Walczymy z bankami
Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni Opinie - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni Opinie (/Thread-Kancelaria-adwokat-Jacek-Sosnowski-adwokaci-i-radcowie-prawni-Opinie)



Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni Opinie - Adam Jaśniwoski - 10-08-2018

Dzień dobry, 
Czy komuś kancelaria adwokacka adwokat Jacek Sosnowski prowadzi sprawę kredytu we frankach? Jak oceniacie ich pracę i jakie są koszty. Jestem właśnie na ostatnim etapie przed podpisaniem umowy ( planuje to zrobić w przyszłym tyg jak będę w Polsce ) , ogólnie słyszałem że kancelaria ma dobre opinie ale czy komuś zakończyła sprawę pozytywnie? Czy ktoś ma korzystny wyrok w sprawie prowadzonej przez nich? 

Przy okazji mam pytanie odnośnie kredytu hipotecznego we frankach udzielanego przez Nordea Bank - dawniej obecnie PKO BP. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia sądowe albo zna orzeczenia sądowe przeciwko temu bankowi? 


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Ciuchowicz - 10-08-2018

Ja mam taką sprawę z tym właśnie bankiem w sadzie. Przesluchiwani swiadkowie, biegli. A radca pko stosuje praktyki ponizej pasa. Gosc jest mega nieprofesjonalny. Wysyla pisma do sadu dwa dni przed rozprawa abysmy niemogli sie z nimi zapoznac. ze niby nie.mogl wyslac wczesniej a czasu zawsze.ma.okolo 3 miesiecy. Pko ma taktyke zloscilowci i braku profesjonalizmu. Co do mecenasa Sosnowskiego i ogólnie jego kancelarii to bardzo polecam, mają wiele takich spraw i dobrze sobie radzą z tego co wiem. W poczekalni spotkałem już kilka razy osoby które są po pierwszej instancji z wygranymi wyrokami ale banki złozyły apelacje i czekają teraz znów na rozprawę


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Kałasz - 10-09-2018

No to jedna z 3 najlepszych kancelarii w Polsce od spraw frankowych - dużo wygranych spraw, duże doświadczenie bo sprawy robią od dawna. W związku z tym licz się też odpowiednimi kosztami takie kancelarie lubią się cenić


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Kasia Gromera - 10-13-2018

Właśnie podpisałam umowę i starujemy, byłam na początku bardzo sceptyczna - wiadomo, że różnie jest z kancelariami, ale po spotkaniu uważam, że w końcu trafiłam na rozsądnego adwokata, który wie jak poruszać w tych zagadnieniach i naprawdę jest nastawiony na pomoc frankowcom, a nie na wykorzystanie ich


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Jeszkowicz - 10-22-2018

Ja korzystam obecnie. Na razie- szybko, zwiezle i na temat. Żadne pytanie bez odpowiedzi.


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Szukaczy - 10-22-2018

Zastanawiam się też nad tą kancelarią. Może mi pani coś więcej o niej powiedzieć. Czy to pozew indywidualny, jak długo ciągnie się pani sprawa. Czy jest to bardzo drogie?.


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Brianjur - 12-07-2018

Bardzo interesuje mnie aby moją sprawę prowadziła właśnie ta kancelaria. Mam pytanie czy ktoś z nimi negocjował cenę i o ile udało się zejść?


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - Najwyzszaliczba - 12-08-2018

Kancelaria bardzo dobra, jedna z najlepszych w Polsce terz. W zeszłym roku były okresy, że nawet trudno było tam się dostać aby zlecić sprawę bo mieli tyle zainteresowaych


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - wonnalixa - 12-11-2018

Zaczynam z nimi walkę przeciwko raiffeisen, początek bardzo obiecujący. Mam nadzieję, że będzie dobrze...


RE: Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni - JERONICZNY - 12-28-2018

(10-22-2018, )Szukaczy napisał(a): Zastanawiam się też nad tą kancelarią. Może mi pani coś więcej o niej powiedzieć. Czy to pozew indywidualny, jak długo ciągnie się pani sprawa. Czy jest to bardzo drogie?.

Jeśli chodzi o sprawy frankowe to ABSOLUTNIE tylko pozwy indywidualne. Pozwy zbiorowe zawiodły i są nie skuteczne, nie korzystne dla nas, ciągną się bardzo długo i jak pokazał chociażby ostatni pozew zbiorowy przeciwko mbank gdzie 1700 osób poległo nawet sam sąd powiedział, że lepiej by na tym wyszli gdyby założyli osobno pozwy indywidualne - mam na myśli tą sytuacje https://www.forbes.pl/finanse/pozew-zbio...ji/1qkj446

Pozew indywidualny to szybsza droga do sprawiedliwości. Ile to trwa? Teraz na pewno będzie trwało dłużej niż u tych co pozwali banki w 2015 - wtedy sądy miały takich spraw znacznie mniej. Obecnie coraz więcej osób jest świadomych przekrętu frankowego, coraz więcej osób zastanawia się co się będzie działo z kredytami frankowymi w 2019 r., co będzie z kursem franka, ludzie stracili też nadzieję na to, że rząd zrobi cokolwiek więc składają pozwy. Ostatnio jak byłem w sądzie na rozprawie to cała wokanda od rana do wieczora to były tylko pozwy frankowe o odfrankowanie kredytu lub unieważnienie itd. Wiadomo jak jak w sądach, szybko nie pracują więc trzeba teraz nastawić się na cierpliwość ale im wcześniej założy się pozew tym szybciej będziemy mieli to za sobą.

Koszty spraw teraz już są przystępne, konkurencja na rynku się zrobiła więc nawet najlepsze kancelarie muszą zejść nieco z cen. Tutaj jednak też trzeba mocno uważać bo za sprawy wzięły się kancelarie ale też firmy - tak zwykłe firmy. A sprawy frankowe to są bardzo trudne sprawy więc trzeba wybierać bardzo rozsądnie