Walczymy z bankami
Umowa kredyt frankowy BGZ - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Umowa kredyt frankowy BGZ (/Thread-Umowa-kredyt-frankowy-BGZ)



Umowa kredyt frankowy BGZ - Dajkozo - 12-29-2018

Mam umowę (BGZ) zawarta w lipcu 2008. Od maja 2015 walczę w Sadzie. Niestety trwa to już bardzo długo. Początkowo „prowadził” moja sprawę mecenas Dziubak z Warszawy , którego nie polecam!!!
Dzięki jednemu Panu z forum udało mi się przenieść sprawę do Kancelarii w Krakowie .

Mam do Was pytania. Za pasem 2019 a moja sprawa trwa już bardzo dlugo. Kredyt jest spłacany terminowo i nie ma na nim zaległości. Dodam, ze kredyt został zaciągnięty przez moich rodziców a mieszkanie miało być startem w dorosłe życie(to nie ja go spłacam). 
Nie chce być obciążeniem dla rodziców i zastanawiam się nad :
1. Zaciągnięciem kredytu w innym banku i konsolidacja Franka.
2. Sprzedażą mieszkania 
3. Poczekaniem do końca sprawy (tylko nie wiem ile to jeszcze potrwa)???

Kredyt nie jest duży, braliśmy 200 000 zł czyli 100 000 Franków , obecnie na złotówki do spłaty jest około 200 000.
Co byście zrobili w takiej sytuacji jak moja ?



RE: Umowa kredyt frankowy BGZ - Foooryter - 12-29-2018

Ad1. Bez sensu. No i podstawowe pytanie, czy masz inną nieruchomość pod zabezpieczenie? Konsolidacja występuje wówczas, gdy ta sama osoba ma kilka różnych kredytów, pożyczek.
Ad2. To ma swoje minusy. Pytanie, o co walczysz z bankiem? O unieważnienie, czy tylko o wyeliminowanie klauzul abuzywnych, czy masz w pozwie oba roszczenia ( drugie ewentualne, na wypadek nie uwzgl. Pierwszego).
Ważne ile w sumie wplacilas, czy też rodzicie wplacili bankowi z tytułu rat kapitalowo odsetkowych?
Ad.3 jw.ostatnie pytanie.


RE: Umowa kredyt frankowy BGZ - Dajkozo - 12-29-2018

O unieważnienie . Musiałabym to sprawdzić. Mam gdzieś zaświadczenie z zeszłego roku podsumowujące ilość wpłaconych rat z podziałem na odsetki i kapitał. Rodzice mieszkają 100 km ode mnie wiec wyprowadzka nie wchodzi w grę.


RE: Umowa kredyt frankowy BGZ - Foooryter - 12-29-2018

To sama musisz się zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytani: jeśli sprzedasz, to gdzie będziesz mieszkać? Co więcej za ile? Czy czynsz najmu będzie niższy, niż rata? Itp. Jeżeli suma wpłat jest bliska kwocie zaciągniętego kredytu, lub bliska tej kwocie, to może przedyskutuj z prawnikiem, czy warto płacić ponad tę kwotę? Przede wszystkim pytanie z jakich przyczyn sprawa ciągnie się 4 lata. Co można z tym zrobić. Może odszkodowanie za przewlekłość postępowania? czy sprawa jest już w II instancji?


RE: Umowa kredyt frankowy BGZ - wefimilil - 12-29-2018

Nie musisz być obciążeniem dla rodziców. Zapytaj bank o możliwość przystąpienia do umowy kosztem np. obniżenia marży. Wówczas będziesz mogła sama dalej prowadzić sprawę. Rodzice będa mogli przepisać Ci mieszkanie. Na ich odstapienie od kredytu bank się na 99% nie zgodzi.


RE: Umowa kredyt frankowy BGZ - Marchelo - 07-06-2019

Ktoś ma może jakieś sygnatury wygranych spraw frankowiczów przeciwko BGŻ - mogą być nie prawomocne?