Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wypowiedzenie umowy frankowej przez bank
W zeszły piątek odebrałem wypowiedzenie umowy przez mbank. Domagają się 33000 CHF pożyczki hipotecznej (wzięte 530000 CHF) , ale przez 10 lat spłaciliśmy pewnie całość. Wypowiedzenie przyszło tylko do mnie a pożyczkę podpisywaliśmy wspólnie z żoną. Czy nie powinni wysłać do Nas 2? Pytanie drugie co robić jak bank wypowiedział umowę kredytu czy jakoś to ratować czy jak działać?
Odpowiedz
Wypowiedzenie powinno być skierowane do każdego z kredytobiorców tak mi się wydaje
Odpowiedz
Wypowiedzenie powinno byc do kazdego. Wyslijcie pismo do banku o cofnieciu zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie nr tel i adresu e-mail.
Odnosnie wypowiedzenia - bank wysyla najpierw wezwanie, powinno byc skierowane do obojga, potem wypowiedzenie.
Odpowiedz
Jak by nie było to już czas na poszukiwanie prawnika oraz założenie konta na portalu sądowym aby mieć informacje w sprawie pozwu. Nie oznacza to, że pozew przyjdzie jutro w zależności od banku pozywają po różnym czasie - mbank pozywa np po ok 6 miesiącach a getin bank nawet po 8-9
Odpowiedz
Bo jeśli nie płacisz rat to najlepiej odłożyć na prawnika i pozwać bak jeszcze zanim oni złożą pozew.
Odpowiedz
Spokojnie w moim przypadku mbank wypowiedział umowe już 14 miesięcy temu i pozwu nadal nie ma. Z prawnikiem czekamy na pozew i mamy przygotowaną już całą linie obrony. Wypowiedzenie umowy w przypadku kredytów frankowych to nie jest nic strasznego. Niektórzy specjalnie się na to decydują bo nawet uważają, że unieważnienie kredytu frankowego w ten sposób jest prostsze. Możesz nie płacić dalej ale idź do prawnika aby przygotować się na ewentualny pozew
Odpowiedz
Ja płacę. Boję przegranej bo w takim wypadku wyliczono mi ,że musiałabym zapłacić prawie 30tys zwrotu kosztów banku. Koszty pełnomocnika też nie są niskie, jednym słowem jeszcze dojrzewam obserwując co się dzieje w sądach.
Odpowiedz
Kredyt w byłej Nordei. Nie spłacam ponad pół roku. Po zalogowaniu się do bankowości detalicznej nie widzę już umowy kredytowej. W dniu wymagalności kolejnej raty założono na rachunku blokadę około trzykrotność raty. Do dnia dzisiejszego nie przyszło wypowiedzenie umowy. Miał ktoś coś podobnego?
Odpowiedz
Ja dostałam wypowiedzenie po pół roku nieplacenia i od roku cisza
Odpowiedz
Czyli tak poprostu zaprzestajesz zaplaty kolejnych rat pseudokredytu i co dalej , jak mam postepowac mam kredyt w PKIO BP prosze podpowiedzcie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości