Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
PRZEWALUTOWANIE KREDYTU CHF BANK MILLENIUM
Obecnie sytuacja jest tak napięta i banki tak kombinują, że nie należy podpisywać żadnego dokumentu bo nie należy z nimi nawet rozmawiać przez telefon czy przyjmować korespondencji e-mail. Jeśli macie zgody na taką formę komunikacji to należy je wycofać a jeśli przysyłają do domu jakieś pisma listem to wszystko należy konsultować z prawnikiem aby nie zamknąć sobie drogi do sądu
Odpowiedz
Chyba każdy bank próbuje takich akcji z przewalutowaniem. Z tym, że co nam to daje. Nic sytuacja nadal jest fatalna
Odpowiedz
(04-20-2019, )Effakk napisał(a): Chyba każdy bank próbuje takich akcji z przewalutowaniem. Z tym, że co nam to daje. Nic sytuacja nadal jest fatalna

Daje. Uznanie długu w CHF i przeliczenie go na PLN - na tym najbardziej zależy bankom, zazwyczaj po 10 latach spłaty saldo wyższe niż wypłaconego kredytu, a lat spłaty będzie 20, a nie 30 jak pierwotnie (większość kredytów) , wzrost oprocentowania o 2,5% (różnica LIBOR/WIBOR), co oznacza na starcie ratę wyższą niż dzisiejsza o ok. 600 zł (kredyt na 300 tys w 2008) i świadomość, że WIBOR jest na rekordowo niskim poziomie (pamiętacie? już kiedyś wzięliśmy coś jak było rekordowo tanie) i perspektywę wzrostu WIBOR-u.
Odpowiedz
Generalnie, przewalutowanie po jakimkolwiek kursie to potencjalna klęska, związana z jednej strony z uznaniem długu i zamknięciem sobie drogi sądowej, z drugiej strony ze znaczącym wzrostem rat od kwoty przewyższającej wartość nieruchomości.
Odpowiedz
Jak komus pasuje taki kurs i takie rozwiazanie to niech probuje ja chce zwrotu tego co mi ukradli przez tyle lat w bezczelny sposob nasza sprawa w sadzie i dla nas dobry kurs to ten z dnia wyplaty jeszcze dwa lata temu to bym moze pokusil sie na ugody i nawet wystapilem z roznymi propozycjami i mnie zlali teraz to ja leje na nich z gory walcze do konca
Odpowiedz
Dlaczego się układać z kimś kto Ciebie oszukał, ma zwrócić to co zabrał bezprawnie i jeszcze przeprosić. Gdyby to co zrobiły banki z CHF zrobił jakiś człowiek lub prywatna firma nie wyszedłby z kryminału przez długie lata.
Odpowiedz
Co w sytuacji gdy droga sądowa jest w toku i hipotetycznie frank spada do kursu z dnia zaciągnięcia? Czy jest możliwe przewalutowanie i dalsza walka w sądzie o nadpłaty z 10 lat?
Odpowiedz
Po co przewalutowywać, gdy droga sądowa jest w toku?Chcesz w czasie batalii z bankiem płacić większe raty niż dotychczas? Nie bardzo widzę sens takiego kroku.
Odpowiedz
Nawet przewalutowanie kredytu frankowego po kursie z dnia wzięcia kredytu może spowodować, że raty wzrosną a poza tym banki już teraz tak mocno kombinują aby frankowicze uznali swoje długi, że z pewnością dadzą do podpisania taki papier aby na 100% nic nie stracić ale żeby pozbyć się możliwości przegrania sprawy w sądzie
Odpowiedz
Nam nigdy bank nie proponował przewalutowania ale teraz w banku nic nie podpisuje bez konsultacji z prawnikiem. Jeśli oni wychodzą z jakaś propozycją to z pewnością nie da naszych korzyści
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości