Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Historia spłaty kredytu frankowego - wniosek
#1
Chcę wystąpić o historię spłaty kredytu aby przygotować reklamację do banku i potem do RF lub zawezwanie do próby ugodowej. Jak długo czeka się na taką historię w PKO BP? Czy warto poprosić o cos jeszcze na tym etapie? Czy bank pobiera opłatę lub robi jakieś problemy? Może ktoś ma wzór gotowego wniosku jak wystąpić do banku o takie zaświadczenie?
Odpowiedz
#2
PKO BP wycwanił się i nie chce wystawiać informacji o dokonywanych wpłatach z tytułu kredytu w polskich frankach, marżach, prowizji, itp. Przedłuża w ten sposób czas na wydanie historii kredytu i wszystkich danych niezbędnych do wyliczania nadpłaty. Grają na przedawnienie.
Odpowiedz
#3
To zależy jak składasz - jeśli samemu bez przekonania to robią problemy wiem na swoim przykładzie. Później sprawę dałem do adwokata który ma z nimi kilkadziesiąt spraw i już próbowali robić takie numery to ich pozgłaszał do UOKIK i innych instytucji. Jak się dowiedzieli, że potrzebuje dla niego do sprawy wydali po 2 tygodniach bez problemu
Odpowiedz
#4
Ja czekam drugi miesiąc od 14 lutego. Pisałam od razu w sprawie UNWW ugody i historii splat do PKOBP w Warszawie . Po miesiącu odpisali ze w związku z przekazaniem do mojego oddziału otrzymam odpowiedź do 14 kwietnia. Czekam ale tak naprawdę to nie wiem na co a czas ucieka , zwłaszcza jak będzie negatywnie.
Odpowiedz
#5
Prawnicy mają przygotowane swoje wnioski z tego co słyszałem. Banki wiedzą które wzory są z których kancelarii i jak widzą te wzory nie robią większych problemów bo prawnicy jak mają sprawę zleconą to się nie patyczkują i mogą banki mieć problemy przez takie postepowanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości