Walczymy z bankami
Dokumenty do wyliczenia nadpłaty kredyt we frankach - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty kredyt we frankach (/Thread-Dokumenty-do-wyliczenia-nadplaty-kredyt-we-frankach)

Strony: 1 2


Dokumenty do wyliczenia nadpłaty kredyt we frankach - Gonatu - 04-15-2019

Witajcie, ile czekaliście na wydanie dokumentów z banku? Czy robili problemy? Sami występowaliście czy prawnik?


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - Nowullla - 04-16-2019

Nie wiem jak teraz ale w 2017 r. były problemy PKO BP wydawało mi zaświadczenie przez 4 miesiące. zaświadczenie o kwocie wypłaconego kredytu i wpłaconych ratach z PLN!!! (pierwotne zaświadczenie w CHF wydali po 2 tygodniach). Teraz ludzie piszą, że już jest lepiej


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - KLomikoe - 04-16-2019

Ode mnie brali za takie zaświadczenie 50 PLN i dostarczyli w 3 tyg około. Potrzebujesz informacje o wpłacie prowizji jednorazowej od udzielonego kredyty, w jakiej dacie i kwocie i wg jakiego przelicznika kursowego, daty i kwoty wypłaconego kredytu oraz wg jakiego kursu, daty wpłaty rat w rozbiciu na kapitał, odsetki i prowizje w jakiej wysokości i wg jakiego kursu, podobnie informacje o ubezpieczeniach (pomostowe , ubezpieczenie nieruchomosci i inne), domagaj sie o dokumenty jeżeli nie masz wniosek kredytowy wraz z zaświadczenie o osiaganych dochodach, umowa, regulamin, aneksy, ew. zmiany regulaminu. Musisz czytac dokładnie wielokrotnie swoja umowe i aneksy a tam masz wsztskie informacje... W razie czego prawnik dokładnie ci powie czego potrzebuje bo to dla nich ważne dokumenty aby określić o ile można pozwać bank. W moim przypadku z wydaniem tego zaświadczenia nie było żadnego problemu


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - Kita_2 - 04-17-2019

Większość banków nie robi już tym problemów ludzie tak masowo składają o te dokumenty, że mają już nawet specjalne działy co się tym zajmują. Ustawowo jest chyba, że na takie coś można czekać maksymalnie miesiąc później przysługuje ci skarga


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - Helormino - 04-17-2019

3 tygodnie, wydają bez łaski teraz już się nie bronią w ten sposób


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - Kropnik - 04-18-2019

Nadal robią problemy z wydawaniem zaświadczeń. Najczęściej się czyta, że problemy robi mbank - najczęściej jednak wygląda to tak, że nie wydają do czasu aż do sprawy wkroczy prawnik albo podejmujemy bardziej zdecydowane kroki


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - fakfutre - 04-19-2019

przygotowuję się na batalię z bnp paribas, umowa z fortisem. Wystapiłem o historię spłaty kredytu, oprocentowania, wypłaty transzy i kursu przeliczenia, ubezpieczeń itd. Bank wyliczył opłatę za zaświadczenie w wysokość ponad 900 PLN! Czy takie kwoty to norma?


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - annawojas - 04-19-2019

Opłaty z Paribasa są chyba generowane losowo. U mnie zażądali 300 zł. I wcale nie jest łatwo je otrzymać. Czasami trzeba się naczekać.


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - je44yo99 - 04-19-2019

W jaki sposób, czy da się ? Otrzymać z banku zaświadczenie o kredycie gdy już jest zaległość w ratach i nie można dokonać opłaty z takiego konta za wystawienie zaświadczenia. Miał ktoś taka sytuacje ? Z góry dziękuje


RE: Dokumenty do wyliczenia nadpłaty - annawojas - 04-19-2019

(04-19-2019, )je44yo99 napisał(a): W jaki sposób, czy da się ? Otrzymać z banku zaświadczenie o kredycie gdy już jest zaległość w ratach i nie można dokonać opłaty z takiego konta za wystawienie zaświadczenia. Miał ktoś taka sytuacje ? Z góry dziękuje

Zapytaj na infolinii, jak to zrobić  - nagrywają, więc jak udzielą instrukcji to będzie można się na nie powołać