Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Unieważnienie umowy frankowej po spłacie kredytu
#1
Chciałbym prosić znawców tematu o wyjaśnienie dwóch kwestii. Czy jeśli, oczywiście czysto teoretycznie, zamknął bym kredyt spłacając pozostałą kwotę po bieżącym kursie, to czy mógłbym później walczyć w sądzie o nielegalność zapisów lub nawet o unieważnienie (kredyt denominowany). Czy by to mogło być poczytane przez sąd, że uznałem roszczenia banku i pozamiatane? A gdybym wcześniej wystąpił do banku ze swoimi roszczeniami, czy miałoby to znaczenie. Tak się pytam, bo moja nieruchomość znacznie przekracza wartość kredytu nawet po kursie bieżącym, więc w razie skuchy bank nie miałby problemu z odzyskaniem swojego, a ja zostałbym goły i wesoły. Lepiej byłoby zawczasu sprzedać nawet delikatnie poniżej ceny rynkowej, a potem walczyć z bankiem, o ile oczywiście miałbym jeszcze do tego podstawy.

Druga kwestia to właściwość sądu do złożenia pozwu. Czy właściwość miejsca pozwanego, czyli banku dotyczy centrali, czy oddziału udzielającego kredytu?
Odpowiedz
#2
My czekamy na zwrot weksla( proces zwrotu trwa do 2 miesięcy), spłaciliśmy się całkowicie z kredytu denominowanego miesiąc temu.Niestety pozbyliśmy się naszego wymarzonego domu. Kredyt mieliśmy z kwietnia 2007 r i chcemy wytoczyć bankowi proces indywidualny. Rozmawialiśmy z prawnikiem twierdzi, że nie ma to znaczenia i tak wszystko zależy od "widzi mi się " sędziego od jego humoru i chęci. Co do miejsca składania , możesz składać lokalnie u siebie, nie musisz co centrali banku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości