Walczymy z bankami
Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu (/Thread-Zaprzestanie-splaty-kredytu-frankowego-po-zlozeniu-pozwu)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Lebbsbs - 05-16-2019

Piszecie, że zaprzestaliscie spłacać w różnych momentach tzn przy różnym saldzie kredytu, pytanie brzmi czy z czystym sumieniem zaprzestaje się spłaty przy wysokości dokładnie kwoty kredytu w dniu uruchomienia? Czyli tylko kapitał jest wyliczony a odsetki osobno? Czy odsetki wliczacie w tą kwotę kapitału?


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Mikello - 05-19-2019

Jeśli ktoś chce płacić po pozwaniu banku oczywiście może. Może się okazać że będzie to bardzo dobra albo zła inwestycja. Wersja bardzo dobra: jeśli ktoś wygra to od tych nadpłacanych rat powinny byc policzone odsetki. A wersja zła: bank będzie niewypłacalny i upadnie, lub przegramy a wtedy wszystko przepadnie jak kamień w wodę.


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Lebbsbs - 05-19-2019

Ja tam tak traktuję moje nadpłaty jako lokata z najlepszym oprocentowaniem , co do upadłości banku bym się nie martwił patrząc jakie jest zaangażowanie "frankowiczow"


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - sikkor - 05-19-2019

Ale o czym rozmawiamy, patrzcie na orzecznictwo wyrok TSUE w sprawie frankowiczów. nie w I instalacji to w następnych , bo chyba nie uważacie że kredyt np 500 tysięcy a do oddania jest 1300000 są do spłacenia? Radzę się zastanowić tym co jeszcze nic nie robią nie ważne z jakiego powodu


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Jestjustyna - 05-19-2019

Spłacanie kredytu frankowego mimo świadomosci ze jest on bezprawny, i zabezpieczenia sie pozwem nie pomaga nam w walce z bankami. Nazywanie tego "inwestycją" to juz jakies kuriozum...


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - kisskisia - 05-19-2019

ja pozwalam i przestalam placic


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Hopsasa - 05-21-2019

Mój adwokat też mnie przekonuje że korzystnie jest jednak płacić. Mnie nurtuje sytuacja jakby doszło do unieważnienia umowy to czy bank zwróci nadwyżkę bo niedługo będę miał więcej wpłacone niż dostałem . Zwłaszcza w momencie kiedy będą mieli przegrane być może tysiące spraw z frankowiczami?


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Albigale - 05-24-2019

Kto ma weksel in Blanco I przestał płacić?


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Mikello - 05-25-2019

Podsumowujac - pozwałeś bank. Jeśli możesz płać nadal raty, jeśli chcesz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik to z zastrzeżeniem zwrotu każdej raty. Tylko jeśli nie masz innego wyjścia możesz przestać płacić ale wtedy narażasz się na dodatkowy stres - bank wypowie umowę, wpisze do Bik ( w razie unieważnienia umowy frankowej jeśli masz konieczność spłaty banku będzie problem z otrzymaniem kredytu w PLN ) i prawodopodobnie też dostaniesz pozew.


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Nikksa - 05-28-2019

A może jest już ktoś kto pozwał, przestał spłacać i ma już prawomocny wyrok w swojej sprawie?