Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
Odfrankowanie kredytu co to jest
#11
(04-20-2019, )Zkjkogiel napisał(a): A ja mam trochę inne pytanie odnośnie unieważnienia umowy. Chodzę ostatnio po różnych kancelariach i wybieram tą konkretną. W jednej Pan Mecenas po analizie mojej umowy wraz z reklamacjami, stwierdził co następuje. Nieważności umowy nie ma co podnosić, bo to nie przejdzie. Możemy iść jedynie po zwrot nadpłaty i uznanie pewnych punktów umowy/regulaminu za abuzywne. Jako, że moje wyliczenie nadpłaty opiewa na ponad 60 tys. złotych to kwalifikuję się to do rejonowego...Już nie wiem co o tym wszystkim sądzić.
Dziwiąc się stanowisku Mecenasa miałem na myśli, że chciał ograniczyć pozew TYLKO do tej nadpłaty 60k i cały czas powtarzał rejonowy, rejonowy (bo kwota za mała na okręgowy). Nooo i to mnie dziwi... Czy gra się nie toczy o kredyt w całości (dlatego też trzeba by okręgowy)?

Chodzi o umowę o kredyt indeksowany czy denominowany? Wg mnie nie ma to znaczenia. Obie umowy są nieuczciwe, ale niektóre kancelarie nie podejmują się unieważnień umów o kredyt indeksowany. Takie trzeba w tej sytuacji omijać. Poza tym jeśli nie będziemy walczyć, nie wygramy.
Odpowiedz
#12
Indeksowany w Polbank, sławny regulamin 2007HL0102
Odpowiedz
#13
Myślę, że z góry można mieć prawie 100 % pewności, że umowa o kredyt waloryzowany walutą obcą zawiera klauzule niedozwolone i celem opracowania jej wzorca przez bank była chęć ograbienia kredytobiorcy ponad miarę i niezgodnie z prawem.
Odpowiedz
#14
Jest oczywiste, ze warto w sadzie sprawdzic obie opcje (nieważność, odfrankowanie). Tylko zeby to zrobic mądrze, to trzeba poglowkowac, tak zeby nie wpakowac sie w koszty w przypadku przegrania niewaznosci i wygrania odfrankowania. A 60 tys to nie jest zla kwota, daje dostep do SN, choć oczywiscie w SO to teoretycznie lepsi sędziowie.
Odpowiedz
#15
Spory do 75 tys. są w Rejonowym pow. 75 tys. w Okręgowym. Kwestia taktyki mecenasa.
Odpowiedz
#16
KORZYŚCI Z ODRFANKOWANIA
Bank zwraca TERAZ kwotę bezzasadnie pobranych rat (zwykle to KILKADZIESIĄT tysięcy złotych)
Oszczędność na mniejszej kwocie do spłaty w przyszłości (zwykle PONAD STO TYSIĘCY złotych)
Kredyt TERAZ staje się złotówkowy z oprocentowaniem LIBOR (i dużo mniej pozostaje do spłaty)
Spada wysokość raty, około o 50%
Znika ryzyko walutowe (np. obawa że kurs CHF skoczy do 6 zł. lub wyżej)
Bank po przegranej zwraca stronie koszty
Odpowiedz
#17
Jest jakaś statystyka w którym banku najłatwiej jest odfrankowić umowę i jakie argumenty są najlepsze. Ewentualnie która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw o odfrankowanie umowy?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości