Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank
#1
Poszukuję dobrego prawnika który poprowadzi sprawę przeciwko Raiffeisen. Jestem w miarę w temacie czyli wiem, że najlepiej iść do Garlacz, Sosnowskiego, Mazura albo Orskiego tak ogólnie ale pytanie kto się najbardziej specjalizuje w walce z Raiff? Ceny też się oczywiście liczą bo wiem, że niektóre te kancelarie to sobie dobrze policzyć. Ma ktoś jakieś doświadczenia.


Co do samej mojej sprawy to w grudniu 2017r. złożyłam pismo do Rzecznika Finansowego o przeprowadzenie postępowania pozasądowego. Już dwa razy Rzecznik poinformował mnie, że postępowanie zostaje przedłużone celem zebrania i przeprowadzenia analizy stanowisk stron, ustalenia stanu faktycznego sprawy i dokonania jego oceny prawnej. Do 30.11.2018r. Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją? Co robić, rzucać temat prawnikowi już teraz?
Odpowiedz
#2
Ja złożyłam w czerwcu 2017 i do dziś czekam, też przedłużali. Chyba się nie wyrabiają.
Odpowiedz
#3
Co ciekawe Rzecznik Finansowy ma tylko 90 dni na przedstawienie protokołu z zakończenia postępowania polubownego. Jednak nagminnie przekraczany jest ten termin przez urzędników Biura Rzecznika Finansowego. Być może jest to zmowa z bankami? Taki wentyl bezpieczeństwa.
Odpowiedz
#4
Wprawdzie Rozporządzenie MRiF przewiduje możliwość przedłużenia terminu na przedstawienie protokołu powyżej 90 dni, ale tylko "w przypadku sporów szczególnie skomplikowanych". Tak więc usprawiedliwieniem opóźnień nie może być ilość wniosków, a tylko trudność spraw. A te są proste. Rzecznik Finansowy ma na umowy każdego banku od dawna ugruntowany "pogląd w sprawie". Wystarczy tydzień na analizę umowy kredytobiorcy. Wysłanie do banku wniosku na polubowne załatwienie sprawy. Miesiąc na odpowiedź banku. I w terminie do 90 dni musi przedstawić protokół z zakończenia postępowania. Bo i tak bank się nie zgodzi na żadne polubowne załatwienie sprawy.
Odpowiedz
#5
Wycofaj eniosek z RF. Strata czasu. Złóż wniosek o ugodę do sądu. Wszystkie wymienione kancelarie są topowe i to elita jeśli chodzi o walkę z bankami ale jeśli chodzi o Raiffa to najbardziej wyspecjalizowany w temacie jest chyba adwokat Sosnowski http://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl/kr...olska-s-a/
Odpowiedz
#6
Dlaczego według ciebie to strata czasu? Tak właśnie slysałam, że Sosnowski optymalny w tych kwestiach bo nie za drogi nie za tani ale bardzo dobry
Odpowiedz
#7
Według mnie również strata czasu.Przykład z życia wzięty: wniosek o polubowne załatwienie sprawy złożony w X.2016, przedłużanie 3 krotne, protokół z lipca 2018.Bank odpowiedział na wniosek RF w styczniu 2017,a RF ponad półtora roku zajęło napisanie protokołu!!
Odpowiedz
#8
A jaki był efekt tego postępowania?
Odpowiedz
#9
Żaden.Bank nie zgodził się na żadne negocjacje.Według nich umowa zgodna z prawem, żadnych klauzul abuzywnych.Wszystkie zgłoszone roszczenia bezpodstawne.
Odpowiedz
#10
Przecież to jawne łamanie prawa przez Rzecznika Finansowego. Na całe postępowanie ma tylko 90 dni, a przez półtora roku pisze protokół. Gdzie my żyjemy? Jak to można zaskarżyć? Przecież to kpina z ludzi i przepisów prawa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości