Walczymy z bankami
Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf (/Thread-Pozwac-czy-byc-pozwanym-przez-bank-za-kredyt-chf)

Strony: 1 2 3


Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - utilited - 11-26-2018

Jak w temacie co doradzacie?


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Małorycy - 11-26-2018

nie ma znaczenia, znaczenie ma sędzia, który albo się zna na tematyce, albo nie.


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Fabian12 - 11-26-2018

Ma znaczenie. Sędzia który oddali Twój pozew z dużym prawdopodobieństwem oddali również pozew banku przeciw Tobie. Co lepsze? Mieć oddalony własny pozew czy oddalone powództwo banku przeciw sobie?


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Barbarajk - 11-26-2018

Ma znaczenie - lepiej być pozwanym - dotychczas najwięcej wygranych to oddalone pozwy wnoszone do Sądu przez Banki , jest to także mniej kosztowna droga. / Polecam lekturę - dyrektywę 93 13 EWG oraz dyrektywę 2005/29/we


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - branksyy - 11-26-2018

Są 2 warianty ( pozywać i być pozwanym). Prawnicy spierają się z tym, wszystko zależy od wielu okoliczności. Doprowadzenie do bycia pozwanym wiąże się z ryzykiem, biorąc pod uwagę nasze sądy które orzekają na niekorzyść kredytobiorców, gdzie fakty i prawo mówi inaczej- jest to dość ryzykowne.


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Hesper - 04-17-2019

Raczej żaden prawik nie doradzi aby przestać płacić raty i zostać pozwanym ale patrząc na wyroki to znacznie lepiej jest się bronić niż atakować. Gdy bank pozywa 90% wyroków jest korzystnych dla frankowiczów


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Miszkao - 04-18-2019

Można zrobić i jedno i drugie. Ja zalozylem sprawe Getinowi i przestalem placic, 1,5 roku temu, wygrazali smsami, przyslali nawet jakiegos negocjatora przysłali do domu, w koncu zagrozili rozwiazaniem umowy, 8 miesiecy temu, od tej pory cisza i spokoj...


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Ołłtaszyn - 04-18-2019

Ja przestałem płacić pobankowi i pozwali mnie po 10 miesiącach


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Lanoris - 04-18-2019

U mnie zaprzestanie spłat maj 2017, wypowiedzenie umowy grudzień 2017, pozew ze strony banku luty 2019 - sprawa zupełnie do przejścia jednak tylko z pomocą prawnika


RE: Pozwać czy być pozwanym przez bank za kredyt chf - Tulipanek - 04-18-2019

Co z pkt widzenia prawa daje różnica kto pozywa czyli czy płacić i pozwać czy nie płacić i być pozwanym? Wiem że ciężar dowodu. Ale czy to że płacę i pozywam to obniża moje szanse na podstawie jakiego przepisu? O spełnionym świadczeniu ktorego nie można się domagać zwrotu? O przedawnieniu bo mam z 2006 r? Podwyższa zaś moje szanse jako pozwanego Na podstawie orzecznictwa co początkowo tylko pozwani niewypłacalni się procesowali?