Walczymy z bankami
Kredyty frankowe przedawnienie - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kredyty frankowe przedawnienie (/Thread-Kredyty-frankowe-przedawnienie--293)

Strony: 1 2 3 4


Kredyty frankowe przedawnienie - Allan_pad - 03-06-2019

Czy może mi ktoś wytłumaczyć w prosty sposób jak liczyć to przedawnienie?


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Kolagenj - 04-21-2019

Dokładnie mam to samo pytanie czy ktoś mógłby objaśnić temat. Po świętach zamierzam zabrać się za mój kredyt pseudo frankowy


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - ochrange - 04-21-2019

Czy wiecie jak liczy się przedawnienie? Dajmy na to,że ostatnia rata wypłaty kapitału na kredyt CHF nastąpiła w lipcu 10 lat temu (2006). Jakie są tego skutki? Czy bieg reklamacji powinien był być wstrzymany przed lipcem 2016 czy to oznacza,że w przypadku złożenia reklamacji/sprawy sądowej teraz nie odzyskam nic czy po prostu straciłem szansę na rozpatrzenie jedynie wpłaconych przeze mnie rat pomiędzy lipcem 2006 a grudniem 2006? Będę wdzięczny za pomoc...


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - TomaszMik - 04-21-2019

Każda rata przedawnia sie osobno.


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Fortrex - 04-21-2019

(04-21-2019, )ochrange napisał(a): Czy wiecie jak liczy się przedawnienie? Dajmy na to,że ostatnia rata wypłaty kapitału na kredyt CHF nastąpiła w lipcu 10 lat temu (2006). Jakie są tego skutki? Czy bieg reklamacji powinien był być wstrzymany przed lipcem 2016 czy to oznacza,że w przypadku złożenia reklamacji/sprawy sądowej teraz nie odzyskam nic czy po prostu straciłem szansę na rozpatrzenie jedynie wpłaconych przeze mnie rat pomiędzy lipcem 2006 a grudniem 2006? Będę wdzięczny za pomoc...

Zdaje się mylisz reklamację ze wstrzymywaniem biegu przedawnienia. Reklamacja nie wstrzymuje, tylko wezwanie do próby ugodowej przed sądem lub pozew sądowy.


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Greg11otton - 04-21-2019

Każda płatność przedawnia się osobno, czyli np. pierwsza składka sprzed ponad 10 lat, jak i nadpłata w najstarszych ratach spowodowana nieuczciwą indeksacją kursem z tabeli banku. Wszelkie płatności lub ich część, które były zapłacone mniej niż 10 lat temu, nie przedawniły się jeszcze. Przedawniają się te najstarsze po kolei co miesiąc.


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Praywroc - 04-21-2019

Prawnicy doradzają, żeby składać zawezwanie do ugody nawet jeśli przedawnienie upływa za rok lub dwa, ponieważ od momentu złożenia zawezwania liczą się ustawowe odsetki. Tutaj mogą być spore kwoty. Ktoś mi mówił, że od kwoty kredytu 200 tyś można uzyskać ok.20 tyś. odsetek rocznie... Więc chyba warto


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Zoffija - 04-21-2019

Czy przedawnienie (10 lat) należy liczyć od dnia podpisania umowy z bankiem czy od dnia podpisania ostatniego Aneksu ??? (chodzi o podpisanie umowy w 2006r a ostatniego Aneksu w 2008r)


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Edyta Wójcik - 04-21-2019

(04-21-2019, )Zoffija napisał(a): Czy przedawnienie (10 lat) należy liczyć od dnia podpisania umowy z bankiem czy od dnia podpisania ostatniego Aneksu ??? (chodzi o podpisanie umowy w 2006r a ostatniego Aneksu w 2008r)

Dla każdej zapłaconej raty liczy się 10 lat od momentu jej wpłacenia.


RE: Kredyty frankowe przedawnienie - Zelszo2 - 04-21-2019

Czy ktoś ma doświadczenie w sprawie skarżenia umowy CHF kredytowej 10 lat po podpisaniu. Czy przedawnienie ma zastosowanie w każdym przypadku jeśli minął okres 10lat, czy są może jakieś wyjątki? Chodzi mi tutaj nie o kwestie walki o nadpłaty ale jeśli chcę się sądzić o unieważnienie umowy kredytu frankowego lub odfrankowanie kredytu?