Walczymy z bankami
KREDYT WE FRANKACH POZEW - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: KREDYT WE FRANKACH POZEW (/Thread-KREDYT-WE-FRANKACH-POZEW)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Theballe - 09-12-2019

Ja mam kredyt w Mbank z roku 2007. Od 2 tygodni siedzę i uczę się tematu kredytów we frankach ale dalej na niektóre pytania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę...

1. płacić czy nie płacić rat - z tego co czytam to większość osób jednak poleca płacenie rat co najmniej do czasu pozwania banku a nawet jeszcze dłużej
2. pozwać czy być pozwanym - teorii jest bardzo wiele. W dużym skrócie jeśli bank pozwie to łatwiej się bronić bo często nie jest w stanie udowodnić wartości roszczenia, natomiast sama kwestia pozwania przez bank to coś dla ludzi o mocnych nerwach. Wypowiedzenie umowy, telefony z banku, oczekiwanie na pozew - podobno raz przychodzi po pół roku a raz po 1,5 roku. Nie jestem w stanie ustalić czy w momencie jeśli to bank pozywa to można przy okazji oprócz odrzucenia pozwu banku doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia umowy??
3. Dokumentacja - z tego co się orientuje do sprawy przeciwko bankowi będzie potrzebna umowa oraz aneksy obecnie prawnicy wymagają tylko tego czy ktoś gromadził coś więcej aby szanse na wygranie sprawy były większe?
4. Czy warto zrobić teraz zawezwanie do próby ugodowej aby przerwać bieg przedawnienia i poczekać jeszcze np rok aż się sprawy ułożą po wyroku TSUE i pozwać sobie spokojnie bank za rok?

W sprawie wyboru kancelarii do prowadzenia sprawy też jestem na początkowym etapie kancelarie wydają mi się sensowne dwie Sosnowski adwokaci i radcowie prawni oraz Mazur i Wspólnicy, z uwagi na to że jestem z Wrocławia rozważam też adwokata Pawła Borowskiego podobno także dobra kancelaria ale nie wiem czy aż tak dobra jak te 2 pierwsze może ktoś doradzi ? Za tą trzecią kancelarią przemawia też cena bo nie chcą w umowie premii za sukces.


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Jolakuzba - 09-12-2019

Ja mam dokładnie te same pytania tyle, że kredyt Nordea-Habitat PKO BP. Wczoraj zapadł przeciwko temu bankowi prawomocny wyrok co mnie już w 100% przekonało, że należy walczyć. Najważniejsza sprawa to ta dokumentacja bo przez tyle lat tych papierków było tyle, że najbardzej boję się czy to wszystko zgromadzę


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Obserwatoronz - 09-12-2019

Jeśli chcesz pozwać bank i masz możliwość dalszego płacenia rat to płać. 90% dobrych prawników od spraw frankowych poleca jednak płacenie rat i pozwanie banku. Opcja z nie płaceniem rat jest dla osób które chcą się pozbyć kredytu frankowego ale ich nie stać na prawnika. Wówczas nie płacisz rat i odkładasz tą kase na prawnika.

W przypadku gdy bank pozywa także może dojść do odfrankowienia umowy

Dokumenty to nie problem jeśli chcesz złożyć pozew przeciwko bankowi a nie masz dokumentów to występujesz do banku aby ci je wydał. Idziesz do dowolnej placówki i składasz pisemy wniosek tylko koniecznie niech podbiją kopie, że takie pismo zostało złożone. Banki bardzo lubią przeciągać wydanie takich dokumentów więc trzeba mieć dowód, że faktycznie papiery zostały złożone.

Z dokumentów do pozwania banku najważniejsze to wiaodmo umowa, ogólne warunki kredytowania, załączniki i aneksy, wniosek kredytowy, potwierdzenia wypłaty kwoty kredytu lub transz, zestawienie spłaconych rat, zestawienie stóp odsetkowych stosowanych w poszczególnych okresach, inne prospekty otrzymane przy podpisaniu umowy. Całość dokumentacji zawsze poda prawnik bo albo walczy się o odfrankowienie kredytu albo o unieważnienie umowy i tutaj różne dokumenty mogą być potrzebne.

Podane kancelarie są ok


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Bystry67 - 09-12-2019

Przed złożeniem pozwu warto wiedzieć dlaczego i o co się walczy. Fajne podsumowanie jest w tym reportażu. https://youtu.be/ajAWCtjRDDI


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - PawelW - 10-21-2019

Do osób które zleciły już sprawę prawnikowi. Czy widzieliście swój pozew? Ile stron liczył. Jestem ciekaw bo są różne opinie podobo niektóre kancelarie piszą pozwy po 200 stron


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Układowy - 10-28-2019

(10-21-2019, )PawelW napisał(a): Do osób które zleciły już sprawę prawnikowi. Czy widzieliście swój pozew? Ile stron liczył. Jestem ciekaw bo są różne opinie podobo niektóre kancelarie piszą pozwy po 200 stron

No właśnie widziałem dyskusje na temat długości pozwów pytanie czy taki pozew na 200 stron jest dobry? Pomyśl, że jesteś sędzią który dostaje taki pozew i jest w nim wszystko co się da i może coś sobie wybierzesz a może nie? Na początku były przecież informacje, że taką taktykę stosowały banki gdzie stosowały absurdalnie długie odpowiedzi na pozew gdzie były w odpowiedziach wycinki z gazet i inne pierdoły. To chyna nie o to chodzi aby pozew miał 200 stron?


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Wabster - 10-30-2019

Jesli prawnik pisze absurdalnie dlugi pozew i liczy, ze sedzia cos z tego sobie wybierze to nie ma pojecia o kredytach frankowych i otym jak wygrać z bankiem. Info od osoby dobrze w temaxie zorientowanej


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Szitula - 10-31-2019

To zależy inny będzie pozew przeciwko Getin Bank a inny przeciwko Fortis


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Kitszon - 11-05-2019

To wiadomo a jeszcze inny przeciwko PKO BP ale przeciwko każdemu bankowi pozew zamkniesz na 50-60 stronach jeśli wiesz gdzie jest słaby punkt. A jeśli nie wiesz to piszesz na 200 i liczysz, że sąd ci powie


RE: KREDYT WE FRANKACH POZEW - Holokkhol - 11-18-2019

No ale co sensownego może być w pozwie na 200 stron? Cytowanie innych wyroków w pełnym wymiarze? Przecież to jest zabieg który stosuje ktoś kto nie wie co jest celnym argumentem