Walczymy z bankami
Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank (/Thread-Kancelaria-pozew-za-kredyt-CHF-Raiffeisen-Polbank)

Strony: 1 2


Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - SZifter - 10-13-2018

Poszukuję dobrego prawnika który poprowadzi sprawę przeciwko Raiffeisen. Jestem w miarę w temacie czyli wiem, że najlepiej iść do Garlacz, Sosnowskiego, Mazura albo Orskiego tak ogólnie ale pytanie kto się najbardziej specjalizuje w walce z Raiff? Ceny też się oczywiście liczą bo wiem, że niektóre te kancelarie to sobie dobrze policzyć. Ma ktoś jakieś doświadczenia.


Co do samej mojej sprawy to w grudniu 2017r. złożyłam pismo do Rzecznika Finansowego o przeprowadzenie postępowania pozasądowego. Już dwa razy Rzecznik poinformował mnie, że postępowanie zostaje przedłużone celem zebrania i przeprowadzenia analizy stanowisk stron, ustalenia stanu faktycznego sprawy i dokonania jego oceny prawnej. Do 30.11.2018r. Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją? Co robić, rzucać temat prawnikowi już teraz?


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Urszula Jaj - 10-13-2018

Ja złożyłam w czerwcu 2017 i do dziś czekam, też przedłużali. Chyba się nie wyrabiają.


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Kasiapuc - 10-13-2018

Co ciekawe Rzecznik Finansowy ma tylko 90 dni na przedstawienie protokołu z zakończenia postępowania polubownego. Jednak nagminnie przekraczany jest ten termin przez urzędników Biura Rzecznika Finansowego. Być może jest to zmowa z bankami? Taki wentyl bezpieczeństwa.


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Ciuchowicz - 10-13-2018

Wprawdzie Rozporządzenie MRiF przewiduje możliwość przedłużenia terminu na przedstawienie protokołu powyżej 90 dni, ale tylko "w przypadku sporów szczególnie skomplikowanych". Tak więc usprawiedliwieniem opóźnień nie może być ilość wniosków, a tylko trudność spraw. A te są proste. Rzecznik Finansowy ma na umowy każdego banku od dawna ugruntowany "pogląd w sprawie". Wystarczy tydzień na analizę umowy kredytobiorcy. Wysłanie do banku wniosku na polubowne załatwienie sprawy. Miesiąc na odpowiedź banku. I w terminie do 90 dni musi przedstawić protokół z zakończenia postępowania. Bo i tak bank się nie zgodzi na żadne polubowne załatwienie sprawy.


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Wowalesuper - 10-13-2018

Wycofaj eniosek z RF. Strata czasu. Złóż wniosek o ugodę do sądu. Wszystkie wymienione kancelarie są topowe i to elita jeśli chodzi o walkę z bankami ale jeśli chodzi o Raiffa to poczytaj tutaj o kancelariach https://walczymyzbankami.pl/Thread-Lista-Kancelarii-Kredyty-Frankowe-Kancelarie-Frankowicze


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - SZifter - 10-13-2018

Dlaczego według ciebie to strata czasu?


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Bystry67 - 10-13-2018

Według mnie również strata czasu.Przykład z życia wzięty: wniosek o polubowne załatwienie sprawy złożony w X.2016, przedłużanie 3 krotne, protokół z lipca 2018.Bank odpowiedział na wniosek RF w styczniu 2017,a RF ponad półtora roku zajęło napisanie protokołu!!


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - SZifter - 10-13-2018

A jaki był efekt tego postępowania?


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Bystry67 - 10-13-2018

Żaden.Bank nie zgodził się na żadne negocjacje.Według nich umowa zgodna z prawem, żadnych klauzul abuzywnych.Wszystkie zgłoszone roszczenia bezpodstawne.


RE: Kancelaria pozew za kredyt CHF Raiffeisen Polbank - Efffcia - 10-13-2018

Przecież to jawne łamanie prawa przez Rzecznika Finansowego. Na całe postępowanie ma tylko 90 dni, a przez półtora roku pisze protokół. Gdzie my żyjemy? Jak to można zaskarżyć? Przecież to kpina z ludzi i przepisów prawa.