Walczymy z bankami
Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu (/Thread-Zaprzestanie-splaty-kredytu-frankowego-po-zlozeniu-pozwu)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Poziomczka - 05-05-2019

(05-05-2019, )Ohhhdear napisał(a): Mój prawnik odradza zawieszenie spłat po pozwaniu banku

Trzeba choćby zapytać czy mamy opcje. Świadomy i poinformowany wybór należy do nas, a specjaliści służą nam pomocą w wyborze, tłumacząc zagrożenia i korzyści różnych opcji jeśli są, i służą dalszą pomocą po drodze. 


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Wasilewska - 05-05-2019

Ja przestałam płacić, bo nadpłata znacznie przewyższa kapitał do spłaty. Pozwalam bank. Rozprawa w czerwcu. Obecnie bez negatywnych reakcji ze strony banku


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Mikaella - 05-05-2019

(05-05-2019, )Wasilewska napisał(a): Ja przestałam płacić, bo nadpłata znacznie przewyższa kapitał do spłaty. Pozwalam bank. Rozprawa w czerwcu. Obecnie bez negatywnych reakcji ze strony banku

Jak moge zapytać ile Pani czekala na wyznaczenie sprawy ?


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Wasilewska - 05-05-2019

6 miesiecy


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - indhis - 05-05-2019

Pełnomocnik nie da gwarancji wygranej i nie oceni tego co dla nas dobre. To musimy zrobić sami wyliczyć zyski i straty i podjąć decyzje o strategii


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Jestem98 - 05-05-2019

(05-05-2019, )indhis napisał(a): Pełnomocnik nie da gwarancji wygranej i nie oceni tego co dla nas dobre. To musimy zrobić sami wyliczyć zyski i straty i podjąć decyzje o strategii

Pomoc w wyliczeniu oraz wybraniu strategii powinni prawnicy... Nie mam pojęcia z jaka kancelarią miałeś do czynienia.


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - indhis - 05-05-2019

Prawnik nigdy nie doradzi Ci strategii, żeby przestać płacić ( a jak wiadomo to zwiększa szansę na wygraną), więc 1.słuchać rad prawników 2.ocenic samemu swoją sytuację, 3. Podjąć przemyślaną decyzję o strategii


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Wikllyleeks - 05-05-2019

Fakty niestety są takie, że obecnie możliwość odniesienia pyrrusowego zwycięstwa polega na tym, że pozywający nie jest w stanie udowodnić wysokości roszczenia i tylko w wyniku tego wygrywa pozwany, tyle, że nic za tym dalej nie idzie... niby zwycięstwo ale tak naprawdę to tylko przerwa w dalszej walce bo umowa dalej jest tylko nikt nie wie jak ją dalej wykonywać. to jest póki co jedyny konkretny i niepodważalny argument dla sądu, który sam nie wie jak te roszczenie rozliczyć ale wie, że coś jest nie ten teges... reszty argumentów sądy nie traktują poważnie i szukają dla nich innego znaczenia. smutne to...


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - indhis - 05-05-2019

A czy nikt nie zauważył że nadal płacąc samemu podważa się zasadność pozwu? Sąd może spytać, to pozywa pan/pani bank, oskarża o nieuczciwe praktyki, chce unieważnić kredyt i nadal pan/pani płaci? W przypadku kredytu denominowanego i pozwu o unieważnienie wytrąca się samemu sobie argument z ręki. Bo skoro uważa się że kredyt nie jest ważny to dlaczego się go nadal płaci???????


RE: Zaprzestanie spłaty kredytu frankowego po złożeniu pozwu - Aleksiaa - 05-05-2019

To, że spłacam po pozwaniu banku może tylko mi pomóc.Pamiętaj ,że zapisy niedozwolone w umowie bada się na dzień zawarcia umowy .Nie ma znaczenia wykonywanie umowy. Poza tym spłaca się aby nie zostać wpisanym do BIK