Walczymy z bankami
Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego (/Thread-Wniosek-do-rzecznika-finansowego-o-przeprowadzenie-postepowania-polubownego)



Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Nixoni2 - 10-05-2018

Witam, czy ktoś może podać przykłady, co napisać we Wniosku do Rzecznika Finansowego (o przeprowadzenie postępowania polubownego) w punkcie: Uzasadnienie. 
Kredyt w Raiffeisen z lipca 2008r., HL, złożona reklamacja i odpowiedź negatywna banku.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Szykowny221 - 10-05-2018

witam jaką Pani złożyła reklamację?ja mam kredyt z 2008 sierpień i też zastanawiam się nad tym ruchem. Jak Pani wyliczyła reklamację? mam 2 fajne wyroki moge podesłać (obydwa co prawda w 1 instancji ale z ciekawą wykładaną


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Nixoni2 - 10-05-2018

Reklamacja do banku- o klauzulach niedozwolonych, bez wyliczeń. Odpowiedź banku-wszystkie zarzuty i roszczenia są bezpodstawne.


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Szykowny221 - 10-05-2018

no tak nie ma czego się spodziewać innego - ja podobie zrobię - kolega mówił mi żeby napisac do RF proste zdanie że się nie zgadzamy z odpowiedzią banku - załączyć wszystkie dokumenty a ci dokonają analizy..podobno - ja tak zrobię


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Nixoni2 - 10-05-2018

Ale wniosek ma określony wzór, w uzasadnieniu należy napisać , czego oczekujemy. Z tego,co czytałam RF może się po takim jednym zdaniu zwrócić do nas o uzupełnienie wniosku.


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Nirdok - 02-02-2019

Kompletna strata czasu. Długo czekasz a i tak nic to nie daje. Lepiej iść bezpośrednio do adwokata. Obecnie w sądach jest tyle spraw, że im szybciej się pozwie bank tym lepiej


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Wyoczyny - 04-17-2019

To jest kompletnie bez sensu. Jedyny krok to zawezwanie do próby ugodowej który warto wykonać jeśli od razu nie ma pieniędzy na pozew. A jeśli jest na to gotówka to od razu pozew to sądu póki jeszcze sądy mają jako taką przepustowość


RE: Wniosek do rzecznika finansowego o przeprowadzenie postepowania polubownego - Parhos - 04-20-2019

Orzecznictwo jest już tak ukształtowane, że można śmiało składać najpierw pozew i nie trzeba żadnych postępowań. Taki wniosek do rzecznika to największa strata czasu jaka może byc