Walczymy z bankami
Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra (/Thread-Bank-Millennium-sprzeciw-od-nakazu-zaplaty-CHF-prawnik-Zielona-Gora)



Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Majmajones - 10-26-2018

Pytanie mam. Złożyłem w SO Zielona Góra zarzuty od nakazu w trybie nakazowym Bank Millennium wraz z wnioskiem o zwolnienie z kosztów i dziś otrzymałem info o zwrocie wniosku oraz wezwanie do uiszczenia kosztów w wysokości 14 tys w ciągu 7 dni z groźbą odrzucenia sprzeciwu. Jak to jest z tymi kosztami? Pytanie mam też do której kancelarii udać się ze sprawą. Widzę, że bez prawnika to ani rusz ale też chciałbym wybrać kogoś kto zrobi sprawę za przyzwoite pieniądze


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - ANNAMAKA - 10-26-2018

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach to jest sporo spółek które robią te sprawy naprawdę tanio. Jeśli chcesz mogę polecić kilka. Napisałam na prv


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Klimas - 10-26-2018

(10-26-2018, )ANNAMAKA napisał(a): Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach to jest sporo spółek które robią te sprawy naprawdę tanio. Jeśli chcesz mogę polecić kilka. Napisałam na prv

PRECZ!  z takimi informacjami z forum. Tu się ma pomagać a nie szkodzić. Tyle razy było mówione, że nie ma nic gorszczego niż zlecenie sprawy firmie typu sp. z o.o. lub s.a a nie adwokatowi czy radcom prawnym. Już tyle osób się nacieło, co z tego że obiecują niskie koszty albo prowadzenie sprawy bez kosztów - skąd wiesz czy to nie spółka stworzona przez bank po to aby twoja sprawa była źle prowadzona i abyś finalnie przegrał a oni wtedy powiedza i co ludziki pozywać wam się chce jak sądy nam racje przyznają. co z tego, że na początku zaoszczędzisz 5 tys jak na końcu stracisz 50. Z takimi sprawami tylko do prawników którzy są już sprawdzeni. Jest takich kancelarii kilkanaście w Polsce, nie ma co kombinować


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Majmajones - 10-26-2018

Zdaję sobie sprawę i nigdy bym nie zlecił prowadzenia sprawy takiej firmie chociaż już nie jedna się do mnie zgłaszała. Ostatnio chociażby Votum S.A z Wrocławia niby specjaliści od franków jak od zawsze zajmują się ubezpieczeniami a teraz nagle specjaliści. Koleżanka też podesłała, że niby Votum poleca ale ja już wiem, że oni naganiaczy to mają super. Interesuje mnie tylko dobry adwokat lub radca prawny. Porszę o wasze opinie do kogo iść?


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Sorryamory - 10-26-2018

Co do kosztów są dwie szkoły sędziowskie, trafiłeś na tą gorszą. Przepis nie jest jednoznaczny


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Łagałaga - 10-26-2018

1000 pln. Odrzucenie zaskarzysz.


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - kompkomp - 10-26-2018

1K z podaniem podstawy prawnej i będzie w porządku.
Co do kancelarii to masz duży wybór w tym wątku jest LISTA POLECANYCH KANCELARII FRANKOWYCH
Najbliżej masz we Wrocławiu kancelarię adwokata Borowskiego - sprawdzony, dobry, przykłada się i przy tym ma jeszcze umiarkowane ceny z tego co ludzie mówią


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - Majmajones - 10-26-2018

Ok dzięki za informację słyszałem o Borowskim, że dobry ale podobno ma wiele spraw i często nie przyjmuje swoich ze względu na przeładowanie. U mnie sytuacja jest jak widać na biegu. Ok ale dzięki zadzwonię do niego pogadam. Pytanie techniczne. Po otrzymaniu papierowego wezwania do zapłaty 14 tys. kosztów wpłacam 1000 z adnotacją "na podstawie ustawy o kosztach... itd." W ten sposób?


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - brzemikiiu - 10-26-2018

Trzeba dokonać wpłaty opłaty sądowej z podaniem sygnatury i danych osobowych. Następnie w ciągu 7 dni od odebrania postanowienia w przedmiocie zwrócenia wniosku o zwolnienie z opłaty trzeba wysłać pismo przewodnie do Sądu z podaniem podstawy prawnej i kopią potwierdzenia wpłaty opłaty sądowej.


RE: Bank Millennium sprzeciw od nakazu zapłaty CHF - prawnik Zielona Góra - 2turaaa - 10-26-2018

Już to wezwanie można skarżyć. Przepis jest błędnie stosowany i dlatego jest zmieniany. Zob. komisję senacką z czasu poprzedniej zmiany przepisu, która weszła w kwietniu 2016.

Niższe koszty dla ofiar banków i „frankowiczów”

Maksymalne koszty wniesienia powództwa w sporach z bankami nie przekroczą 1000 zł. Dziś są uzależnione od wartości przedmiotu sporu i sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. To korzystna zmiana m
.in. dla tysięcy osób, które zaciągnęły wysokie kredyty bankowe we frankach i toczą o to sądowe spory z bankami. Niezależnie od tego, po której stronie procesu znajdzie się konsument - czy będzie pozywał bank, czy też bank będzie pozywał konsumenta – konsument zawsze będzie mógł skorzystać z ograniczenia wysokości opłaty do 1.000 zł."