Walczymy z bankami
Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? (/Thread-Kiedy-bank-pozywa-za-nie-placenie-rat)

Strony: 1 2 3


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - fillson - 10-13-2018

Ja też. Dostałam wypowoedzenie umowy, gdzie termin zaplaty wypada na 02.02.2018r. W wypowiedzeniu bank nawet nie podał kwoty jaką mam wpłacic ? ja w lutym 2017 zlozylam pozew o uniewaznienie umowy. I mam nadzieje ze sprawa o nakaz bedzie zawieszona.


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Helena Zukowska - 10-13-2018

Nie płacę rat od sierpnia 2016 , czekałam na nakaz zapłaty , trochę zrobiłam się nerwowa pod koniec 2017 roku , bo myślałam ,że nic się nie dzieje w mojej sprawie , ajednak okazało się że getin knuł za moimi plecami.


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Expirencee - 02-18-2019

Na taki krok można się zdecydować ale już w momencie nie zapłacenia pierwszej raty należy dać umowę do analizy do prawnika, poradzić się jak postępować, prawnik udzieli informacji jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania abyśmy widzieli z czym to się je. Trzeba też wyjątkowo mocno pilnować skrzynki na listy i najlepiej jeszcze założyć sobie konto w e-sądzie abyśmy wiedzieli od razu jak nas pozwą


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Mordor - 04-23-2019

Dobrze, dobrze ja się cały czas pytam do czego prowadzi takie rozwiązanie? Bank pozywa powiedzmy, że przegrywa sprawę i co mamy już spokój czy może przyjść kolejny pozew za jakiś czas?


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Eismehard - 05-03-2019

(04-23-2019, )Mordor napisał(a): Dobrze, dobrze ja się cały czas pytam do czego prowadzi takie rozwiązanie? Bank pozywa powiedzmy, że przegrywa sprawę i co mamy już spokój czy może przyjść kolejny pozew za jakiś czas?

No właśnie i zadaj to pytanie prawnikowi, bo co jeden to inaczej odpowiada. Dlatego chyba bezpieczniej jest pozwać i dopiero przestać płacić


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Wikllyleeks - 05-05-2019

(04-23-2019, )Mordor napisał(a): Dobrze, dobrze ja się cały czas pytam do czego prowadzi takie rozwiązanie? Bank pozywa powiedzmy, że przegrywa sprawę i co mamy już spokój czy może przyjść kolejny pozew za jakiś czas?

Zasadniczo do niczego, bank przegrywa bo nie potrafi udowodnić wysokości roszczenia ale nadal masz na plecach tą umowę i ciągle nie możesz sprzedać nieruchomości


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Aleksiaa - 05-05-2019

Jeśli już takie rozwiązanie to lepiej pozwać i przestać spłacać dopiero wtedy. To także nie idealne rozwiązanie ale lepsze niż po prostu brak spłat


RE: Kiedy bank pozywa za nie płacenie rat? - Ula Ula - 05-24-2019

Bank pozwie zawsze jak się nie płaci. Czy przed złożeniem pozwu czy po. Nad tym należy się zastanowić. Sam w sobie pozew ze strony banku nie jest jakimś wielkim problemem. Jesli jednak idziemy na unieważnienie i będziemy chcieli się posiłkować innym kredytem w złotówkach to możemy mieć problemy aby otrzymać taki kredyt bo bank nas wpisze do BIK