs kurs pierwotny z umowy kredytowej? Co z pozostałym do zapłaty kredytem? Co z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego? Drogi Panie - a jeśli wolno spytać - o jaką kwotę będzie Pan pozywał bank? Walka z bankiem o spread to ułamek i zarazem banalna część pracy z umową CHF. Wreszcie czy zwrot spreadu rozwiązuje jakiś problem? Dalej będzie Pan spłacał kredyt po kursie z tabeli bankowej, nadpłaty będą się przedawniać, w międzyczasie zmieni się okres przedawnienia z 10 do lat 6 i możliwości dochodzenia roszczeń w sprawie Pana kredytu frankowego spadną poniżej progu opłacalności (dla Pana oczywiście). Pozostały do zapłaty kredyt wciąż będzie rozliczany jak dotychczas.
Odpowiedz
#7
Jeszcze żaden bank nikim żadnej ugody nie zawarł
Odpowiedz
#8
Przecież to jest logiczne, że im dłużej sprawy frankowe się ciągną tym więcej ludzi wstrzymuje się ze złożeniem pozwu a banki tym dłużej wysysają kasę z ludzi. Jak by zawarli ugody czy wykazali jakiekolwiek załamanie na swojej lini oporu która opiera się na twierdzeniu, ze wszystko jest ok to by pozwy posypały sie migiem w setkach tysięcy.
Odpowiedz
#9
Jeśli ktokolwiek przekonuje, że bank chce zawrzeć ugodę to kładmie. Żadne bank z żadną kancelarią reprezentującą frankowiczów ani z żadnym frankowiczem ugody nie zawarł
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości