Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Aneks do kredytu
#1
2 osoby wzięły kredyt hipoteczny (są współkredytobiorcami i również wspolwlascicielami nieruchomości). 1 osoba jest odłączana od kredytu, ma zostać wystawiony aneks do kredytu hipotecznego. Jednym z warunków aneksu jest przedłużenie aktu notarialnego na mocy którego jedynym właścicielem zostaje osoba która zostaje z kredytem. Jak się za to zabrać i ile to może trwać ? Wystarczy jedno spotkanie z notariuszem gdzie odłączana od kredytu osoba zrzeknie się praw do nieruchomości ? Czy to bardziej skomplikowane ?
Odpowiedz
#2
jeżeli są współwłaściciele w udziałach np. po 1/2 to zrobić zniesienie współwłasności w ten sposób że jedna osoba będzie właścicielem (zależy jak nieruchomość nabyta jak w drodze spadku to trzeba zrobić dział spadku) wszystko można załatwić u notariusza za jednym zamachem ale trzeba zebrać różne dokumenty (podstawe nabycia wypis z gruntów miejscowy plan itp) w zależności od przedmiotu umowy (czy działka czy lokal itp.).
Odpowiedz
#3
mieszkanie kupione na kredyt, wspólnie. Obie strony chcą to zakończyć, bank niekoniecznie wiec trwa to od ponad roku. Ruszyło się dopiero teraz ale deadline do połowy marca z przepisaniem nieruchomości na kogoś kto ja rzeczywiście będzie spłacał. Wiec mały stres ze można się nie wyrobić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości