Walczymy z bankami
Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu (/Thread-Pozwanie-banku-kredyt-CHF-o-uniewaznienie-umowy-kredytu)

Strony: 1 2


Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - IMPACJT - 04-16-2019

Mam kredyt denominowany w CHF zaciągniętety w Nordea w 2009 r. aktualnie jak wiadomo w PKO BP. Kredyt nazywa się Habitat. chciałbym wtoczyć sprawę PKO o unieważnienie kredytu i zastanawiam się czy ktoś z Państwa już to zrobił oraz czy po złożeniu pierwszej reklamacji (czy taka reklamacja jest konieczna?) w tej sprawie do banku ktoś z Państwa spotkał się ze strony banku z jakimiś reperkusjami. Tzn. umowa kredytowa mówi o tym, że kredytobiorca jest zobowiązany przekładać na żądanie banku dokumentów potwierdzających zdolność kredytową, dokumentów potwierdzających wycenę nieruchomości w przypadku "podejrzenia, że jej wartość uległa zmniejszeniu", itd. Chodzi mi więc o to czy jeśli ktoś z Państwa zdecydował się na taki krok nagle bank nie zaczął mu robić pod górkę i nie zażądał np. natychmiastowej spłaty kredytu, weryfikacji stany majątkowego czy wyceny nieruchomości. U mnie, według mnie, nie miałaby takich podstaw, bo dochód rodziny jest większy niż w momencie brania kredytu, nieruchomość jest warta więcej niż w momencie brania kredytu, nie zaciągałem nigdzie (w innych bankach) żadnych zobowiązań, o których nie informowałem kredytodawcy, nie miałem nigdy żadnych zaległości w spłacie, itd. Ciekawi mnie jednak czy mimo tego, że logiczne wydaje się, że nie będę miał dodatkowych problemów nagle nie pojawiły się u kogoś z Państwa jakieś "kłopoty". Interesuje mnie też Państwa ogólny pogląd na wytoczenie takiej sprawy - myślicie, że warto? Będę też wdzięczny za polecenie kancelarii, które się tym zajmują, a już wygrywały podobne sprawy - jeśli istnieją.


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Kestera - 04-16-2019

Też jestem na etapie poszukiwania. Kancelarie takie są ale sprawy są jeszcze nie zweryfikowane więc polecać nie chcę. Rozmawiałam też jedną dużą kancelarią od tych spraw i powiedzieli, że banki wobec ich klientów nie stosowały takich praktyk ale czy to prawda to nie wiem. Rozmawiałam też z osobą która ma kredyt w mbanku i tam nie było żadnych problemów aż do momentu kiedy nie przestali płacić rat, ale to już zupełnie inna historia.


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - chopsxq - 04-16-2019

Mam rozeznanie w temacie i banki nie stosują tego typu zagrań. Jakiekolwiek problemy możesz mieć dopiero jak przestaniesz płacić raty ale to też jest jakaś forma walki z bankiem tylko, że to już pod ścisłą kontrolą prawnika. Na pewno żaden bank nie żąda natychmiastowej spłaty kredytu, zupełnie możesz się tym nie przejmować.


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Kita_2 - 04-17-2019

Tak mnie to zastanawiało ale podobno banki nic z tym nie robią, problem w postaci wypowiedzenia umowy możesz mieć tylko jak przestaniesz płacić raty. Obecnie pozywanie banków jest tak masowe, że nawet pewnie by nie mieli jak koordynować takiej akcji


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - AlaSiii - 04-17-2019

Warto. Zgłoś się do jakiejś kancelarii niech ci zrobią wyliczenie to nic nie kosztuje a zobaczysz ile masz pieniędzy do odzyskania


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Andywals - 04-17-2019

Tak i przy okazji niech policzy ile będzie trzeba zapłacić gdy przegrasz przed sądem sprawę...


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Gripon - 04-17-2019

Szansa na przegranie sprawy jest niewielka, chyba że wybierzesz prawnika bez doświadczenia lub jakąś sp z o.o. wówczas szanse na przegraną masz całkiem spore


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Kropnik - 04-18-2019

Obliczenie kosztów w razie przegranej z bankiem jest dość proste. Wygląda mniej więcej tak

W razie przegranej płacisz dodatkowo koszty zastepstwa procesowego dla banku:
4) powyżej 5000 zł do 10 000 zł – 1800 zł;
5) powyżej 10 000 zł do 50 000 zł – 3600 zł;
6) powyżej 50 000 zł do 200 000 zł – 5400 zł;
7) powyżej 200 000 zł do 2 000 000 zł – 10 800 zł;
Prawnicy, aby obniżyć ryzyko i koszty, i czasami, aby nie było odwołania do SN (bo przewleka proces) określają wartość sporu na jedną ratę, część kredytu, a wtedy koszty przegranej ,oprócz opłaty swojego prawnika, wynoszą 3600 zł.

Obecnie jednak ryzyka przegranej jeśli sprawę prowadzi dobry prawnik jest niewielkie


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Wikllyleeks - 04-20-2019

Przegrane się niestety zdarzają głównie frankowiczom co wybierają kancelarie bo najtańsza a właściwie nie są to kancelarie tylko sp. z o.o. lub s.a . Przegrana frankowiczów to jest efekt takiego samego zaufania do Kancelarii jak bankierom przy podpisywaniu umowy. Niestety ale kontrola merytoryczna pozwu i samej umowy z Kancelarią musi być stale prowadzona przez klienta.


RE: Pozwanie banku kredyt CHF o unieważnienie umowy kredytu - Britanny - 04-20-2019

(04-20-2019, )Wikllyleeks napisał(a): Przegrane się niestety zdarzają głównie frankowiczom co wybierają kancelarie bo najtańsza a właściwie nie są to kancelarie tylko sp. z o.o. lub s.a . Przegrana frankowiczów to jest efekt takiego samego zaufania do Kancelarii jak bankierom przy podpisywaniu umowy. Niestety ale kontrola merytoryczna pozwu i samej umowy z Kancelarią musi być stale prowadzona przez klienta.

Niby masz rację, ale... To nienormalne. Znowu amator ma być lepszy od profesjonalisty. Czy musimy znać się na wszystkim? Jeśli chodzi o spółki łowiące frankowiczów to zgadzam się 100%