Forum Kredyty we frankach, Franki, Obligacje
Pozew kredyt frankowy - Wersja do druku

+- Forum Kredyty we frankach, Franki, Obligacje (http://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum dla osób prowadzących spory sądowe z bankami (http://walczymyzbankami.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kredyty we frankach (http://walczymyzbankami.pl/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Pozew kredyt frankowy (/showthread.php?tid=378)

Pozew kredyt frankowy - Jajobotak - 05-03-2019

Czy gdybym chciała samodzielnie złożyć pozew, to od czego powinnam zaczać? (ktos pisal,ze od złożenia reklamacji dot. nadpłaty, czy tak?)
dodatkowo dopatrzyłam się w aneksie z 2008 r podwójnie pobranej prowizji za podwyższenie kredytu. Rok wcześniej (2007) też podwyższałam i w aneksie jest 206 chf prowizji, rok pózniej są 2 kwoty za to samo podwyższenie - 206 i 544 CHF. Nie wiem,jakim cudem wtedy to podpisałam,jakaś totalna zaćma...W treści aneksu z 2008 jest mowa tylko o prowizji 544 CHF(wyższej o 338 CH niż rok wcześniej- czy to możliwe?), ale z tabelki w tym samyum aneksie wynika,że ściągnęli dodatkowe 206 CHF, czyli w sumie 750 chf (tylko za podwyższenie kwoty kredytu, nie licząc prowizji za uruchomienie!). Czy wg Was te prowizje (w sumie 3 za to samo podwyższenie kwoty kredytu w 2008) można teraz zareklamować?
W aneksie z 2007 za podwyższenie kwoty kredytu również pobrano w sumie 2 opłaty - za uruchomienie i podwyższenie - czy to nie jest podwójna prowizja?
Miał ktoś podobny przypadek w Nordei/PKO BP?
Z góry dziękuję za wskazówki.

RE: Pozew kredyt frankowy - Zlotowka11 - 05-11-2019

Zacznij od tego aby nie składać pozwu samodzielnie. Wyślij umowę do analizy do dobrej kancelarii od spraw frankowych. Zaufanej. Najlepiej takiej co ma potwierdzone wygrane z PKO. Reklamacje możesz napisać sam bo i tak nie ma to większego znaczenia, wzory reklamacji od spraw kredytów CHF są w internecie

RE: Pozew kredyt frankowy - BenWiller - 05-11-2019

Zacznij od przygotowania wszystkich dokumentów - najważniejsza umowa oraz aneksy i prześlij do dobrej kancelarii od kredytów frankowych aby zrobili analizę oraz podali koszty prowadzenia sprawy

RE: Pozew kredyt frankowy - ffferer - 05-11-2019

Tak naprawdę to szukaj prawnika, który ma dobre pojęcie o temacie, to jest najważniejsze. Finalnie po przegranej bank ponosi koszty i kasa do Ciebie wróci!

RE: Pozew kredyt frankowy - hollowdance - 05-11-2019

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków prawnych proszę o rozmowę z szeregiem kancelarii, zebraniem ich argumentacji i taktyk procesowych.

RE: Pozew kredyt frankowy - Zosiakel - 05-12-2019

Ja mam umowę z mBankiem z 2008. Nie musisz zaczynać od reklamacji, nie ma takiego obowiązku. Mam pełnomocnika z bardzo dobrej i przodującej w rankingach frankowych kancelarii i składamy pozew (z wcześniejszym wezwaniem do zapłaty, ale nie oczekujemy ze bank w ogóle odpowie)

RE: Pozew kredyt frankowy - Muszynianin - 05-12-2019

Prosze o info. Jesli dawny Multibank jest w Lodzi czy sprawe sklada sie w Lodzi czy w miejscu mojego pobytu / zameldowania ? Szukamy dobrej kancelarii ale nie wiemy gdzie lepiej . Czy na Slasku gdzie jestesmy czy w Lodzi gdzie jest siedziba banku.

RE: Pozew kredyt frankowy - Zosiakel - 05-12-2019

(05-12-2019, )Muszynianin napisał(a): Prosze o info. Jesli dawny Multibank jest w Lodzi czy sprawe sklada sie w Lodzi czy w miejscu mojego pobytu / zameldowania ? Szukamy dobrej kancelarii ale nie wiemy gdzie lepiej . Czy na Slasku gdzie jestesmy czy w Lodzi gdzie jest siedziba banku.

Łódź lub Warszawa. Z tym, że pozew złożony w Łodzi może zostać przekazany do Warszawy (jeśli bank będzie kwestionował właściwość miejscową, a sąd się do tego przychyli). Lokalizacja kancelarii nie ma większego znaczenia ale popytaj o koszty dojazdu na rozprawę. Możesz też szukać kancelarii w Warszawie tak chyba będzie najbardziej bezpieczenie...