Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Wypowiedzenie bankowi umowy kredytowej CHF
Rozważam możliwość wypowiedzenia umowy kredytowej. Chcę się powołać na nieważność. Jakieś doświadczenia, przemyślenia jak takie wypowiedzenie ma wyglądać ? Umowa z 2006r.
Odpowiedz
Jeśli przyjmujemy, że umowa jest nieważna, a więc nie wywołuje skutków prawnych, to jej wypowiedzenie (czyli oświadczenie zmierzające do ustania mocy prawnej umowy) będzie bezprzedmiotowe.
Odpowiedz
czyli oświadczenie o odstąpieniu ?
Odpowiedz
zaprzestanie spłaty, oczekiwanie na nakaz zapłaty, prawnik, sprzeciw od nakazu zapłaty ze wskazaniem na nieważność umowy.
Odpowiedz
Strasznie kombinujesz. Tylko nie wiem za bardzo, po co. Po prostu przestań płacić raty i przygotuj się na obronę przed pozwem banku.
Odpowiedz
Umowa zostanie wypowiedziana bez względu na to czy będę spłacała czy nie, bo upadnie zabezpieczenie w postaci hipoteki. Spodziewam się , że w ciągu 2-3 mcy odbędzie się licytacja nieruchomości z tytułu innego kredytu. Kredyt który spłacam jest pierwszy "w kolejce" . Tak więc żeby nie wypaść z gry bank musi przyłączyć się do egzekucji. Pytam o taką możliwość, bo zastanawiam się co zrobić , a nie wiem czy bank nie wykorzysta argumentu , że mnie olśniło co do tej nieważności dopiero jak pozew czy nakaz dostanę.
W sumie i tak zalegam jużz trzy raty i ciągle ze mną rozmawiają (na marginesie miły , spokojny i rzeczowy młody człowiek ) .
Odpowiedz
Nieważnej umowy nie da się wypowiedzieć, bo jej nie ma.
Odpowiedz
Jak chcesz niby wypowiedzieć umowę bankowi? Możesz jedynie pozwać bank albo przestać płacić i poczekać aż bank pozwie ciebie
Odpowiedz
Dokładnie niektórzy wybierają taką drogę, ale warto przed takim krokiem skonsultować się z prawnikiem aby wiedzieć dokładnie z czym to się je
Odpowiedz
Zdecydowanie lepszą drogą jest pozwanie banku jeśli masz na to środki
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości