Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Spłata kredytu
#1
Dzień dobry, proszę o podpowiedź. Mam chorą mamę, pół roku temu wzięła ona kredyt dla mojego brata. Brat ten kredyt póki co spłaca. Przynajmniej tak twierdzi, bo mama nie ma żadnych dokumentów o tym kredycie. Nie zna dokładnej kwoty, nie pamięta okresu kredytowania itd. Umówiła się z nim, że on będzie spłacał po jej śmierci, ale prawda jest taka, że ja mu nie ufam i obawiam się, że i mnie to czeka. Chcę od nich wziąć jakieś potwierdzenie, że kredyt przejdzie na niego. Jak ma takie zaświadczenie wyglądać, co powinno się na nim znaleźć? ma ono być od mamy czy od brata? dodam, że mama nie jest już w stanie udać się do notariusza, a brat na pewno nie zechce. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Kredyt w świetle prawa jest mamy i ona jest zobowiązana do spłaty. Wewnętrze ustalenia to jest już ich osobista sprawa. Na zmianę dłużnika bank musi wyrazić zgodę.
Odpowiedz
#3
Nie istnieje żadne "potwierdzenie, że kredyt przejdzie na niego" . Skoro ostał zaciągnięty przez pani mamę, to po jej śmierci będzie normalnie dziedziczony przez spadkobierców. Niezależnie od umowy ustnej i tego,kto wziął pieniądze z kredytu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości