Walczymy z bankami
Kredyt frankowy co robić? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kredyt frankowy co robić? (/Thread-Kredyt-frankowy-co-robic)

Strony: 1 2 3


RE: Kredyt frankowy co robić? - Teresa Nowacka - 04-20-2019

(04-20-2019, )Victorias napisał(a): Od czego zacząć w ogóle temat procesu z bankiem o unieważnienie umowy? przynieść gdzieś umowę?

Za mało napisałas, żeby cokolwiek Ci podpowiedzieć. Każdy sam musi zacząć od dokładnego przeczytania swojej umowy. Zanim skorzysta z usług kancelarii prawnej - każdy powinien miec moim zdaniem, chociaz podstawowe pojęcie o co chce zawalczyć chyba, że jest to prawnik, który wyjasni mu pro bono, jakie wady ma jego umowa Nikt natomiast nie przygotuje nam pozwu sądowego za darmo, a ponieważ nie są to małe koszty i ludzie są tylko ludźmi musimy pamiętać o tym, aby sprawę pozwu przeciwko bankowi całkowicie świadomie zlecić właśnie tej a nie innej kancelrii. Jest to umowa zlecenie, a zatem pełnomocnik nie odpowiada za "dzieło". Niezaleznie od np. przegranej sprawy, musimy ponieść zawarte w umowie koszty.


RE: Kredyt frankowy co robić? - Ulawalls - 04-20-2019

Musisz zgromadzić dokumenty kredytowe jak, wnioskek o kredyt,reulamin kedytu, ocena zdolności kredytowej, umowa ew. aneks, zaświadczenie o kwocie wypłaty kedytu i wg jakiego kurs, raty spłat i wg jakiego kursu, harmonogram spłat pozostały. By przerwać bieg przedawniania musisz wystapic do sądu z zawezwaniwm do próby ugodowej. Później trzeeba napisać reklamacje na podstawe prawna udzielonego kredytu, wzór funkcjonuje na forum. Dalsze kroki póxniej...


RE: Kredyt frankowy co robić? - Norddi - 04-20-2019

Jak nie chcesz od razu pozwu indywidualnego warto zaczac od zawezwania do proby ugodowej


RE: Kredyt frankowy co robić? - Babygj - 04-20-2019

Dokładnie przerwanie biegu przedawnienia to pierwszy krok. Przerwać bieg przedawnienia można samemu i nie potrzeba do tego prawnika


RE: Kredyt frankowy co robić? - Grysli45 - 04-20-2019

Tym którym wkrótce mija 10 lat od podpisania umowy proponuje przygotowywać zawezwanie do próby ugodowej


RE: Kredyt frankowy co robić? - onoszklo - 04-20-2019

Ja też jestem na etapie rozpatrywania OD CZEGO ZACZĄĆ PROCES Z BANKIEM O KREDYT FRANKOWY i chcaiłam zacząć od ugody,ale prawnik stwierdził,:"Jeśli chodzi o termin przedawnienia, w tym momencie nie dostrzegam ryzyka przedawnienia roszczenia o stwierdzenie nieważności/abuzywności, ma on znaczenie w przypadku roszczenia o zapłatę (np. przedawnienie roszczenia o zwrot nadpłaconej części raty lub składki wpłaconej 10 lat temu). Wezwanie do próby ugodowej nie ma logicznego sensu w przypadku roszczenia o stwierdzenie nieważności - nie można się ugodzić co do częściowej nieważności." I co teraz?


RE: Kredyt frankowy co robić? - AmeliaWroclaw - 04-20-2019

mam mętlik, już mi się przedawnia czyli kolejno mamy działać tak: 1. zawezwanie do próby ugodowej, 2. reklamacja na podstawę prawną udzielonego kredytu, 3.oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu


RE: Kredyt frankowy co robić? - biibiibiikson - 04-20-2019

Najpierw reklamacja do banku. Pisze się samemu wg wzorów, aby uzyskać pisemną odpowiedź banku (oczywiście wiadomo jaką). Potem wniosek do RF o wydanie opinii, do wniosku załączyć odpowiedź banku. A potem wezwanie przedsądowe do próby ugodowej (mamy opinię RF). I to przerywa bieg przedawnienia. A potem pozew. Ja nie jestem prawnikiem więc przez kancelarię będę zapewne, dlatego ważne, aby znależć skuteczną kancelarię i korzystnie kasującą swoje należności (np. z odzyskanej kwoty).


RE: Kredyt frankowy co robić? - AURISUS - 04-20-2019

W zawezwaniu do próby ugodowej tak naprawde podważamy indeksację/denomicnacje i wazność całej umowy. Osobom którym sie zaraz przedawnią pierwsze raty (starsze niż 120 miesięcy) proponuje przysiąść czym predzej do zawezwania. Naprawdę 10 lat dotyczy rat.  Po złożeniu wniosku do sądu można hulaj dusza z reklamacjami chociaż są one bez sensu. Reklamacje prawktycznie robi się równolegle z tym wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej.Co do reklamacji to piszemy do banków, czekamy na odpowiedz i kazda negatywna reklamacje reklamujemy do RF. To wersja dla tych co nie mają gotówki na prawnika.

Jeśli ktoś ma kasę na prawnika to wybieramy kancelarię z listy zaufanych kancelarii i on składa od razu pozew. Dobre kancelarie nie bawią się już w reklamacje czy wezwania do próby ugodowej


RE: Kredyt frankowy co robić? - Parhos - 04-20-2019

Jeśli idziesz do prawnika i chcesz aby on złożył pozew w sprawie frankowej a on proponuje zawezwanie do próby ugodowej to coś jest nie tak. Oczywiście słyszalem, że robią tak nie doświadoczone firmy z branży odszkodowań które chcą się teraz zająć sprawami frankowiiczów ale to osobna sprawa. One po prostu nie widzą jak prowadzić takie sprawy i wysyłają takie zawezwanie do próby ugodowej aby przedłużyć całą sprawę, pokazać klientowi że robią cokolwiek no i poczekać na korzystne rozstrzygnięcia sądu tak aby dowiedzieć się co mają pisać w pozwach. Idziesz do dobrego prawnika to on robi wyliczenie i składa pozew. Ewentualnie składa też reklamację do banku bo to jest czasem wymagane prawem aby móc wstąpić na drogę sądową