Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wyliczenie nadpłat, kalkulator nadpłat kredyty frankowe
#1
Dzien dobry. Czy mozecie polecic eksperta, ktory zanalizuje wysokosc nadplaconych rat I pomoze w opracowaniu scenariuszy do ewentualnego pozwu? Zanim podejme decyzje chcialabym wiedziec o ile walcze (poza swietym spokojem). Z gory dziekuje.
Odpowiedz
#2
Podpinam się pod pytanie
Odpowiedz
#3
Czy udało się wyszukać jakiś kalkulator. Dla mnie też mocno nie jest zrozumiałe jak kancelarie liczą sobie premie od wygranej ?
Odpowiedz
#4
Tu masz prosty kalkulator dla frankowiczów umożliwiający wyliczenie nadpłaty w kredycie indeksowanym wziętym w Polbanku. Wyliczenia oparte są o rzeczywiste kursy walut publikowane na stronach Polbanku/Raiffeisen.
https://indeksowany.pl/
Odpowiedz
#5
A czy ktoś jest w stanie udestepnic plik w torym mniej więcej można wyliczyć kwotę nadpłaty kredytu? Po prost chce wiedzieć czy przy kwocie 125 tys. PLN opłaca mi się kierować sprawę do sądu
Odpowiedz
#6
(04-20-2019, )bloker napisał(a): A czy ktoś jest w stanie udestepnic plik w torym mniej więcej można wyliczyć kwotę nadpłaty kredytu? Po prost chce wiedzieć czy przy kwocie 125 tys. PLN opłaca mi się kierować sprawę do sądu

Nadpłata jak nadpłata ale redukcja salda lub nieważność umowy to jest w każdym wypadku sporo pieniędzy
Odpowiedz
#7
Najlepszy i najbardziej uniwersalny kalkulator https://kalkulatorfrankowicza.pl - dla frankowiczów bo liczy ładnie nadpłaty ale też liczy nadpłaty jak masz kredyt w innych walutach np: EURO, DOLARY, JEN więc super.

Cel - To nie jest kwestia opłacalności tylko doprowadzenia umowy do zgodnej z prawem. Skutek uboczny - duża redukcja salda kredytu i brak uzależnienia od kursu waluty oraz kaprysów z tabel kursowych banku.
Odpowiedz
#8
Przy tej kwocie kwoty sporne wychodzą od 12 tys do prawie 40 tys PLN, wszystko w zależności od tego, na ile miesięcy była zawarta umowa i którym momencie zawarta.Krótki okres i wypłata kredytu po kursie zbliżonym do 2 PLN może dać różnicę tych 38 tys PLN.
Ale i tak najistotniejsza jest korekta salda kredytu, która następuje po wygranej w sądzie.
Odpowiedz
#9
Nie ma sensu robić wyliczenia nadpłat samodzielnie. Dobre kancelarie adwokackie robią to za darmo i precyzyjnie. Do tego jeszcze masz analizę umowy kredytu i opisane jak rozpocząć proces z bankiem. Poszukiwanie takich wyliczeń w internecie to chyba tylko dla tych co realnie nie chcą walczyć ale chcą zobaczyć na ile ich oszukano
Odpowiedz
#10
A żeby sobie chociaż orientacyjnie zrobić? aby wiedzieć o ile można walczyć czy warto myśleć o pozwie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości