Walczymy z bankami
Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy (/Thread-Pierwsze-kroki-do-pozwania-banku-za-kredyt-frankowy)

Strony: 1 2


Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Bethany - 10-06-2018

witam wszystkich kolegow niedoli [Obrazek: 1f609.png]dopiero przymierzam sie do walki mam kredyt w polbanku z 2008 roku czy panstwo z doswiadczeniem moga udzielic wskazowek od czego najlepiej zaczac informacji jest bardzo duzo ciezko sensownie przez to przebrnac.[Obrazek: 1f914.png] czy warto zrobic odplatna analize umowy ? Czy ktos korzystal z kancelari Sosnowski lub Garlacz i moglby sie podzielic jakimis informacjami na forum lub prywatnie.za wsxystkie informacje dziekuje


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Efffcia - 10-06-2018

Ja też właśnie mysle. czy myslicie ze dobrym pomyslem jest odrazu szukac kancelari prawniczej czy najpierw zaczac skladac reklamacje samemu? Jestem tym wszystkim przerazona ?


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Dzenis - 10-06-2018

Próbuję ogarniać wszelkie kwestie związane z planowanym pozwem i mam pytanie odnośnie strategi procesowej. Czy żądanie unieważnienia umowy oznacza, że należy od kwoty kredytu odjąć całość wpłaconych przez lata należności i pozostałość spłacić ? Słyszałem coś o przedawnieniu roszczeń banku i próbuję zrozumieć dlaczego w większości pozwów pojawia się unieważnienie umowy. Czy to jest takie korzystne? Przecież lepiej posiadać kredyt pln po libor niż szukać drugiego kredytu na rynku aby spłacić pozostałą różnicę do banku. To oczywiście przy założeniu, że pozostało coś do spłaty.


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Megapchacz - 10-06-2018

Sądy nie chcą unieważniać tych umów jedynie usuwają klauzule niedozwolone. tak w wielkim skrócie co oznacza, że po korzystnym dla Ciebie wyroku masz kredyt w PLN z LIBOR-em i niezłą nadpłatą


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Bethany - 10-06-2018

Bankowi roszczenie o zwrot tego co Ci dał przedawnia sie po trzech latach od wypłaty. Przy unieważnieniu w najgorszym przypadku kredyt znika a w najlepszym bank musi Ci oddać wszystko co wpłaciłeś.


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Rafaella - 10-06-2018

Proszę o podpowiedź - zaczynam "rozliczać" Raiffeisen Polbank. Kredyt jest z 2008 r oczywiście w CHF, na zakup mieszkania o wartości 180 tys zł., po 9 latach mam do spłacenia ponad 300 tys, a mieszkanie takie jak moje na rynku kosztuje 190-210 tys. Zanim pójdę do sądu to lepiej napisać reklamacje czy propozycje ugody? Wiem, że pewnie odpowie "Pani Anna z banku", która ma gotowe pismo na takich klientów i będzie wynikać, że wszystko jest z umową ok, a ja byłam świadoma podpisując. Jednak dobrze jest zacząć od "grzecznościowej" wymiany listów. Kancelaria prawna pewnie zrobi to samo tylko będę musiała zapłacić za to sto tysięcy pieniędzy


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Sorryamory - 10-06-2018

napisz reklamację a po jej odrzuceniu idź do rzecznika finansowego na mediację. Bank jej nie podejmie ale rzecznik wyda Ci istotny pogląd stanowiący kolejne narzędzie do sądu. Poza tym przerwiesz bieg przedawnienia roszczeń i będziesz miała czas na podjęcie decyzji o założeniu sprawy sądowej. Jeśli płacisz regularnie kredyt to możesz tak jak ja przygotowywać się do sądu i obserwować rozwój orzecznictwa.


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - findmee - 10-06-2018

Moi drodzy, odpowiedzcie mi od czego kancelarie liczą success fee i w jakiej jest on mniej więcej wysokości. Wiem, że rozwiązania stosowane są różne ale chciałbym zyskać większą wiedzę na ten temat.


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - Nixoni2 - 10-06-2018

Mysle ze musisz patrzeć na calosc kosztów jakie musisz pokryc, a nie porównywać tylko wysokość success fee, ja spotkałam się z zależnością ze jeśli koszty przygotowania pozwu, konsultacji itp. sa niższe to niestety ale wyższe success fee i odwrotnie, w obu przypadkach ostateczny koszt procesu jest porownywalany


RE: Pierwsze kroki do pozwania banku za kredyt frankowy - findmee - 10-06-2018

Na razie robię rozpoznanie zanim zacznę rozmawiać z kancelariami. Chodzi mi o zasadę obliczania tej składowej wynagrodzenia