Walczymy z bankami
Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku (/Thread-Kredyty-frankowe-ile-kosztuje-pozwanie-banku)



Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Ulijasza - 04-19-2019

Jakie ceny procesu wraz z adwokatem jakie są wasze doświadczenia? Interesują mnie tylko koszty z adwokatem lub radcą prawnym - żadne firmy odszkodowawcze, spółki z o.o. , spółki sa czy inne twory polujące na frankowiczów


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Akwarium - 04-19-2019

To zależy czy wygrasz czy przegrasz i jaka wartość sporu i o co się bijesz


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Kasiapuc - 04-19-2019

Od 7-20tys za I instancje, 6-10tys za II instancja. Plus premie za sukces - mowa tutaj o kosztach za bardzo dobre kancelarie które prowadzą sprawy frankowiczów. Czyli 5-6 kancelarii w Polsce obecnie.


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Ulijasza - 04-19-2019

To przy okazji zapytam. Polecilibyscie kogos która kancelaria która ma sukcesy z Polbankiem (glownie warszawa i okolice), ps wiem, ze jest lista kancelarii, chodzi mi bardziej o osobiste doświadczenia badz jesli cos dobrego slyszeliscie, z góry dziekujeSmile


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Wyszkowska - 04-20-2019

Nie jest tak źle jak myślałam. Ceny powiedzmy są w miarę przystępne ale najlepsze jest to, że mój adwokat rozłożył mi płatność na raty. Uważam, że jeśli teraz ktoś chce się naprawdę pozbyć kredytu frankowego to kwestie finansowe nie są już tak zaporowe


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - PawelW - 04-20-2019

Jakie są koszty kiedy dajemy pozwać się przez Bank, który nie uznaje nadpłaty, wypowiedział juz umowę.... Pozywajac bank mamy nie wiecej niż 1000 opłaty sądowej, a w drugą stronę kiedy chcemy wnieść sprzeciw i wnież zarzuty ? Przeczytałem gdzieś, że to 3/4 z 5% kwoty roszczenia. Bedzie to jednak roszczenie zawyżone poprzez kurs CHF. Ktos ma doświadczenie ?


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - wojtunicza - 04-20-2019

Osoba fizyczna max 1000zł jeżeli składa się zarzuty w postępowaniu nakazowym. W upominawczym sprzeciw od nakazu jest darmowy. Przy hipotekach składają w nakazowym. Można ubiegać się o zwolnienie z kosztów jeśli sytuacja materialna jest trudna.


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Obserwatoronz - 04-20-2019

U mnie było/jest 8 tyś w tym ocena umowy, opracowanie strategii (czyli co można ugrać) wystapienie z pozwem i 2 x obecność na sprawie.Później 250zł każde wejście na sprawę do apelacji włącznie.Po wygranym procesie koszta zastępstwa procesowego + odsetki karne które zwróci bank. Całkowity koszt postępowania powinien się zmieścić w 15 tyś. Całkowity planowany zysk: ok. 60tyś zwrotu nadpłaty (stan na już) + dalsze spłacanie umowy jak kredytu złotowego + marża


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Piotrku7 - 04-22-2019

Po rozeznaniu w kancelarii : pozew indywidualny 10000, hybryda 5 os. 7000, hybryda 7os. 5000.


RE: Kredyty frankowe ile kosztuje pozwanie banku - Bolens111 - 08-17-2019

Ciekawe, że te koszty utrzymują się na stałym poziomie i nie zmalały nawet pomimo opinii TSUE