Walczymy z bankami
Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Wersja do druku

+- Walczymy z bankami (https://walczymyzbankami.pl)
+-- Dział: Forum Frankowiczów | Procesy z bankami (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Forum-Frankowiczow-Procesy-z-bankami)
+--- Dział: Pomoc frankowiczom - kredyty we frankach (https://walczymyzbankami.pl/Forum-Pomoc-frankowiczom-kredyty-we-frankach)
+--- Wątek: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach (/Thread-Koszty-pozwania-banku-za-kredyt-we-frankach)

Strony: 1 2


Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Aleawans - 10-08-2018

Rozeznałam sie w kosztach obsługi prawnej 1 instancja ok 14 tys 2 6.5 tys SN 5000 i do tego koszty sadowe gdy sie przegra. Jakie to koszty? Ktos wie? Czy te stawki co podałam sa duze czy to standard? Poza tym może ktoś ma namiar na prawnika który też jest dobry specjalizuje się w kredytach we frankach ale ma korzystne ceny?


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Kroisci - 10-08-2018

Koszty sądowe to przede wszystkim koszty zastępstwa procesowego.


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Marco12V - 10-08-2018

Koszty można powiedzieć średnie jeśli oferta pochodzi od jeden z topowych kancelarii - powiedzmy sobie top 10 w Polsce to jest ok. Niektóre najlepsze kancelarie mają jeszcze dużo wyższe koszty. Tak więc ogólnie nie jest źle choć wiadomo, że można też wyszukać prawnika taniej ale czy warto później się stresować?

Koszty przegranej, które się ponosi to 2x1000 zł opłaty sądowej, ewentualne koszty biegłego (zazwyczaj 2-4 tys. zł) i koszty zastępstwa procesowego, które są zależne od wysokości dochodzonego roszczenia (tytułem przykładu dla kwoty roszczenia 75-200 tys. zł koszty te wynoszą co do zasady 9450 zł a dla kwoty powyżej 200 tys. zł 18900 zł). Mogą też dojść koszty dojazdów dla świadków ale to już drobnica. Niezależnie zatem od tego jakie wynagrodzenie ma ustalone kancelaria, to ryzyko prowadzenia sprawy jest zawsze duże (co najmniej 20 tys. zł rozłożone w czasie).


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Efffcia - 10-08-2018

Czyli walka z Bankiem w przypadku przegranej to min 40 tys....


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Marco12V - 10-08-2018

To zależy, zawsze można roszczenia ograniczyć do kwoty poniżej 200 tys. zł i znaleźć kancelarię, której wynagrodzenie jest niższe. Spokojnie to ryzyko można zmniejszyć do kwoty 20-25 tys. zł.


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - MILKasaaa - 10-08-2018

Ja się dogadałem 7500pln z góry za pierwszą instancje, 3500 apelacje plus rozprawa 400pln I 20% od wygranej. W kancelarii która uchodzi za jedną z najlepszych o ile nie najlepszą kancelarię we Wrocławiu


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - brzemikiiu - 10-08-2018

(10-08-2018, )MILKasaaa napisał(a): Ja się dogadałem 7500pln z góry za pierwszą instancje, 3500 apelacje plus rozprawa 400pln I 20% od wygranej. W kancelarii która uchodzi za jedną z najlepszych o ile nie najlepszą kancelarię we Wrocławiu

Jeśli to dobra i sprawdzona kancelaria to dobra cena


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Ciuchowicz - 10-08-2018

(10-08-2018, )MILKasaaa napisał(a): W kancelarii która uchodzi za jedną z najlepszych o ile nie najlepszą kancelarię we Wrocławiu

Podasz namiar na kancelarie?


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - MILKasaaa - 10-08-2018

Kancelaria adwokacka Borowski, adw. Paweł Borowski


RE: Koszty pozwania banku za kredyt we frankach - Kałasz - 10-08-2018

A jakie będą koszty analogicznie dla osoby która została pozwana przez bank? Zakładając że bronić sie będzie przez kancelarię