Walczymy z bankami
Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach (/Thread-Uniewaznienie-umowy-kredytowej-kredyt-we-frankach)

Strony: 1 2


Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Ciuchowicz - 10-06-2018

Drodzy grupowicze, interesuje mnie czy ktoś z tu obecnych wygrał może (bądź zna kogoś) kto wygrał sprawę z bankiem o unieważnienie umowy kredytowej?... Ja posiadam umowę z kwietnia 2008 roku i w zasadzie juz prawie jesteśmy zdecydowani na drogę sądową z Raiffeisenem, chciałabym jednak dowiedzieć się jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? I tym samym upewnić, ze nie będzie to strata kolejnych pieniędzy. Bede wdzięczna na wszelkie info, Pozdrawiam


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Boooom - 10-06-2018

Z unieważnienia mogą wyniknąć nieoczekiwane problemy typu urząd skarbowy ktory uzna że przez 10 lat korzystaliśmy za darmo z kapitału i to była dla nas korzyść od której należy zapłacić podatek. Złotówki z liborem wg mnie są o wiele lepsze niż unieważnienie.


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Tomikson - 02-02-2019

Przestań straszyć ludzi - bardzo wiele osób wygrało i nie ma żadnych problemów. Tego typu plotki rozsyłają tylko banki bo wiedzą, że w sądzie przegraja


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - góralika - 02-17-2019

Może ktoś napisać na czym polega dokładnie to unieważnienie kredytu we frankach? Jakie są skutki dokładnie?


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Arthuuro - 02-17-2019

Warto walczyć o unieważnienie umowy kredytu chf bo teraz jest coraz wiecej korzystnych orzeczeń. Ostatnio nawet Jest Sąd zdecydował się unieważnić umowę na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym i daje kolejne poważne prawne argumenty do ręki tym kredytobiorcom, którzy zawarli umowę po 21 grudnia 2007 r. i nie zostali poinformowani w sposób rzetelny o ryzyku. Sprawa dotyczyła kredytu w Getin Bank.


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Mirko123 - 03-05-2019

Pytanie czy już teraz czyli na początku 2019 r. warto wystąpić o uniewaznienie kredytu czy może jeszcze chwilę się wstrzymać i poczekać na wyroki aby było łatwiej?


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - XpertXX - 03-09-2019

Lepszego momentu aby pozwać bank nie będzie. Teraz linia orzecznicza jest już w miarę klarowna a sądy jeszcze nie zapchane sprawami do końca.


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Mirko123 - 03-09-2019

Ale masz na myśli linię orzeczniczą wobec Getin Bank? Faktycznie słyszałem, że oni sporo przegrywają ale ja mam kredyt w mbank i pytanie czy iść już teraz w unieważnienie umowy kredytu? Czy unieważnienie umowy kredytu frankowego i odfrankowanie kredytu to jest to samo?


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Ohhhdear - 03-11-2019

W zeszłym roku zapadło wiele wyroków kształtujących korzystnie linię orzeczniczą plus bardzo konkretne stanowisko Prezesa Uokik się pojawiło. Teraz jest dobry moment aby działać.


RE: Unieważnienie umowy kredytowej - kredyt we frankach - Mirko123 - 03-11-2019

Możesz podać informacje gdzie są te wyroki i najlepiej z jakimś wyjaśnieniem? Albo jeszcze gdzie można wyszukać jakieś informacje o unieważnieniu umowy kredytu frankowego?