Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Obligacje Getback co robić
#1
witajcie poszukuje pomysłu jak odzyskać pieniądze za obligacje Getback oraz ewentualnie jak uzyskać odszkodowanie za nerwy i ten cały skandal chociażby od audytora firmy Deloitte. Coraz więcej wskazuje, że to właśnie bez niedbałość lub/oraz celowe działania tego audytora możliwa była taka sytacja jak zaistniała obecnie. Czy był już ktoś na poradach w kancelarii prawnej co można obecnie zrobić, jakimi ścieżkami działać aby odzyskać pieniądze. To chyba już czas działać?
Odpowiedz
#2
To zależy jak nabyłeś obligacje czy przez idea bank czy innego pośrednika czy bezpośrednio. Co do odszkodowania czy też pozwania audytora to ciekawe zagadnienie. Chyba jeszcze ich nikt nie pozwał a też nie słyszałem aby jakiś prawnik wypowiadał się co do sensowności takiego pozwu. Na pewno lepiej pozywać już teraz Idea Bank lub pośredników i to w pozwach indywidualnych
Odpowiedz
#3
No to jak myślimy już o takim szerokim pozywaniu za obligacje Getback to można by pomyśleć także o pozwie przeciwko Skarbowi Państwa w związku ze złą działalnością KNF
Odpowiedz
#4
Pewnie, że tak ale jeszcze na pewno nie teraz. Trzeba poczekać, aż wyjdą wszystkie istotne fakty związane z działalnością KNF. Na razie bezpiecznie jest pozwać pośredników zwłaszcza idea bank, PDM bo tam nieprawidłowości są ogromne i łatwe do udowodnienia
Odpowiedz
#5
Akurat nie za bardzo rozumiem za co pozywać Deloitte w przypadku obligacji Getback, byc może w przypadku akcji ale obligacji?
Odpowiedz
#6
Nie czy można tylko trzeba ich pozywać, adwokaci już działają w tych sprawach niestety coś w TV nikt o tym nie chce mówić specjalnie. A audytora jak to za co pozwać - albo za nieudolne przygotowanie raportu z błędami albo za celowe przygotowanie raportu wprowadzającego w błąd

" W raporcie finansowym za 2017 r. okazało się, że spółka w pozycji „Wpłaty od osób zadłużonych” prezentowała także zyski na sprzedaży portfeli wierzytelności. Informacji o tym w raporcie za 2016 r. niestety nie ma, a kwota zysku na sprzedaży pakietów odpowiada za prawie 1/3 całkowitych spłat, grubo ponad 1/3 przychodów i stanowiła ponad połowę zysku netto wykazanego przez spółkę. W raporcie z 2016 r. i I kw. 2017 r. oraz w prospekcie emisyjnym nie ma też słowa na temat opcji put w oferowanych obligacjach, które były przyczynkiem do niewypłacalności GetBacku."
Odpowiedz
#7
Obecnie skuteczne może się okazać pozywanie Idea Bank lub innych pośredników. Z pozwem audytora ogólnie może być cieżko ale jeśli już to dopiero jak będziemy mieli opinię Komisji Nadzoru Audytu (w skrócie KNA – organ przy Ministerstwie Finansów), Krajowej Komisji Nadzoru (KNN – organ Polskiej Izby Biegłych Rewidentów), lub prokuratury.
Odpowiedz
#8
Teoretycznie audytora pozwać można Odpowiedzialność deliktowa (art. 415 KC, art. 416 KC), czyli naprawienie wyrządzonej szkody. Za to odpowiedzialność kontraktową (art. 471 KC) może wykorzystać zarząd GetBacku – z racji nienależytego wykonania zobowiązania, w tym wypadku badania sprawozdania.
Odpowiedz
#9
"Obligacje getback co robic?" cóż za pytanie? Zastanówmy się. Idziesz do banku tam jest doradca który "pomaga" zainwestować środki przy okazji wprowadza klienta w błąd, manipuluje nim na wszystkie możliwe sposoby, następnie wypełnia za niego formularze gdzie są ostrzeżenia o ryzyku tylko po to aby otrzymać dużą prowizję a przy okazji mając gdzieś dobro klienta a wręcz licząc się z tym, że utraci majątek.

WIĘC CO TO ZA PYTANIE CO ROBIĆ? POZYWAĆ ICH NATYCHMIAST!

Chyba trzeba być ślepmym albo totalnie głupim patrząc na to co się dzieje w tym całym postępowaniu aby nie widzieć, że to jest szopka która ma przeciągnąć sprawę i doprowadzić tylko do tego aby odpowiedzilni za ten przekręt nie ponieśli odpowiedzialności. Co do organów państwa to ostatnie wydarzenia w KNF chyba jasno pokazują, że jesteśmy pozostawieni sami z tą sprawą.

Co do odszkodowania to jasne, w drugiej kolejności można pomyśleć aby ścigać audytora to już można zrobić nawet w postępowaniu zbiorowym będzie taniej tak myślę
Odpowiedz
#10
Pozwać to można każdego i zawsze pytanie tylko kiedy to przyniesie dla nas korzyść. Jak najbardziej należy pozywać banki które wciskały obligacje to sprawa jasna. Ktoś postępuje źle, straciliśmy pieniądze, można mu udowodnić takie postępowanie - pozew słuszna sprawa. W przypadku audytora aby uzyskać odszkodowanie to sprawa trudniejsza. Żeby uzyskać odszkodowanie z odpowiedzialności deliktowej, poszkodowany musi wykazać przed sądem szkodę, czyli różnicę pomiędzy jej obecnym stanem majątku, a stanem jaki miałby miejsce gdyby nie doszło do działania lub zaniechania, zaistnienie zawinionego działania lub zaniechania sprawcy szkody, bezprawność działania lub zaniechania, gdyż czynem niedozwolonym stanowiącym podstawę roszczenia deliktowego może być tylko czyn naruszający obowiązujące normy postępowania, związek przyczynowy łączący szkodę i działanie lub zaniechanie powodujące szkodę. Problemy może stwarzać samo ustalenie wysokości i istnienia szkody gdyż rozchodzi się o kwestię głosowania nad układem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości