Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
KREDYT CHF - zmiana harmonogramu, aneks
#1
Witam. Braliśmy kredyt we frankach w 2006 roku na 30 lat. Niedawno dowiedzieliśmy się, że błędnie wprowadzili go do systemu na 40 lat i taki też mieliśmy harmonogram spłat. Teraz proponują podpisanie aneksu do umowy z obniżoną marżą, chcieliśmy większej obniżki, to stwierdzili,że jeśli się upieramy to i tak napiszą aneks jaki oni proponują. Czy w tej sytuacji możemy jeszcze czegoś się domagać?
Odpowiedz
#2
To znana zagrywka tego banku. Harmonogram ma niby naprawić jakieś błędy w obsłudze kredytu, a faktycznie zawiera oświadczenie kredytobiorcy o uznaniu zadłużenia w formie kwot frankowych. Podpisanie tego zamyka drogę sądową w przyszłości.Można się zgodzić na obniżenie marży, ale z zastrzeżeniem usunięcia z aneksu tych złych zapisów. Ewentualnie oddać sprawę do prawnika i powalczyć o odszkodowanie.
Odpowiedz
#3
Po pierwsze, samemu, bez prawnika nie podejmowac jakichkolwiek dokumentów. Pod żadnym pozorem, zgodnie z zasdą ze masz do czynienia z nieucziwymi ludźmi. Czy masz skan tego aneksu?
Odpowiedz
#4
Za błędy trzeba płacić w tym przypadku mają problem, można nawet powalczyć o unieważnienie kredytu
Odpowiedz
#5
A jesteście w ogóle świadomi wad prawnych tej umowy? Bo pytanie o aneks sugerowałoby że nie.
Odpowiedz
#6
No właśnie podobno trzeba odszukać takie aneksy bo w niektórych przypadkach może z nich wynikać uznanie długu i problemy?
Odpowiedz
#7
Aneks a nawet uznanie długu to nie jest podstawa do przegrania sprawy przed sądem. W tym filmie mniej więcej w połowie jest wszystko dokładnie wytłumaczone https://youtu.be/1PGuH2PGEHw
Odpowiedz
#8
Był wyrok SN tej sprawie. Uznanie długu jedynie przenosi ciężar dowodu i to wszystko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości