Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Przestaje płacić raty i czekam na pozew od banku za kredyt frankowy
Każdy coś tam wie ale nikt nic dokładnie. Jak decydujesz się na nie płacenie rat kredytu to trzeba brać już na tym etapie obronę w późniejszym postępowaniu przed sądem. Bank wypowie umowę to pewne. A ty musisz wykazać później przed sądem działanie w dobrej wierze. O to aby to wykazać później musisz zadbać już teraz.

A tak wygląda postępowanie później jak już bank złoży pozew
http://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl/co...etin-bank/
Odpowiedz
Możesz napisać o co chodzi z tą dobrą wiarą? i co dokładnie należy zrobić i jak rozmawiać z bankiem kiedy już wypowie umowę kredytową? Dokładnie co należy zrobić aby później sprawy w sądzie się nie komplikowały?
Odpowiedz
Tak ten świat jest zorganizowany, że jak masz zobowiązania i pewne umowy to nie możesz sobie tak bez słowa przestać płacić bo później ktoś może to wykorzystać w sądzie przeciwko tobie. Aby wszystko miało ręce i nogi. Jeśli się decydujesz na takie rozwiązanie to zrób mniej więcej tak ( nie mniej jednak absolutnie najpierw idz albo napisz do prawnika aby przeanalizował twoją konkretną sytuacje
- wystąp do banku aby uzyskać potwierdzenie wysokości wpłat, wezwij bank do zapłaty i wskaż dlaczego to robisz, wskaż nadpłatę i ewentualnie załącz wyliczenie, bank pewnie odpisze że nie masz racji i wg nich wszystko jest ok - zachowaj pismo, po upływie terminu który wskazałeś w wezwaniu do zapłaty poinformuj bank, że zmieniasz sposób rozliczeń - na potrącenia
Odpowiedz
Co z pkt widzenia prawa daje różnica kto pozywa czyli czy płacić i pozwać czy nie płacić i być pozwanym? Wiem że ciężar dowodu. Ale czy to że płacę i pozywam to obniża moje szanse na podstawie jakiego przepisu? O spełnionym świadczeniu ktorego nie można się domagać zwrotu? O przedawnieniu bo mam z 2006 r? Podwyższa zaś moje szanse jako pozwanego Na podstawie orzecznictwa co początkowo tylko pozwani niewypłacalni się procesowali?
Odpowiedz
Prawo jest jednoznaczne w obu przypadkach. Pozywani jednak cześciej wygrywają z prostego powodu - odpowiedzialność sędziego sprowadza się tylko do oddalenia pozwu banku i zasądzeniu kosztów procesowych. W przypadku, gdy to bank jest pozwanym sąd - zgodnie z prawem - musi zasądzić co najmniej jakąś nadpłatę
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości