Walczymy z bankami
Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy (/Thread-Zawezwanie-do-proby-ugodowej-kredyt-frankowy)

Strony: 1 2


Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Monika jes - 10-13-2018

Witam,
wszystkich serdecznie.PROSZĘ O POMOC. Czy ktoś z Was występował z wnioskiem o zawezwanie do próby ugodowej GNB? Mój kredyt z 2007 r. chcę przerwać okres przedawnienia. Ale warunek: jednoznaczne określenie wartości i przedmiotu żądania. Jak to określić? 
Chcę wystąpić o uznanie umowy za nieważną. Chcę też zostawić sobie furtkę na klauzule indeksacyjne. Czy ktoś już coś takiego robił?
Proszę o podpowiedzi. Może ktoś zechce przesłać mi scan takiego wniosku.


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - Prezesoo - 10-13-2018

U mnie się robi ale ja wszystko zleciłem kancelarii bo mnie to przerasta.


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - NataliaBak - 10-13-2018

Właśnie czekam na dokumenty z banku ale tez zleciłem kancelarii


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - Lekmed - 10-13-2018

Proszę wystąpić do Banku o zaświadczenie o spłacie kredytu i na tej podstawie trzeba wyliczyć kwotę jaka powinna znaleźć się we wniosku. Polecam zrobić to przed sądem. Najszybciej i pewnie. Po szczegóły zapraszam na priv


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - Obserwatoronz - 10-13-2018

Wez kancelarie i sama nie kombinuj, gro przegranych spraw przed sadem to zle napisany pozew, ja zdecydowalem sie na kancelarie adwokata Jacka Sosnowskiego z Warszawy, swietny kontakt, niewygorowana cena.


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Herbata - 10-13-2018

Cześć, w moim przypadku, równolegle z poszukiwaniem kancelarii, której powierzylibyśmy naszą sprawę, w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy z żoną zawezwanie do próby ugodowej z Getinem.


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Monika jes - 10-13-2018

a mam jeszcze kilka dni do wysłania wniosku do SR. Waham się tylko...1.czy wniosek ma dotyczyć indeksacji, czyli rat...? 2. Części rat które się przedawniają w najbliższym czasie..(np. w 2018 r.? Całości roszczenia tj. zwrotu wszystkich do chwili obecnej rat (unieważnienie umowy włącznie z indeksacją)? Oczywiście to ma wszystko znaczenie do dochodzenia należności przed Sądem i do kosztów Wniosku ugodowego. Co do Prawników - rozważam adwokata Sosnowskiego z Warszawy albo adwokata Borowskiego z Wrocławia. Borowski tańszy ale chyba też bardzo dobry. Chociaż o Sosnowskim mówią, że jeden z 3 najlepszych w Polsce


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Mordka - 10-13-2018

przedawnienie obejmie raty ktore zaplacilas wiecej niż 10lat temu. Przedawniają sie płatności jakich dokonałaś na rzecZ banku z upływem 10 lat - tych starych i przedawnionych nie będziesz mogła odzyskać. Ale te "młodsze" są do odzyskania.


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Monika jes - 10-13-2018

Z tym co piszesz zgadzam się. Tylko co faktycznie powinien zawierać wniosek ugodowy? Indeksację do całości kredytu+ unieważnienie umowy i tym samym żądanie zwrotu całości wpłaconych rat? Czy tylko np. indeksację rat za cały okres do dnia dzisiejszego? Czy indeksację tego co w najbliższym roku będzie się przedawniało?


RE: Zawezwanie do próby ugodowej - kredyt frankowy - Mordka - 10-13-2018

ugoda ma zawierać jakąś propozycję rozwiązania sporu. ja żadnej nie składałem. wezwij bank do zapłaty nadpłaty w terminie 7 dni, a potem złóż propzoycję ugody że zrzekniesz się ustawoych odsetek albo zgodzisz się na zaliczenia nadpłaty a konto spłat, zamiast wypłaty żywej gotówki