Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wypowiedzenie bankowi umowy kredytowej CHF
#1
Rozważam możliwość wypowiedzenia umowy kredytowej. Chcę się powołać na nieważność. Jakieś doświadczenia, przemyślenia jak takie wypowiedzenie ma wyglądać ? Umowa z 2006r.
Odpowiedz
#2
Jeśli przyjmujemy, że umowa jest nieważna, a więc nie wywołuje skutków prawnych, to jej wypowiedzenie (czyli oświadczenie zmierzające do ustania mocy prawnej umowy) będzie bezprzedmiotowe.
Odpowiedz
#3
czyli oświadczenie o odstąpieniu ?
Odpowiedz
#4
zaprzestanie spłaty, oczekiwanie na nakaz zapłaty, prawnik, sprzeciw od nakazu zapłaty ze wskazaniem na nieważność umowy.
Odpowiedz
#5
Strasznie kombinujesz. Tylko nie wiem za bardzo, po co. Po prostu przestań płacić raty i przygotuj się na obronę przed pozwem banku.
Odpowiedz
#6
Umowa zostanie wypowiedziana bez względu na to czy będę spłacała czy nie, bo upadnie zabezpieczenie w postaci hipoteki. Spodziewam się , że w ciągu 2-3 mcy odbędzie się licytacja nieruchomości z tytułu innego kredytu. Kredyt który spłacam jest pierwszy "w kolejce" . Tak więc żeby nie wypaść z gry bank musi przyłączyć się do egzekucji. Pytam o taką możliwość, bo zastanawiam się co zrobić , a nie wiem czy bank nie wykorzysta argumentu , że mnie olśniło co do tej nieważności dopiero jak pozew czy nakaz dostanę.
W sumie i tak zalegam jużz trzy raty i ciągle ze mną rozmawiają (na marginesie miły , spokojny i rzeczowy młody człowiek ) .
Odpowiedz
#7
Nieważnej umowy nie da się wypowiedzieć, bo jej nie ma.
Odpowiedz
#8
Jak chcesz niby wypowiedzieć umowę bankowi? Możesz jedynie pozwać bank albo przestać płacić i poczekać aż bank pozwie ciebie
Odpowiedz
#9
Dokładnie niektórzy wybierają taką drogę, ale warto przed takim krokiem skonsultować się z prawnikiem aby wiedzieć dokładnie z czym to się je
Odpowiedz
#10
Zdecydowanie lepszą drogą jest pozwanie banku jeśli masz na to środki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości