Walczymy z bankami
Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelarie kredyty frankowe Łódź (/Thread-Kancelarie-kredyty-frankowe-%C5%81odz)

Strony: 1 2


Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Tubilon - 03-08-2019

Poszukujemy wraz z żoną dobrej kancelarii zajmującej się kredytami frankowymi w Łodzi. Od razu uprzedzę, że jesteśmy w temacie trochę zorientowani a prawnika szukamy od ponad miesiąca. Szukaliśmy już dość dobrze rozmawialiśmy chyba z każdym prawnikiem z Łodzi który wyskakuje w wyszukiwarce po wpisaniu "kancelaria kredyt we frankach Łódź". Do każdego mamy zastrzeżenia i to nie wyssane z palca - przygotowaliśmy się do tematu dość dobrze, zaczerpneliśmy niezbędnych informacji, wiemy na czym polega problem umów frankowych i jak najczęściej prawnicy z nimi walczą. Kancelarie do których trafiliśmy są kompletnie nie przygotowane na świadomego klienta który zna problematykę i wymaga przedstawienia strategii działania - albo zasłaniają się tajemnicą ale z tego co mówią można spokojnie wywnioskować, że nie mają ciekawego pomysłu na proces z bankiem lub stosją powszechnie znane metody walki tylko biorą za to 4 razy więcej pieniędzy niż powinni. Fajnie by było mieć prawnika pod nosem ale powoli tracimy nadzieje. Czy coś doradzicie?


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - ANNAMAKA - 03-09-2019

Chyba trochę przesadzasz albo przeceniacie swoją wiedzę. Wydaje mi się, że nie jesteście w stanie zweryfikować czy prawnik, adwokat mają dobrą strategię postępowania w sprawie na podstawie rozmowy w kancelarii. Jeśli natomiast macie tak dobrą wiedzę to nie potrzebujecie prawnika ani z Łodzi ani z innego miasta możecie przecież poprowadzić sobię sprawę sami Smile


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Milomike - 03-09-2019

No nie wiem ja może nie jestem bardzo dobrze zorientowany w temacie ale przy kontakcie z kancelariami z Łodzi z którymi miałem wstępne rozmowy mam podobne wrażenia. Tubilon czy możesz w skrócie opisać o co pytasz i jakie zadajesz pytania w celu weryfikacji kancelarii?


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - XpertXX - 03-09-2019

To problem wielu miast w Polsce nie tylko Łodzi. Narobiło się kancelarii które nagle się specjalizują w sprawach frankowiczów ale też jest sporo kancelarii które na rynku są długo ale ich jakość obsługi jest marna. Trzeba mocno zastanowić się nad wyborem. Być może warto poszukać w Warszawie...


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - FGgruupa - 03-12-2019

Są w Łodzi za to spóki i firmy które udzielają pomocy frankowiczom w cenach dużo lepszych niż kancelarie. Posiadam namiary w razie czego zapraszam na kontakt prv.


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - INNNOSENT - 03-12-2019

To ja od razu ostrzegam przezd wszystkimi spółkami z o.o. s.a i innymi firmami które niby pomagają frankowiczom za darmo a później okazuje się, że koszty są bardzo wysokie a później sprawa spartaczona. Takich historii są dziesiątki


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Jetrumi - 03-12-2019

Czy mogę prosić autora wątku albo inne osoby aby opisały w jaki sposób weryfikują kancelarię. Chciałbym być świadomym klientem i wiedzieć jak wybrać kancelarie na co zwrócić uwagę, o co pytać ich? Czy jest teraz jakaś kancelaria z którą negocjujecie umowę i jest ona godna zainteresowania? Bardzo proszę o wskazówki każde bo jestem na początkowym etapie


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Milomike - 03-13-2019

Ja obecnie najbliżej podpisania umowy z prawnikiem z Wrocławia. Z Łodzi odrzuciłem wszystkie kancelarie...


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Filington - 03-17-2019

(03-13-2019, )Milomike napisał(a): Ja obecnie najbliżej podpisania umowy z prawnikiem z Wrocławia. Z Łodzi odrzuciłem wszystkie kancelarie...

Która kancelaria? Jak przeprowadziłeś weryfikacje że akurat ta kancelaria jest dobra?


RE: Kancelarie kredyty frankowe Łódź - Milomike - 03-17-2019

Weryfikacja to głównie rozmowa z prawnikiem jak w przypadku wyboru każdej innej usługi. Trzeba jednak zapoznać się z powszechnie dostepnymi informacjami w internecie aby sprawdzić czy prawnik wie o czym mówi. Ja nieco rozbudowałem jeszcze zestaw pytań aby nie zadawać tych najbardziej popularnych i np zadaje jeszcze pytania aby prawnik przedstawił w rozmowie kilka argumentów wykluczających możliwość wprowadzenia do umowy kredytu rozliczeń wg średniego kursu NPB albo dlaczego wyliczenia wysokości nadpłaty dla kredytu indeksowanego, które w algorytmie ustalenia salda kredytu na dany dzień (w celu określenia wysokości raty) zawierają odwołanie do kursu waluty obcej, są niepoprawne? I jeszcze kilka innych. Najważniejsze to być dobrze przygotowanym do rozmowy z prawnikiem wtedy bardzo łatwo rozpoznać kto wie o czym mówi a kto poprostu ma wyuczone parę rzeczy i nie myśli o tym szerzej ani bardziej kreatywnie czyli będzie go łatwo zaskoczyć w sądzie.