Walczymy z bankami
Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Inne afery finansowe (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Inne-afery-finansowe)
+--- Wątek: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość (/Thread-Stowarzyszenie-poszkodowanych-Hussar-Gruppa-Upadlosc)

Strony: 1 2


Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Koleszka - 11-12-2018

Co myślicie aby założyć stowarzyszenie osób poszkodowanych przez Hussar Gruppa albo może jest już jakieś takie stowarzyszenie które by pomogło w walce wspólnej o odzyskanie pieniędzy ? 


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Arthuuro - 11-13-2018

Po co? Masz już stowarzyszeń a stowarzyszeń. Praktycznie wszystkie założone przez prawników albo ich znajomych aby naganiać sprawy do danego prawnika przeważnie takiego co nie zna się na rynkach finansowych i obligacjach dlatego musi korzystać z takich sztuczek. Chcesz zadabać o własne interesy sam znajdź sobie dobrego prawnika i złóż zawiadomienie do prokuratury


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Koleszka - 11-13-2018

No właśnie wiem. Bardziej mi chodziło aby się zjednoczyć i pójść do dobrej i sprawdzonej kancelarii adwokackiej większą grupą aby może ceny były lepsze?


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Arthuuro - 11-13-2018

Ale to nie jest Getback, masz potencjalnie zbyt małą liczbę zainteresowanych. Ludzi trudno się jednoczy trudno się wpółpracuje bo każdy myśli, że jak ktoś z grupy zrobi krok więcej albo przewodzi grupie czy stowarzyszeniu to pierwszy odzyska pieniądze, duże komplikacje powiem z własnego doświadczenia. Chcesz mieć dobrze zadbane o swoje interesy to działasz sam z prawnikiem, ewentualnie sam składasz zawiadomienie do prokuratury a później działasz z prawnikiem. Chociaż i w przypadku zawiadomienia do prokuratury lepiej współdziałać z prawnikiem


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Hwyling12 - 11-13-2018

Zgodzę się, że dobry prawnik potrzebny co do samej sprawy ale po co prawnik do zawiadomienia do prokuratury?


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Arthuuro - 11-13-2018

hmm nie wiem chyba nie masz doświadczenia w takich sprawach skoro zadajesz takie pytania. Nie wiem czy wiesz ale takie sprawy jak obligacje, emisja obligacji prywatnych, sposób ich nabycia, kwestie upadłości to nie są proste sprawy a prokuratorzy nie są w nich biegli. Nie znają się za bardzo na tych przekrętach finansowych. Więc aby sprawa przebiegła szybko i sprawnie należy im bardzo dokładnie opisać co i jak się działo i gdzie zostało prawo naruszone, najlepiej dokładnie wskazać jakie przepisy zostały naruszone. Jak dobrze przygotujesz zawiadomienie do prokuratury i w trakcie postepowania będziesz aktywnym uczestnikiem to twoja sprawa przebiegnie sprawniej i być może będziesz miał dobrą podkładkę do postepowania cywilnego, to tak bardzo w skrócie i ogólnie ale mam nadzieję, że zrozumiesz


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Hwyling12 - 11-13-2018

Ale przecież są urzędy które w takich sprawach wspomagają prokuraturę jak np Rzecznik Finansowy czy KNF


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Arthuuro - 11-13-2018

no tak jeśli liczysz, że takie wsparcie będzie najlepszym rozwiązaniem aby odzyskać swoje pieniądze to oczywiście ale chyba słyszałeś dziś jak działa KNF i co się tam dziś wydarzyło. Jeśli nie poczytaj sobie http://wyborcza.pl/7,75398,24163041,afera-knf-skad-sie-wzielo-40-mln-zl-w-zamian-za-pomoc-getin.html


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Bronxon - 11-14-2018

Umiesz liczyć licz na siebie. Prawnik, prokuratura i sąd - jak widać to nawet na instytucje państwowe nie do końca można liczyć więc ja bym działał samodzielnie z prawnikiem. Dał chociaż dokumenty do analizy aby zobaczyć jakie są możliwości działania aby jak by się otworzyła się jakaś "furtka" żeby jej nie przegapić


RE: Stowarzyszenie poszkodowanych Hussar Gruppa Upadłość - Koleszka - 11-14-2018

Ok dziękuję mam taki zamiar właśnie iść do prawnika z papierami aby to przeanalizowali i zobaczyli jak można działać. Macie jakieś pomysły do której kancelarii można się wybrać bo rozumiem, że z takim tematem nie poradzi sobie pierwszy lepszy prawnik?